Kalibracja i ustawienia TCL C70

Silverek

New member
Ja jestem i z chęcią pomogę jeśli będę potrafił :)

Jeśli chodzi o kalibrację to niech lepiej osobiście ją kiki wyśle. Poczekaj spokojnie. Nikt z nas nie chce mieć później przez to problemów, że wysyła coś bez jego wiedzy.

Od siebie tylko podpowiem, że kilka dni oglądałem TV na kalibracji od kikiego i finalnie wróciłem do swoich ustawień, jakoś nie do końca mi ta kalibracja podpasowała. Wiadomo, że taki proces powinien być przeprowadzany indywidualnie, a taka "uniwersalna" kalibracja nigdy nie będzie optymalna dla każdego egzemplarza.
 

jedi-zbyszek

New member
W ostatniej kalibracji zmieniłem ustawienia na:
- podświetlenie 80 (zamiast 8)
- przestrzeń kolorów - czerwony 66 (zamiast 166 - pisałem wcześniej , że nie ma takich ustawień).
Pozostałe ustawienia zgodnie z kalibracją i obraz jest ok. Bardzo realistyczny. Żaden z dotychczasowych moich telewizorów nie miał takiej jakości.
Cześć
Możesz mi wysłać pełen pakiet ustawień który zastosowałeś dla swojego TV?
 

spoko2

New member
Jest on oparty na kalibracji z forum, tylko trochę zmodyfikowany. Właściwie jest to ta kalibracja i zmienione parametry jak napisałem. Niestety jest to"Praca autorska podlegająca ochronie! " dlatego nie powinienem jej wysyłać. Może Ci wysłać Kiki i tam zmodyfikujesz - dostosujesz do Twojego TV.
 

spoko2

New member
Proszęo wyjaśnienie dotyczące przestrzeni kolorów
W kalibracji jest np czerwony H: S: I: a w telewizorze Barwa: Nasycenie: Jasność: Czy H=Barwa, S=nasycenie I=Jasność.
 

spoko2

New member
Odpowiem sam

H – barwa (ang. Hue), wyrażona jest kątem w kole barw od 0 do 360 stopni
S – nasycenie koloru (ang. Saturation), promień podstawy stożka HSV
V – (ang. Value) równoważna mocy światła białego (ang. Brightness)
 

ExileDP

New member
Podziel się ktoś ustawieniami obrazu dla wersji 373 dla modelu telewizora 49 cali(tcl c7026) z Góry wielkie dzięki.
 
Do góry