Kalibracja kina domowego - dyskusja.

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja tam piszę co usłyszałem, a grałem na zwykłych kablach za 3zł. I jeżeli moja kobieta słyszała że w bi-amp gra lepiej to musiało tak być:) Jeżeli normalnie słucham powiedzmy na 25 to w bi-amp musiałem dać na 33, żeby było tak samo głośno. Mocy w ampli i tak mam sporo więcej niż potrzebuje, więc gdybym nie miał wzmaka to pewnie tez bym miał dalej podłączone kolumny w Bi-ampingu. To jeszcze było tak, że jak z normalnego podlaczenia przeszedłem na Bi to różnic większych nie słyszałem, ale jak po pół roku zmieniłem odwrotnie to już różnica byla wyraźna na korzyść Bi-amp. Niech tam sobie każdy łączy jak mu pasuje, byle był zadowolony:)
 

Rafal7

Banned
Raczej watpie, wtedy sa obciazone 4 koncowki po 2 na kazda kolumne a w tescie na audio.com.pl jest tabelka jak rozklada sie moc przy obciazaniu kolejnych koncowek i przy 2 mamy 104w na kanal a przy 4 juz tylko 58w wiec spadek spory prawie polowa mocy. Takze to mi dalo do myslenia czy biamp ma sens?
Biamp niby zapewnia mniejsze znieksztalcenia ale to sa roznice "laboratoryjne" czy nie lepiej w takim razie zostac przy jednym kabu i podac kolumnie 2x taka moc ? W 5.1 tez spadek musi byc bo zasilacz pracuje na 7 koncowek a nie na 5.

Dał byś linka do tej tabelki?z góry dzięki.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A calkiem mozliwe, też mam "Aero" na DVD. Fajna płytka do testów sprzętu. Jedna z pierwszych płyt do testów jaką zgralem, ale faktycznie efekty wymiatają:) Nie pamiętam dokładnie bo mam sporo takiego materiału do testowania kina, suba czy stereo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tam piszę co usłyszałem, a grałem na zwykłych kablach za 3zł. I jeżeli moja kobieta słyszała że w bi-amp gra lepiej to musiało tak być:) Jeżeli normalnie słucham powiedzmy na 25 to w bi-amp musiałem dać na 33, żeby było tak samo głośno. Mocy w ampli i tak mam sporo więcej niż potrzebuje, więc gdybym nie miał wzmaka to pewnie tez bym miał dalej podłączone kolumny w Bi-ampingu. To jeszcze było tak, że jak z normalnego podlaczenia przeszedłem na Bi to różnic większych nie słyszałem, ale jak po pół roku zmieniłem odwrotnie to już różnica byla wyraźna na korzyść Bi-amp. Niech tam sobie każdy łączy jak mu pasuje, byle był zadowolony:)

Dokladnie, tak jak kiedys pisalem ze roznica u mnie tez byla widoczna przy bi-ampingu i rowniez trzeba bylo wiecej podkrecic galka zeby miec te sama glosnosc jak na jednym kablu. Ale patrzac ze na cardasa twinlinka musialbym wydac powiedzmy 1400 zl ( bo ten kabel mi sie spodobal)to wg. mojej opinii nie warta byla ta operacja... ale jkabym mial na zbyciu te 1400 zl to pewnie bym kupil ten kabel i mialbym bi-amping.. Druga sprawa jak pogadalem z takim magikiem od kabli on zaproponowal mi ze jak kiedys np znudzi mi sie VDH d-352 to wtedy nie kupowac kolejnego podobnego kabla i stosowac bi-amping, tylko kupic kabel powiedzmy za 2500-3000 i bedzie to lepsze rozwiazanie niz bi-amping .... Roznica tez wystepowala rowniez w zaleznosci czy na gorze byl cardas czy tez VDH..Ale tak jak wiele razy pisalem ze w kablach nigdy nie jest tak ze cena kabla jest odzwierciedleniem tego co sie uslyszy , wiec wazne tez jest na ile mozemy sobie pozwolic przy zakupie i ile z tego tytulu musimy poswiecic z innych rzeczy, kupujac kabel dodatkowy...
Ale bi amping przy nizszych modelach u mojego sasiada na onkyo serii 6 na tych samych kablach efekt wydawal sie byc bardziej zauwazalny, z tym ze tu znowu wiecej trzeba byla galka podkrecic zeby uzyskac te sama moc co na jednym kablu w stosunku do mojego amplitunera.
Wiec byc moze jest tak ze jak ma sie slabszy mocowo amplituner to efekt w bi-ampingu jest bardziej zauwazalny w stosunku do amplitunerow ktore maja juz odpowiednia moc. Zreszta cos takiego tlumaczyli mi w serwisie EIC..
Wniosek z tego wychodzi ze przy nizszych modelach amplitunerow warto chyba kupic kabel drugi i zastosowac bi-amping, kwestia tylko ile zainswestujemy w taki kabel? Ale roznica jest slyszalna, a ile traci mocy amplituner, to mysle ze jest uzaleznione od marki amplitunera i wg. mojej opinii w tym wypadku denon wiecej bedzie stratny jak np onkyo.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Lolek ale Ty mowisz o kablach za 1400zl, jezusicku moj denon kosztowal 2.200 :D Kable to mam zwykle 2,5mm za 5,80zl z metra z biamp. Dalo mi do myslenia to ze amplituner sam z siebie jest slabo wydajny mocowo a jak jeszcze spowodujemy spadek mocy przez zastosowanie biamp'u to nie wiem czy to ma jakis sens. Ja chyba nie czuje roznic brzmieniowych, chyba ze jest wystepuje efekt Placebo i wydaje mi sie ze z biamp jest wieksza selektywnosc. Co do glosnosci to chyba u mnie nie ma roznicy.
 

