Kalibracja kina domowego - dyskusja.

D

Deleted member 452525

Guest
A spróbuj sobie jeszcze tak:
Audyssey-off
Dynamic EQ-on
Dynamic Vol-off
Music Optimizer=off
Bas i treble-0
Mi na swoim Onkyo tak najlepiej pasowało.

Sprawdziłem. Odbior jest ok..ale przy dynamic eq co bym nie ustwiał to wali po uszach basem. Słuchanie dłużej nie do wytrzymania. Przy dynamic eq musiałbym ustawić czestotliwosć frontow na 120Hz wtedy jako tako. Chyba Canton przesadził z tym dołem 20Hz. MOże te ustawienia nadają sie do innych kolumn ale nie do tych.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jaco.37 jak tam Atoll? Nadal sie podoba?

Jestem zachwycony cały czas,rewelacja.
Takiego "dynamitu" szukałem.Słucham całymi dniami jak jestem w domu.
Jak dla mnie gra zdecydowanie lepiej jak Marantz PM7003/7004,czy też Nad355.Do dynamicznej muzyki w sam raz.
Podziękowania dla Ciebie Paweł i dla Blacka /cena nie do odrzucenia/
 
D

Deleted member 452525

Guest
Spróbowałem innej kombinacji. Wyłączyłem dopalacze i zmieniłem częstotliwość kolumn.
Front i centr 40Hz a surr na 60Hz bo zaczynaja sie od 42Hz według instrukcji. Ustawieni w miare ok.
 

tomcio1055

New member
Zakupilem Kolumny audio pro avanto I sub Roth Kh20 ampli Onkyo 705
Poki co brak mikrofonu jak ustawic to manualnie salon ma 5mdl 4,5 szeroki
jakies sugestie???
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Musisz dokupić mikrofon, bo do sporej ilości ustawień z poziomu menu nie masz dojścia. Kalibracja mierzy np: odbicia fal, akustykę, poziom basu w pomieszczeniu i wiele innych, gdzie nawet gdybyś miał dostep do takich opcji to i tak prawidłowo by cięzko było to wychwycić i ustawić. Poszukaj na aukcjach lub kontakt z serwisem. Nie wiem sam czy musi to być mikrofon dedykowany do danego modelu, czy wystarczy od innego Onkyo lub w ogole nie może być jakiś uniwersalny czy innego producenta?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak Krzychu pisze, dowiedz się tylko jaki model mikrofonu (do tego modelu) i szukaj na aukcjach (ew. u dystrybutora).
Zazwyczaj jeden mikrofon obsługuje kilka modeli.
Możesz też pożyczyć od kogoś z forumowiczów, ale jednak warto mieć u siebie na stałe.
 

tomcio1055

New member
Mikrofon juz kupilem przyjdzie po 20 tym...
chcialem jakies ustawienia zapodac bo idzie sie w tym pogubic
Poki co wszystko ustawilem na 80hz THX sub vol na max odciecie na subie 80hz nie wiem czy dobrze...
 

kinderr

New member
Witam mam pytanie subwoofer mam podlaczonly zwyklym przewodem (nie y-cable ) czy musze go zmnienic I na subwoofer znajduje sie przelacznik lfe czy on musi byc wlaczony przy kalibracji czy wogule go nieuzywac.
Z gory wielkie dzieki
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
LFE ma być włączone cały czas i przewód pojedynczy z gniazda woofer out.

Y używasz tylko wtedy kiedy nie masz wyjścia out dla suba i korzystasz z wyjść kanałów L + R
 

kinderr

New member
Tak rozumiem to jest na ampli , ale Chodzi mi o suba bo to na subie znajduje sie tez przelacznik ( input ) sub na lfe I oprucz tego mam dwa wejscia ( line in ) lewe I prawe I wlasnie ja podlaczylem kablem do lewego. Takiego suba mam : MORDAUNT SHORT alumni.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Przecież napisałem Ci wprost co i jak a jednak dalej nie rozumiesz :)

Tak, przełącznik na subie ma być na LFE - JEŚLI - korzystasz z wyjścia subwoofer out na ampli..i żadnych kabli Y w tym wypadku
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Po kalibracji Phase na 0 powinno byc OK. Ale możesz eksperymentować i zmieniać trochę podczas filmu z efektami i ocenić czy będzie lepiej czy gorzej. Zawsze możesz wrócić na zero.

Częstotliwość odcięcia powinien dobrać amplituner podczas kalibracji więc może zostać na maksymalną możliwą lub możesz zmniejszyć do takiej samej jak ustawi kalibracja - byle nie niżej.
A jak uważasz że sub powinien obsługiwać niższe rejestry niż ustawia kalibracja to zmniejszasz i ponownie przeprowadzasz kalibrację.
 

ostry

New member
Witam prosze o pomoc w ustawieniu kina. Mam onkyo sr607 + definitive procinema 600. Automatyczna konfiguracja audyssey ustawiła nastepujaco: fronty na 120Hz centralny na 80Hz satelity na 100Hz LPFOFLFE na 100Hz. Czy takie ustawienia są ok do tego zestawu? I jak powinno się ustawić podczas kalibracji ustawienia na subie głośność i odcięcie na połowie? Czy odcięcie na max? Bardzo proszę o pomoc. Dzięki
 
Z tego co wiem wszystkie kolumny powinno się odciąć na 80hz, lfe 120 Hz. Odcięcie na subie przed kalibracja na maks, głośność eksperymentalne tak żeby po kalibracji ustawilo jak najbliżej 0. Tak niby zaleca Thx.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka
 
Do góry