Kable nie wchodzą w zaciski.

3echo

Member
Bez reklam
W moim amplitunerze są zwykłe zaciski zamiast bananów.Ostatnio kupiłem suba i podłączyłem wysokopoziomowo,czyli do zacisków od frontów.Problem polega na tym,że kable od frontów i od suba razem się nie mieszczą w zacisku.Wchodzą ale ledwo co.Kable jakie posiadam do frontów to 2x2,5.Teraz pytanie czy zamienić na mniejsze czy może kupić jakieś przejściówki do zacisków?
Poradźcie coś.
tak to wygląda:
wiL54lk.jpg
[/IMG]
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kiedyś widziałem takie elestyczne ,to jest szczególnie przydatne kiedy kabel głośnikowy jest solid core (tzn jeden gruby drut)
Myślę ze w Twoim przypadku bez sensu jest takie coś kupować ,a tym bardziej zmieniać kable

W miejscu gdzie jest ściągnięta izolacja po prostu usuń kilka drucików i włóż do gniazda w amplitunerze
 

werf

Active member
Bez reklam
Obierz bardziej ten kabel zawiń drut od rel-a potem termokurczka i po temacie
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Obierz przewody na dłuższym odcinku. Jeden z nich nawiń na drugi, w ten sposób, aby ich połączenie było przed gniazdem zaciskowym. Zostaw końcówkę przewodu na który jest nawinięty drugi jako „szpilkę”, którą włożysz do zacisku. Zabezpiecz przed zwarciem między sąsiednimi przewodami.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Jak masz suba podpiętego przez wysokopoziomowe to czemu suba nie zasilisz bezporednio z kolumn?
 

eedviking

Banned
Zrób sobie oczko( jak na moim pięknym rysunku), drugi przewód przepleć, skręć razem, zaizoluj i masz pojedynczy przewód do wpięcia. ;)
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
Jak masz suba podpiętego przez wysokopoziomowe to czemu suba nie zasilisz bezporednio z kolumn?

Nie pomyślałem o tym,bo jak podłączałem wcześniej suba to według instrukcji,a tam jest aby podłączyć do zacisków amplitunera i tak zostało.Ale czy takie połączenie co podałeś jest poprawne?
 

werf

Active member
Bez reklam
Do kolumn to raczej ciężko dwa druty do lewej,jeden do prawej
Ile to trzeba 2-3-4-8 m ? ale się da :)
 

Rafal7

Banned
Da się, ale czy trzeba ciągnąć lewy i prawy kanał to nie wiem.
Sprawdź cz jest różnica na dwóch jak i na jednym.
 

3echo

Member
Bez reklam
Spoko pokombinuję z tymi kablami jak piszecie.
A jakieś tam przejściówki sobie darować?
 

3echo

Member
Bez reklam
Mam tez wejście na suba,ale wykozystuje połączenie wysokopoziomowe do muzyki a lfe do kina.
 
Do góry