Kalibracja kina domowego - dyskusja.

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja nigdy nie mialem Onkyo takze niech sie wypowiedza koledzy ktorzy je maja. Z tego co mi wiadomo to onkyo nie ma czegos takiego jak Audyssey Music. Teraz w Denonach czy Marantzach to jest Audyssey, Audyssey Flat czyli do muzyki i Bypass L/R ktory odcina korekcje EQ dla frontow i ja tego uzywam do muzyki stereo.
 

wujektimon

New member
Witam, albo cos zle robie albo mialem zle wyobrazenie o kupnie suba do kina. Niech mnie ktos poprawi:/

Podlaczylem suba zrobilem autokonfiguracje na onkyo616. Glosniko to JBL ES PACK 5.0 i sub yamahy. Czy w przypadku zestawu z subwooferem nadal mozna uzywac bi-amping ?

Czy ten subwoofer bedzie gral tylko w kinie domowym na filmach 5.1?
Aktualnie jak slucham muzyki stereo to wszystkie niskie tony ida na fronty a sub wogole nie gra:/ Czy to tak ma byc czy cos zle zrobilem.

Probowalem ustawic high cut na subie na rozne ustawienia, raz na 50Hz zgodnie z tym co pisala instrukcje, do konfiguracji raz dawalem 50Hz a raz 140Hz. Nic to zabardzo nie zmienilo.

Czy ktos mi moze wyjasnic czy cos zle robie, czy poprostu zagra on tylko kiedy sciezka dzwiekowa bedzie 5.1 albo 2.1

Pozdrawiam

EDIT: wlasnie sprawdzilem na Wladcy pierscieni:/ glosnik wogole nie gra nawet jak go rozkrece na maxa:/ cos musialem zle ustawic ale co??? bede wdzieczny za pomoc.

EDIT1: jak rozkrece ampli to 70% to wtedy cos zaczyna subwoofer grac a tak przy 40-50 gdzie fronty juz graja glosno to sub przy nich ginie:/
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Do kalibracji poziom glosnosci suba na 50%, crossover na 140hz lub max. Po kalibracji wszystkie kolumny zmieniasz w amplitunerze na small i ustawiasz odciecie crossover na 80hz. W samym subie po kalibracji ustaw crossover z max na ok 80hz. Musi grac, aha nie zapomnij wlaczyc audyssey i Dynamic EQ
 

wujektimon

New member
Do kalibracji poziom glosnosci suba na 50%, crossover na 140hz lub max. Po kalibracji wszystkie kolumny zmieniasz w amplitunerze na small i ustawiasz odciecie crossover na 80hz. W samym subie po kalibracji ustaw crossover z max na ok 80hz. Musi grac, aha nie zapomnij wlaczyc audyssey i Dynamic EQ

Zrobilem jak napisalem:

kalibracja ustawila mi
fronty na 40Hz
center na 40 oraz surround na 60

ALe poziomy mam jakies dziwne:
lewy front na -7dB prawy na -8dB
lewy tyl i prawy tyl na -9dB
center -8 i sub -15dB

co do crossoveru, to zmienilem na 80 tak jak zalecacie, poziomow narazie nei zmienialem

Dlaczego zalecasz wlaczenie audyssey i Dynamic EQ ??
wczesniej w tym topicu wyczytalem, ze lepiej aby wszystkie sprzetowe udogodnienia wylaczyc wtedy jest bardziej naturalny dzwiek.

