Kable

shat

New member
Re: 32" LCD (kilka pytań)

Sytuacja sie troszke komplikuje gdyz producent napisal w instrukcji, ze aby bylo "skanowanie progresywne" musi byc podlaczenie przez "component" i musze przelaczyc, ze po takim wyjsciu idzie sygnal...

Hmm...
 

sewan

New member
Ejże, czytaj uważnie.....

Jeśli TV ma Progressive Scan, to "przeskanuje" wszystko, niezależnie od źródła.

Jednak, aby TV poprawnie wyświetlił obraz już progresywny (np z DVD), sygnał musi być dostarczony komponentem....

Tak należy to rozumieć.
 

shat

New member
Okejos

Dzieki za info... Do tej pory myslalem, ze obraz musial byc "skanowany progresywnie" w odtwarzaczu DVD aby mogl byc odtworzony na LCD ta technika. Wychodzi z mojego rozumienia i Twojej odpowiedzi, ze gdy puszcze go SCART (RGB) to ten efekt osiagne dzieki zastosowaniu tego samego ukladu (progresive scan"w LCD... I wyjdzie na jedno... I nie bede musial kupowac "Spliter'a DVI"
 

MRJ

New member
Witam.

Czy możecie mi wskazać miejsce, gdzie mógłbym kupic kabel DVI pełny - z analogiem. Czyli taki, który może przenieśc zarówno sygnał cyfrowy jak i analogowy (dodatkowe piny - jak pamiętam - cztery małe obok dużego).
Jakoś dystrybutorzy wymiękają.
Sprawa wygląda tak: sygnał analogowy z PC - wyjściem 15PIN, przez redukcję RS/DVI do LCD kablem DVI.

Wiecie coś?
 

sewan

New member
Re: Philips 37PF5320 + PC - polaczenia? rozdzielczosci?

"Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie..."

Wpisujesz w Google "KABLE - DVI / adptery" i masz....

Gdybym ja miał tylko takie problemy..... :(


PS. ten błąd w pisowni ma być!!!
 

MRJ

New member
No właśnie. Gdybym to ja miał tylko takie problemy jak wpisanie czegoś w Google.....
Sklepów z kablami jest "skolko godno", ale tego właśnie kabla NIE MA.
 

Jacek

New member
Jezeli za pomoca euro scarta mozna przesłac sygnal YUV o jakosci HD, to czy ktos sie orientuje czy moze samsung le26a41b ktory nie ma "komponenta" :D potrafiłby go rowniez odebrac jako HD (progresywne scanowanie i z 720 p ) ??
 

maxpoll

New member
Witam. ja mam problem taki : W tv mam 3x euro które nie maja wejsc RGB , 1 x component i 1 x wejscie 15 pin vga oraz HDMI , ponieważ przez component podłączyłem DVD , pozostała mi CYFRA + którą chciałem podłączyć przez RGB - czy jest to możliwe - szukałem kabla EURO na sybnał VGA 15 pin i nie wiem czy poda on właściwie sygnał wizji .
 

sewan

New member
Sygnały RGB w Scarcie i D-sub róznią się i nie da sie zrobić prostej przejściówki.
Ale - wydaje mi się aż nieprawdopodobne, że na trzy wejścia euro w TV żadne nie obsługuje RGB?????
Może masz kabel niepełny 21 pin?
 

grygiel

New member
sewan napisał:
Producent/sprzedawca wpuszcza Cię w maliny.

Większość obecnie produkowanych TV skanuje progresywnie obraz nawet analogowy z anteny.

Jeśli masz dodatkowo DVD z funkcją skanowania progresywnego, to myślisz, że można obraz "przeskanować progresywnie" dwa razy, najpierw w DVD, a potem w TV? Bzdura....

