Kącik Audio. Jaki?

rossonaki

New member
Witam.
W przyszłym roku jak dobrze pójdzie zmienię miejsce zamieszkania i będę chciał zbudować kącik AV :)
A że lubię mieć wszystko zaplanowane to mam już trochę pytań. Oczywiście w tym dziale tylko pytania o audio.
Razem z żoną uwielbiamy słuchać muzyki jak i oglądać filmy. W proporcjach powiedzmy 60/40 na korzyść muzyki. Muzyki słuchamy absolutnie różnej. Zależy jaki mamy nastrój :) Lubimy bardzo dźwięki perkusji, gitary, fortepianu. Soczysty bass jest też mile widziany.

Na sprzęt planuje wydać około 10tys. Chcę kupić głośniki 5.1, amplituner, wzmak do stereo i odtwarzacz CD. Wszystko będzie w salonie około 30m2.
Ampli, wzmak i CD chciałbym mieć jednej firmy. Myślałem o Marantzu ale nie upieram się. Wszystkie sugestie mile widziane. W ampli chciałbym mieć pre out i radio internetowe.
Jeżeli chodzi o głośniki to myślałem o JBL Studio 190 ale też się oczywiście nie upieram.

Budżet to tak jak pisałem około 10 tys. ale na początku mógłbym poczekać z subem i CD. Myślałem o proporcjach 50/50 głośniki/elektronika. Czy za powiedzmy około 5 tysi lepiej kupić oddzielnie ampli i wzmak czy konkretny ampli?
Wiem, że sporo tego ale byłbym wdzięczny za jakieś porady. Oczywiście i tak przed kupnem pojadę odsłuchać ale chciałbym mieć już zawężone pole wyboru.
 

lukasz420

New member
To wszystko do kitu.
Sporo kasy a pożytku żadnego.
Albo stawiasz na jako takie stereo,albo na kino.
Tu kompromisów nie ma.
Jak dobre stereo(przyzwoite) to filmy lukasz w stereo.
Jak kręci cię 5.1,to zapomnij o dobrym stereo-bo za 10 koła to nic z tego nie wyjdzie.
Za przyzwoity CD trzeba dać 2 koła,wzmak 2-3 koła,apli 5.1-7.1 2 koła-to jest 6-7 tyś.I za 3 tyś chcesz kupić kolumny 5.0 bo o subie to mowy nie ma.
Więc jak tylko kino,i będziesz się męczył z niego z odbiorem stereo-to kolumny 7 tyś,ampli 2 tyś z hakiem +BD-bo zródło w przypadku AV i tak nie zrobi żadnej różnicy-więc CD ci nie potrzebny.
Rozważ czy warto mieć lepiej lepsze stereo,czy wchodzisz jednak w kino.
Do kina wypasionych kolumn nie musisz kupować-żeby tylko pomieszczenie nagłośniły-i tak samo do nich wypasionego AV bo i tak z nich nic nie wyciśnie więcej niż przeciętny AV.
Wszystko sprowadza się do jednego-pieniądze a w tym budżecie niestety nie da się tego pogodzić.Albo wydasz pieniądze i ani to dobre kino-a już napewno żadne stereo.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, ze mozna mieć dobre stereo oraz dobre kino. Sens na pewno jest, ale:
1. Rossonaki - dobrze, ze zaplanowales ampli oraz wzmak stereo - dobry krok.
2. JBLe nie są raczej kolumnami do muzyki, ale co kto lubi.
3. Odtwarzacz CD da CI więcej radosci jak muzyka z BD, ale na początek wystarczy dowolny odtwarzacz, za 1500 tez kupisz przyzwoity (oczywiście zależy dla kogo)
4. Ampli szukaj z PreOutem, by wygodnie połaczyc do niego wzmak stereo.
5. Niestety tu robi się mało kasy. Ampli Marantza z Pre Out to min, 3 tys, wzmak stereo PM7004 ok. 2000tys, CD np. 6005 1600...
Zostaje Ci jakies 3-4 tys na komplet 5.0 - to mało do 30 merów jeśli ma być dobrze. Oczywiście kupisz, ale moim zdaniem powinieneś zwiekszyc budżet na kolumny min. dwu krotnie, by isc za ciosem i by miało to sens. Po prostu trzeba być konsekwentnym. U Ciebie budżet już na początek zwieksza metraż - Potrzebujesz dużych kolumn. Dalej, mocnej elektroniki by je napedzic (zaplanowales dobrze), Jeśli chcesz mieć osobne systemy do kina i do stereo to koszty wiadomo się zwiększają.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rossonaki

New member
Dzięki Panowie za odpowiedź. Wiem, że budżet nie jest jakoś specjalnie wysoki ale myślałem, że da sie to jakoś pogodzić. Metraż faktycznie jest spory.
Zaczne pewnie od stereo a później dokupie ampli, centralny, satelity i suba.
Jakie zatem głośniki polecili byście do wzmaka pm7004 w przedziale cenowym 5-6 tys?
 

collider

New member
Bez reklam
Kup sobie ampli za 5 tys i w tej samej cenie glosniki i bedzie dobrze. Jesli nie jestes szczegolnie wybitnym audiofilem a w muzyce stawiasz bardziej na jakosc artysty niz jego studia nagraniowego to w zupelnosci ci porzadny zestaw KD wystarczy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzięki Panowie za odpowiedź. Wiem, że budżet nie jest jakoś specjalnie wysoki ale myślałem, że da sie to jakoś pogodzić. Metraż faktycznie jest spory.
Zaczne pewnie od stereo a później dokupie ampli, centralny, satelity i suba.
Jakie zatem głośniki polecili byście do wzmaka pm7004 w przedziale cenowym 5-6 tys?