EDIT: ja nie wiem ja nie slysze roznicy z subem czy bez przy nutce Sail - AWOLNATION :/ cos nie gra ehh:/
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
Ok zrobiłem tak jak napisałeś.
A mam jeszcze jedno pytanie...Czy da się w Onkyo ustawić Audyssey osobno dla Kina a osobno dla muzyki.Chodzi mi o to aby np.jednym przyciskiem zmienić sobie ustawienia?Kiedy oglądam film przyciskam raz i mam ustawienia dla filmu,natomiast przy stereo ustawienia dla stereo.
Onkyo mają do wyboru Audyssey Movie i Audyssey Music.Ale modele z trochę wyższej półki.Jest tak jakbyś chciał,zmieniasz jednym przyciskiem.
A zresztą sprawdź może w Twoim modelu już to jest-przycisk audio na pilocie.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Powoli bo strasznie mieszasz wszystko.. Gdzie wyczytales ze lepiej jest bez Audyssey? Bez tych systemow wlaczonych a w szczegolnosci Dynamic EQ system nie gra a szczegolnie sub.
 

wujektimon

New member
Powoli bo strasznie mieszasz wszystko.. Gdzie wyczytales ze lepiej jest bez Audyssey? Bez tych systemow wlaczonych a w szczegolnosci Dynamic EQ system nie gra a szczegolnie sub.

Kilkanascie stron wczesniej jak robilem kalibracje kina bez subwoofera to ktos pisal, ze JBL ES PACK lepiej krecic glosniej ale bez ulepszaczy sprzetowych niz wlaczac ulepszacze i sluchac ciszej.
 

wujektimon

New member
Kolumny nic do tego nie maja, kalibruj a nie czytaj przypowiesci.

Juz chyba wszystko sprawdzilem, nawet zrobilem kalibracje bez bi-amping sprawdzalem wszystkie wtyczki. On dostaje sygnal bo przy kalibracji cos tam puka. Nie wiem moze to jest wina jego zlego umiejscowienia...

GroteFoto-Z7ZTUGSR.jpg


Ale jesli sie nie myle to sub ma byc na zewnatrz od lewej albo prawej frontowej kolumny
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Kilkanascie stron wczesniej jak robilem kalibracje kina bez subwoofera to ktos pisal, ze JBL ES PACK lepiej krecic glosniej ale bez ulepszaczy sprzetowych niz wlaczac ulepszacze i sluchac ciszej.
A co za problem żeby sobie wlączyć jakiś ulepszacz i sprawdzić samemu jak to gra.Włączyć jeden,wyłączyć drugi,bez itd.itp. i słuchać tak jak się sobie podoba najlepiej.
Ja do niezbyt głośnego słuchania muzyki w Onkyo polecam wyłączyć Audessey i załączyć tylko Dynamic EQ.Basu jest co niemiara.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sub tak naprawdę może stać wszędzie. Stawiasz tam gdzie gra najlepiej. Ja miałem kiedyś na lini frontów, a teraz mam na przeciwległej ścianie przy kanapie i jest ok.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz za bardzo scietego suba. Przeczytaj jakies 70 ostatnich stron, godzina Cie nie zbawi, a dowiesz sie o co w tym wszystkim chodzi. Chyba ze znasz angielski, to daj sobie spokoj z tym watkiem i uderzaj od razu tam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie tutaj tez wiele madrych rzeczy mozna wyczytac , chocby pisanych przez Twoja osobe :) nie uwazam ze za granica sa sami medrcy jesli chodzi o kino domowe...
 

3echo

Member
Bez reklam
Onkyo mają do wyboru Audyssey Movie i Audyssey Music.Ale modele z trochę wyższej półki.Jest tak jakbyś chciał,zmieniasz jednym przyciskiem.
A zresztą sprawdź może w Twoim modelu już to jest-przycisk audio na pilocie.
W moim modelu też tak jest,tylko,że jak mam ustawione parametry na Movie i przełączam na Audio to zostają ustawienia z Movie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wg mnie tutaj tez wiele madrych rzeczy mozna wyczytac , chocby pisanych przez Twoja osobe :) nie uwazam ze za granica sa sami medrcy jesli chodzi o kino domowe...

Tak, ale wiesz o co mi chodzi. Tu jest 271 stron, z czego 3/4 to "luźne" dyskusje, szkoda chłopaka żeby siedział 2 dni, jak może mieć to wszystko skumulowane na 5,10 stronach ;)
 
Do góry