Raz "przeskanowany" obraz w DVD zostanie poprawnie wyświetlony w TV i nic do tego nie ma DVI.
Witam, nie mogę się zgodzić z tą opinią , mam tv jvc37S60 i dvd pioneer 565A podłączone przez component, zminiając w dvd na progresywne skanowanie różnica jest naprawdę duża , nawet dla mojej żony:)która wogóle się na tym nie zna, no chyba że mój tv nie ma progresywnego skanowania ,ale wtedy wógóle by niewyświetlił sygnału co ma u mnie miejsce gdy podłącze przez euro.
 

Piotrek_PP

New member
>grygiel
Moim skromnym zdaniem to znaczy tylko tyle, że deinterlacer w Twoim dvd jest lepszy niż w tv. Nie pierwszy to i nie ostatni taki przypadek.

Na tym forum jak widzę jest sporo ludzi mających świetną wiedzę techniczną w temacie. A z tego nieszczęsnego "skanowania progresywnego" to jakiś mityczny słoń z dwiema trąbami się zrobił.

Powiedzcie czy to nie jest tak (a mówię to jako pasjonat nie profesjonalista), że skanowanie progresywne to bardziej pojęcie z zakresu rejestracji obrazów niż ich odtwarzania? W końcu to właśnie wtedy się coś skanuje. No i możemy skanować łapiąc całe ramki albo półobrazy. Zatem konsekwentnie możemy mieć materiał zapisany progresywnie (p) albo z przeplotem (i). I teraz ten materiał chcemy odtworzyć na ekranie.
Jeżeli materiał jest (i) to możemy go zamienić na (p) bo wtedy podobno ładniej on wygląda. Ten proces to tzw. deinterlacing, a jeżeli urządzenie (i nieważne co nim jest) potrafi coś takiego zrobic mówimy że ma "skanowanie progresywne".
Czy dobrze gadam czy coś pokręciłem :confused:
Tylko co tak naprawdę jest tutaj skanowane? jeżeli to crt to jeszcze można powiedzieć, że wiązka elektronów skanuje powierzchnię luminoforu progresywnie ale chyba wypadałoby powiedzieć przemiata, a nie skanuje.
Dziwne to całe nazewnictwo.

Jak coś pokręciłem to szybko mnie sprostować bo, ktos przeczyta i skażę mu niewinny umysł :)

Pozdrawiam, Piotrek
 

PiotrasGr

New member
Witam
Czytam od dłuższego czasu ten wątek i właśnie stwierdziłem, że muszę dorzucić moje trzy grosze do tematu. Skanowanie progresywne to nic innego jak eliminacja przeplotu. Obraz, ktory nie jest "skanowany progresywnie" jest w przeplocie, tzn. jest to nic innego tylko tyle, że wyświetlane są tak zwane półobrazy, oznacza to iż w trybie Pal w ciągu sekundy wyświetlacz otrzymuje 50 półobrazów zawierających co drugą linię treści. Łatwo to zrozumieć, gdyż Pal to jest 25 klatek na sekundę, czyli teoretycznie 25 pełnych obrazów, jednakże tak naprawdę transmitowane jest nie 25 a 50 obrazów, a dokładnie półobrazów, czyli raz linie parzyste a raz nieparzyste. Ponieważ ludzkie oko ma pewną bezwładność, to obraz który widzimy wydaje się niezakłócony. W rzeczywistości stosowanie progresywnego skanowania powoduje, iż dostajemy na wyświetlacz pełne klatki a nie półobrazy, dzięki temu system ten elimiunuje migotanie obrazu, które występuje w systemach z przeplotem. I bynajmnie określenie "skanowanie" nie ma nic wspólnego z rejestracją obrazu a jedynie z odtwarzaniem.
 

Piotrek_PP

New member
PiotrasGr napisał:
I bynajmnie określenie "skanowanie" nie ma nic wspólnego z rejestracją obrazu a jedynie z odtwarzaniem.

Eeeech... czyli akurat odwrotnie niż w każdym innym wypadku użycia tego pojęcia. Dlaczego ten świat jest taki skomplikowany:confused: ;)
 
Do góry