CleaneR

New member
Jeszcze cos takiego jest ok , przynajmniej jak dla mnie i moich znajomych. Ja sprawdzalem to u siebie jest fajnie :)
5.1 Surround Sound Test "The Helicopter" [HD] - YouTube

Ja kiedys gdzies na necie dorwalem plyte dvd THX z okolo kilkunastoma testami dts i dd, polecam.
Wyglada to mniej wiecej tak: YAMAHA RX V 767 + SONY BDP S 470 AVEC DVD DEMO THX.avi - YouTube
Z ciekawostek w/g specyfikacji X2000 nie ma DTS Neo dostepnego dla tego amplitunera, z oryginalnej aplikacji Denona nie mozna tego trybu wlaczyc, w opcjach tez tego nie ma. Natomiast uzywajac aplikacji AVR-Remote moge ja wlaczyc.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek ale Ty mowisz o kablach za 1400zl, jezusicku moj denon kosztowal 2.200 :D Kable to mam zwykle 2,5mm za 5,80zl z metra z biamp. Dalo mi do myslenia to ze amplituner sam z siebie jest slabo wydajny mocowo a jak jeszcze spowodujemy spadek mocy przez zastosowanie biamp'u to nie wiem czy to ma jakis sens. Ja chyba nie czuje roznic brzmieniowych, chyba ze jest wystepuje efekt Placebo i wydaje mi sie ze z biamp jest wieksza selektywnosc. Co do glosnosci to chyba u mnie nie ma roznicy.

Hej oczywiscie mowie o kablach drozszych bo w moim wypadku jak jeden mam kabel drozszy to nie kupie drugiego za 5 zl/m. Ale Krzychu pisal ze on mial tani kabel i tez slyszal roznice jak i jego zona. Wiec moze denon nie bardzo lubi bi-amping...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Sprawdzilem dzis jeszcze raz zwykle podlaczenie i bi amp. Kurcze nie wiem co jest lepsze jak dla mnie nie ma roznicy, moze delikatnie lepiej gra srodek i gora pasma w biamp. W wzyklym polaczeniu wydaje sie ze jest mocniejszy dol ale to moze przez to ze gora troche slabiej wybrzmiewa...?
 
Koledzy jestem po zakupie HK AVR 370 plus JBL Studio 180 plus satelity i front czyli 5.0. Mam pytanie co do strojena automatycznego. W instrukcji jest info, że można tylko wtedy korzystać jak ma sie subwoofer. Jak go nie mam to mogę zrobić kalibracje i pózniej ewentualnie dokonać poprawek z braku suba?
 
Jestem po i mam takie coś. Fronty, center, i satelity są na LARGE, czyli wszystko. Dystans satelit i centra ok, ale fronty mam na 0,0m a jest faktycznie 2,7m. W filmach i muzyce na na sorrund mam opóźnienia centra względem frontów. Odległości poprawie a co z tymi LARGE?
 
Do góry