Kalibracja i ustawienia TCL C70

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja gratis jest od zawsze dla niebieskich członków forum.
Zaloguj się w Klubie HDTV :
Klub Hdtv.com.pl
I podaj maila do siebie to CI wyślę.
 

ligeza

Member
A co z tymi co zakupili TV tu na forum. Dostałem kalibrację razem z TV która wraz z nowym softem przestała być aktualna. Wraz z kolejnymi softami dwukrotnie w międzyczasie zmieniła się opcje do kalibracji. Czyli w takim wypadku za każdą kolejną trzeba płacić (logowanie do klubu HDTV)? A może jakaś dobra dusza podeśle w wiadomości PW? Czy ktoś kto już dostał kalibrację może napisać czy jest jakaś znacząca różnica w jakości obrazu między ustawieniami bez kalibracji?
 

Silverek

New member
Witajcie.


Proszę Was o informację czy kalibracja TV wyeliminuje mój problem ponieważ sam już nie wiem co może być jego powodem. Chodzi o to, że w ciemnych scenach tam gdzie pojawia się jakiś jaśniejszy fragment (np. niebo z gwiazdami) to przejście między tymi obszarami jest rozpikselowane. Trochę pogrzebałem w ustawieniach i zmniejszyłem poziom czerni do wartości 40. O ile w dynamicznych scenach nie rzuca się już to tak w oczy to w przypadku przeglądania zdjęć efekt nadal jest widoczny. Załączam przykładowe foto.
 

Attachments

  • TV TCL - czerń.jpg
    TV TCL - czerń.jpg
    463,4 KB · Wyś: 57

spoko2

New member
Po wpisaniu parametrów otrzymanej kalibracji w 55C7026 muszę stwierdzić, że obraz jest brzydki. Twarze są żółte, obraz przytłumiony, mało wyraźny. Było lepiej w poprzedniej kalibracji.Może dlatego, że dostałem do 65C7026" a mam 55C7026". Mam obraz z satelity, telewizor ustawiony odpowiednio w miejscu zacienionym.
Czy ten telewizor ma czujnik poziomu oświetlenia otoczenia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
silverek - a z czego masz ten sygnał i jak podłączony ?

Up date i kalibrację wysyłamy jutro.
 

Silverek

New member
silverek - a z czego masz ten sygnał i jak podłączony ?


Bez względu na źródło sygnału mam taki problem. Czy to kablówka z kartą CI, czy to YouTube. Zawsze gdy na jakimś ciemniejszym tle pojawi się jakiś jaśniejszy fragment to jest taka "pikseloza". Masz na to jakiś pomysł?
 

Silverek

New member
Masz kalibrację ?


Nie robiłem kalibracji ponieważ zastanawiam się czy coś ona pomoże. Dziwne jest to, że na każdym fabrycznym rodzaju ustawień ten problem problem występuje. Nigdy się z takim czymś nie spotkałem... Tak jak pisałem wcześniej zmieniłem ręcznie wartość czerni na poziom 40, włączyłęm micro dimming i rozszerzenie czerni i jest delikatnie lepiej aczkolwiek też często się zdarza, że przejścia między czernią, a jaśniejszym akcentem są rozpikselowane jak na zdjęciu, które wstawiałem wcześniej.
 
Do góry