Kalibracja i ustawienia TCL C70

emde_

New member
czyli rozumiem, że u Kikiego losowo trafiają się matryce. Jak wrócę do domu to sprawdzę jaką ja mam w moim 55''. Jak CSOT to z chęcią wypróbuje tą kalibrację.

Mam jeszcze pytanie, nie mogę nigdzie uzyskać odpowiedzi: co z micro dimming i przyciemnianiem mieszanym? Zazwyczaj patrząc na różne kalibrację zalecają wyłączyć te opcje natomiast w polecanej tutaj kalibracji są aktywne.
 
Ostatnia edycja:

arroyo

New member
@emde_

"Micro dimming" i "Przyciemnianie mieszanie" w Androidzie 6.0 działają zbyt wolno, żeby było je warto włączać. Irytowało mnie, ze TV zmieniał sobie jasność chwilę po tym, jak scena zmieniła się z jasnej w ciemną. W Androidzie 7.0 działają poprawnie.

Jeśli jesteś fanem gęstej i mięsnej czerni, jak w OLED, to warto je włączyć. Różnica jest widoczna gołym okiem. Jeśli nie masz skalibrowanej pod swój TV skali szarości w najciemniejszym zakresie, to jak je włączysz, możesz zacząć gubić detale. Poprawna kalibracja czerni w skali 0-10% i bieli w zakresie 90-100% to najtrudniejszy element kalibracji.
 
Ostatnia edycja:

Tcep

New member
czyli rozumiem, że u Kikiego losowo trafiają się matryce. Jak wrócę do domu to sprawdzę jaką ja mam w moim 55''. Jak CSOT to z chęcią wypróbuje tą kalibrację.

Mam jeszcze pytanie, nie mogę nigdzie uzyskać odpowiedzi: co z micro dimming i przyciemnianiem mieszanym? Zazwyczaj patrząc na różne kalibrację zalecają wyłączyć te opcje natomiast w polecanej tutaj kalibracji są aktywne.
Nie którzy pisali, że Samsunga maja tylko 49". A reszta CSOT

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Limax7

New member
A u mnie jaka jest matryca?
 

Attachments

  • 20180321_110436.jpg
    20180321_110436.jpg
    459,6 KB · Wyś: 159

emde_

New member
W taki sposób się sprawdza matrycę Ustawienia> Obraz > Kontrast i na pilocie 9735 i tam masz oznaczenie. Wstaw wyraźne zdjęcie tego

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Wychodzi na to że ja mam CSOT, a któro oznaczenie w tym panelu oznacza wersje oprogramowania?
 

Limax7

New member
Dzięki.

Jeszcze jedno pytanie. Jak ma być ustawiona opcja
Przestrzeń kolorów?
Auto - Przesyłany -Użytkownika ?
 

Crocodil

New member
Niestety wpisy arroyo zostały pousuwane. Czy ktoś mógłby proszę podesłać mi na priv kalibrację w wersji V2 (ewentualnie V1)? Okazało się że opcja "Micro dimming" powoduje w niektórych scenach mruganie ekranu :-/

Prawdopodobnie algorytm myli się w niektórych przypadkach (scena ni to ciemna ni to jasna i ruch zamiast statycznych tablic) i wyłącza/włącza w kółko przyciemnianie.
 

wieszt

New member
Mam pytanie, na filmach napisy w zależności od obrazu raz są jasne-białe a za chwilę robią się szare .Można to jakoś wyłączyć obejść?
 

arroyo

New member
TV mam zrootowany za pomocą instrukcji z 4PDA dla firmware v369:
https://4pda***/forum/index.php?s=&showtopic=835554&view=findpost&p=72626993

Miałem cały czas problem, żeby przygotować konfigurację kalibracji pod tryb HDR, bo nie wiedziałem jak wymusić ten tryb dla źródła obrazu, które nie generuje obrazu HDR. Postanowiłem pogrzebać w samych plikach konfiguracji androida.

I znalazłem parę ciekawych rzeczy:
W plikach DB (do otwarcie za pomocą SQLEdit) są fabryczne dane kalibracyjne:
/tclconfig/db_default/UsrData_default_XXX.db
W pliku:
/system/etc/appconfig/system_settings_config_XXX.properties
Natomiast możnaby teoretycznie wymusić tryb HDR na każdym trybie :twisted: Nie ukrywam, że trochę się cykam, że uwalę sobie TV, ale jak znajdę pewny sposób na awaryjne przywracanie systemu, to na pewno spróbuję.
Na 100% kalibrację całego TV i wgrywanie template ustawień można by przeprowadzić za pomocą aplikacji na Androida, bo ta baza danych ma uprawnienia do modyfikacji z poziomu zwykłego usera bez roota. FAJNE!

Nie jestem jedynym, który kombinuje w tym kierunku. Na 4PDA jest gość, który odpalił HDR10 na każdym źródle poprzez HDMI, ale dla TCL L43P2US. Jestem z nim w kontakcie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry