Kable głośnikowe w ścianie

Ethar

New member
Witam. Mam taki problem. Podczas remontu wpuściłem w ściany wszystkie kable głośnikowe.
Teraz mam problem, gdyż nie wiem jak je połączyć parami, tzn + z + i - z -.
Czy złe podłączenie może mieć przykre konsekwencje, a jeśli tak to jak zweryfikować domowym sposobem poprawność połączenia?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A dokładniej? W sprawach elektrycznych jestem totalnym lajkonikiem. :D

Podobno da się usłyszeć że gorszy jest dźwięk przy zamianie + i -. Nie wiem czy nawet kalibracja Audyssey nie wykryje ci złego podłączenia. Nie rozumiem dlaczego po pierwsze nie pociągnąłeś od razu długich kabli w miejsce gdzie będzie stał sprzęt, bo nie poleca się skręcania i izolowania końcówek kabli? A po drugie to przecież przeważnie kable głośnikowe masz dwukolorowe lub jest kolorowa kreska przy +, więc jaki problem przy prawidłowym podłączeniu?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Chwila, chodzi o plus i minus? Dokladnie. Kazdy kabel na jednym z przewodów powinien miec oznaczenia. Chyba wystaje Ci troche z jednego i drugiego konca bys mógł odczytac?
 

Ethar

New member
To prawda, że część jest różnokolorowa, bo mam frontowe i centralny podłączone będą przy pomocy Kimber 4PR i tu nie ma problemu.
Ale pozostałe połączenia są przy pomocy QED Classic 42 i tam nie widzę, żadnych oznaczeń. Chyba, że po prostu moja wada wzroku się mocno pogłębiła. :]
 

ueuser

New member
kup jakikolwiek omomierz (miernik w markecie) ustaw na Ω zetknij ze sobą oba końce przewodu miernika - tak będzie wyglądało przejście
dotknij jednego końca przewodu i drugiego w momencie gdy miernik zareaguje w taki sam sposób jak przy zetknięciu obu przewodów z miernika oznaczać to będzie że trafiłeś na tą samą żyłę
 
Do góry