Napisz jakies preferencje, czy masz miejsce na duże podłogówki, czy mogą być odsuniete od sciany, kolor, itp.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A czy kolego te 10k to max., czy może jednak jest możliwość dolożenia kaski? Uważam że za powiedzmy 12k już można skompletować niezłe kino i stereo. Ampli 2-2,5k, kolumny 3-3,5k, wzmak i CD po 2k, subwoofer 2-2,5k.
 

rossonaki

New member
krzysztofradio - salon będzie opanowany przeze mnie także miejsca będzie dużo :) Nie będzie problemu z ustawianiem, wielkością czy odsuwaniem od ściany. Kolor najlepiej czarny ale nie upieram się.

Krzysiek1980 - z wiekszym budżetem nie będzie większego problemu. Np. suba będę mógł dokupić później. A co byś mógłbyś polecić w taki razie?

Swoją drogą ja też jestem Krzysiek :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co trzech Krzyśków to nie jeden:) Kurcze, tyle tego jest że może najpierw pogrupujmy jakoś KD i stereo osobno. Najpierw trzeba by wybrać kolumny.
Kolumny:
Monitor Audio MR6, BX6,
Klipsch F20, F30, RF 62/82
Paradigm Monitor 9 v.7/11 v.7
Dali Zensor 7
Melodika BL 40
KEF C7
JBL Studio 190
Taga Platinum F100/F120

Amplitunery:
Onkyo 616/626/717
Yamaha 773/775
Denon X2000/X3000
Marantz 5007/5008
HK 270/370

Suba i zestaw stereo dobierzemy później, bo nie wiadomo jakie głośniki weźmiesz pod uwagę. Masz tu i ciut droższe i tańsze zestawy, bo dużo zależy od upustu jaki wynegocjujesz w salonach. Napisz w sprawie cen do Blackninja, bo myslę że się nie zawiedziesz. Jak już bedzie wiadomo ile wyniesie Cię to zestawienie to poszukamy reszty komponentów.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Ej no, aż muszę się odezwać ;) A ze stajni NAD to co? NAD T748 z Pre-Out za poniżej 3k (i jeszcze odejmij rabaty i negocjacje) do tego wzmak NAD C326/C356 i już jest dobre kino i stereo. CD NAD np. C516. Albo pozostać tylko z BluRay T567 które ma świetny tor audio i na tych trzech klockach pozostać. Kolumny wg. uznania do tego.

Da się, da się i ładnie to brzmi :)
 

rossonaki

New member
Jeżeli chodzi o ampli to byłbym za Marantzem. Co do głośników to zainteresuje się Klipsch RF 82, Monitor Audio MR6, BX6 i Dali Zensor 7.
A jak się ma Dali Zensor 7 do Dali Lektor 6? Różnica w cenie nie tak duża.
I czy Melodika BL40 to dokładnie to samo co Oli 40?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Melodika to dokładnie Oli 40. Jeżeli masz z czego dołożyć to równie dobrze możesz zerknąć na Monitor Audio RX 8:) Nie porównywałem tych Dali ze sobą to Ci nie pomogę.
WiTT kurcze, myślałem że ten ampli jest droższy:) Pewnie że mozna go brac również pod uwagę. Im więcej przesłuchamy tym lepiej.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
krzysztofradio - salon będzie opanowany przeze mnie także miejsca będzie dużo :) Nie będzie problemu z ustawianiem, wielkością czy odsuwaniem od ściany. Kolor najlepiej czarny ale nie upieram się.
Tak już jakos jest, że Krzysiek1980 niemal w 100% zawsze myśli podobnie, czasem się uzupełniamy. Napisał już wszystko :)
Pozdrawiam Krzyśków i nietylko
 

WiTT

New member
Bez reklam
WiTT kurcze, myślałem że ten ampli jest droższy:) Pewnie że mozna go brac również pod uwagę. Im więcej przesłuchamy tym lepiej.
ano widzisz, jak wiele osób :) ale to związane jest z ostatnią zmianą dystrybutora na nasz kraj. Spadły trochę ceny NAD'ów, a najwięcej to chyba właśnie mój ampli T748 :)

Myślę że w ten sposób do kwoty 3k PLN, ampli z pełnym Pre-Out to czołowa walka będzie się (a przynajmniej powinna) rozgrywała pomiędzy NAD T748 - Marantz 5007 :)

rossonaki - ja Ci proponuję, przesłuchaj wpierw a potem podejmij decyzję, ignorując z góry NAD'a robisz błąd :)
 

rossonaki

New member
Wiem, że to troche głupie ale w NADach... nie podoba mi się wygląd. Nie tym się powinienem kierować ale taki już jestem :) Odsłucham na pewno bo czytałem o ich możliwościach. Jeszcze HK na pewno zachacze.
Co do głośników to będę wybierał pewnie między Klipsch rf82, MA rx8 i Dali Zensor 7 lub Lektor 6. Lekror 8 wyglądają imponujaco i grają też na pewno nieźle ale to już troche inna półka cenowa.
 

rossonaki

New member
A czy marantz pm7004 uciągnie takie kolumny jak Klipsch rf82, Paradigm 11 czy MA rx8? Na papierze nie ma zbyt wiele mocy ale wiem, że nie zawsze to co jest na piepierze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.
 
Do góry