Kalibracja 828

D

Deleted member 452525

Guest
Od dłuższego czasu nie mogę sibie poradzić z kalibracją tego amplitunera. Problemem są dudniące kolumny. Głęboki bas dość denerwujący. Jak ustawię pod mo3 to mi radio wali itp. Z autokalibracji odciecie ustawia mi na front i central 40 surr 60. Jak zwiększe odcięcie w stosunku 80 80 100 to gra lepiej ale traci się dynamika i wysokie w radiu. Nie wiem czy pozbyć się ampli czy wina kolumn. Raczej kolumn nie ruszę.
Ustawienia takie audyssey muzyka, dynamik on dynamik offset 5 dynamic vol heavy optimizer off
 

panicz1987

New member
Moja propozycja:
-audyssey wyłączony,
-dynamic eq wyłączony,
-dynamic vol wyłączony
-w ustawieniach natężenia poszczególnego kanału daj na +10 dla frontów, dla pozostałych dopasuj według własnego ucha by dźwięk był wyrównany,
-następnie jeśłi słuchasz muzyki w stereo bez suba to odcięcie frontów ustaw na full band, w kinie wszystkie kolumny ustaw na 60 lub 80 wedle uznania.
-eq dajesz na manual i ustawiasz dla poszczególnego kanału wg własnego ucha (najlepiej to robić na analogu lub na optyku)
-tone ustawiasz również wg własnego ucha
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 452525

Guest
No wiesz, ale jak ja mu wyłącze dopalacze to żeby coś usłyszeć muszę podkręcić vol na 50 a i tak dynamiki nie będzie. Teraz mam intelivol podciągnięte na maksa czyli plus 12. Equalizer mam manual wysokie na 5 srodkowe 2 reszta zero. Ty masz klipsch a one mają wysoką skuteczność, więc grają głośno na niskim vol. Kolega ma klipsch 62 i onkyo 828 i on właśnie ma full band i wyłączone dopalacze, ale narzeka że mu środka brakuje. W moich kolumnach musze obcinać niskie bo doł mają od 20hz i jak zapodam full band to grają jak z subem.


Panicz przetestowałem Twoje ustawienia. Gra nieźle. Tylko do tv to odpada bo musi być dynamic vol włączone bo inaczej są duże skoki głośności. Czy te +10 masz na myśli level calibration? Ustawil mi -5.0 podciągnąłem na 0 teraz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

panicz1987

New member
Co do Klipschów to racja, mnie męczyło ich dłuższe słuchanie. Dopiero po długich kalibracjach udało mi się je okiełznać. Ja przy tych ustawieniach mam niskie ustawione na -2, a wysokie na 0.

Skoki głośności? Chodzi Ci przy przełączaniu między kanałami? dialogami? Czy pomiędzy tv a np źródłem hdmi?
Tak, level calibration na +10 fronty, reszta tak jak wcześniej napisałem wg własnego ucha. wtedy nie musisz tak mocno kręcić pokrętłem by grało głośniej :)

Co do odcięcia zwrotnicy, jeśli uważasz, że na full bandzie jest za dużo niskich przestawiaj zwrotnice wyżej. Tylko mam jeszcze jedno pytanie, czy masz włączoną funkcje double bass? Uaktywnia się ona gdy masz włączoną obsługę suba
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Saszku

New member
Jak zwiększe odcięcie w stosunku 80 80 100 to gra lepiej ale traci się dynamika i wysokie w radiu

Radio zazwyczaj nie jest zbyt dynamiczne, jak odpalisz ten sam utwór z CD, to raczej na bank zagra lepiej. Raczej będzie ciężko ustawić wszystko tak aby w słabej jakości materiałach była dynamika, a w nagraniach dobrej jakości wszystko nie było przesycone.

Spróbuj poustawiać wszystko standardowo i powinieneś mieć funkcję "music optimizer" może coś pomoże przy radiu... nie wiem czy funkcja jest dostępna przy radiu FM ale przy internetowym jest, czasem korzystam z tego również oglądając programy muzyczne np. Eska TV.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Double bass mam nieaktywno w ogóle. Nie wiem czemu jest niedostępny.
Co do nierównej głośności dotyczy w filmach głównie starych, bo źródło dla tv bd czy usb radio to mogę to równo ustawić.
Dynamika w radiu jest równie mocna jak np z mp3 z usb. Zależy od kanału. Zetka daje mniej wysokich ale złote przeboje piekary czy fest to walą równo.
Optimuzera nie używam, bo raz że wzmacnia dudnienie a dwa wzmacnia wysokie i momentami przy nagraniu orzywali w uszy jak igłą.

No więc ustawiłem myślę jest w miarę. Dynamika fajna bez dużego dudnienia.
audyssey music
Dynamic on
Reference level 5db (5db zalecaja do powaznej..10 tv 15 do muzyki pop rock)
dynamic vol heavy
optimizer off
front centr 60hz
surr 80hz
level front -5 centr - 0.5 surr -8
Intellivol max +12
Tone bass -4
Tone treble +8
Equalizer niskie -4 wysokie +4 srodek +2 reszta 0
 
Do góry