Kablówka dodaje kanały HD tylko MPEG4

G

goldengate

Guest
W Płocku mamy lokalnego operatora.
Posiadam kablówkę analogową czyli kabel antenowy wpięty od razu do TV.
Dzisiaj dostałem następującą informację:
W trosce o atrakcyjność oferty programowej wzbogacamy pakiety Familijny oraz Wygodny telewizji kablowej o poniższe kanały, które
będą dostępne w odbiornikach telewizyjnych posiadających kodek MPEG-4:
TVP1 HD
TVP2 HD
Animal Planet HD
itd.....
Link do całego komunikatu
https://www.petrotel.pl/userfiles/file/IPTV/zmiany w ramówce CATV.pdf

Mój telewizor ma MPEG4. Tylko w jaki sposób będę mógł odbierać jednocześnie kablówkę analogową i kanały HD (chyba cyfrowe) poprzez MPEG4 ????
 

Grundol2

New member
ten komunikat dotyczy odbiorców tv cyfrowej twojego operatora jak piszesz masz tv analogową wiedz ciebie to nie dotyczy.Jest możliwość odbioru tv cyfrowej i analogowej jednocześnie ale by musiał posiadać w tv tuner dvb-c i jak operator tych programów nie koduje.
 
G

goldengate

Guest
Przecież operator nic nie pisze w komunikacie o cyfrowej TV tylko o kanałach HD w MPEG4.
Tak czy inaczej mój TV ma DVB-C
 
G

goldengate

Guest
Jeszcze nic nie skanowałem bo nie chcę aby rozjechała mi się lista kanałów kablówki analogowej.
Dzwoniłem dzisiaj do operatora i Pan w biurze naprawa zdecydowanie mnie poinformował że sygnał który nadają to DVB-T (MUX1 i MUX3).
Zatem jest możliwe abym jednocześnie odbierał jedno i drugie i miał jakby dwie listy kanałów dla cyfrowych i analogowych? Czy cyfrowe będą się normalnie mieszały z analogowymi ??

Zastanawia mnie to DVB-T gdyż skąd by się tam wziął AnimalPlanetHD :)


Dzwoniłem też z ciekawości do MultimediaPolska i w Płocku również ten operator nadaje w kablówce kanały z DVB-T.

Jak myślicie ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry