Kalibracja Optoma HD25e - ustawienia.

wesyr

Member
Cześć,

Od jakiegoś czasu mam HD25e, jak na razie jestem bardzo zadowolony, wykorzystuje go głównie do filmów/seriali oraz grania na PS3.

Po przeszukaniu internetu znalazłem jedne ustawienia:

Kod:
Display Mode: User
Brightness: 0
Contrast: -3
Sharpness: 9
Colour: 9
Tint: 2
Advanced 	
Noise Reduction: 0
Gamma: Film
BrilliantColor: 1
Dynamic Black: Off
Colour Temperature: Warm
Colour Settings: White - Red 0/Green 0/Blue -1, Red - Hue 0/Saturation -1/Gain -10, Green - H 10/S -2/G -3, Blue - H 10/S 0/G -22, Cyan - H 8/S -4/G -3, Magenta - H 19/S 4/G -16, Yellow - H 20/S -7/G 4
Colour Space: Auto
Format: Native

Aktualnie ich używam na PS3 (także przez niego oglądam filmy/seriale), w ustawieniach PS3 ustawiony mam

Kod:
Ograniczony zakres sygnału RGB (HDMI)

ponieważ na pełnym był zbyt ciemny.

Projektor rzuca obraz na białą ścianę (z tapetą).

Ktoś używa innych ustawień ? Lub po prostu pochwali się swoimi ? A może są na śląsku (okolice Katowic) jacyś spece z kalibratorami ? ;)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
powyzsze ustawienia sa jedne z lepszych. Przewertowalem dziesiatki stron an forach i zazwyczaj te ustawienia sie powtarzaja. Pamietajcie, ze kazdy ma inne warunki pokojowe (kolor scian itp), wiec u kazdego inaczej bedzie obraz wygladac. Polecam obraz kino w ustawieniach fabrycznych, b. dobry obraz o ustawieniach podobnych co wyzej podane
 

marstef

Member
Bez reklam
powyzsze ustawienia sa jedne z lepszych. Przewertowalem dziesiatki stron an forach i zazwyczaj te ustawienia sie powtarzaja. Pamietajcie, ze kazdy ma inne warunki pokojowe (kolor scian itp), wiec u kazdego inaczej bedzie obraz wygladac. Polecam obraz kino w ustawieniach fabrycznych, b. dobry obraz o ustawieniach podobnych co wyzej podane

Od dziś mam Optome 151x. Wszystko fajnie, tylko nie mogę ustawić koloru i odcienia. Pola są wyszarzone, o co chodzi ?

Już wiem, to działa tylko w trybie Video.
 
Ostatnia edycja:
Do góry