Kable głośnikowe KIMBER KABLE

lestek

New member
Pomożecie...chciałem wymienić moje zwykłe kable głośnikowe na coś innego, droższego i ciekawszego dla mnie, przeglądając oferty napotykam się na kable firmy KIMBER KABLE nie ukrywam są wizualnie ładne ale jakoś nie mam okazji ich odsłuchać ...interesuje mnie to czy te kable mam na myśli ogół kabli głośnikowych tej firmy grają "ciepłym" czy raczej "zimnym" dźwiękiem, lub jak kto woli grają bardziej górą czy dołem czy też są neutralne, z czego bardzo bym sie cieszył bo raczej taki dźwięku szukam i taki mi się podoba...czytałem ogólnie o tych kablach że mają dobry bas (dynamika, kontrola)....może ktoś ma 4PR,4VS,8TC...napiszcie coś jak macie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Miałem okazję słuchać 4PR mimo ,że to najtańszy kabel w ofercie oferował całkiem porządny dźwięk ,szczególnie w zakresie wysokich tonów droższe modele są jeszcze lepsze firma nie jest już tak popularna jak kiedyś
Ogólnie to dobry wybór
 

Lemil

Banned
4PR neutralne 8PR też
4VS nie wiem
8TC analityczne, precyzyjne

Ale że mierzysz w rejon 2000zł za kabelki, to... eee no eee może znajdziesz pod choinką?
 

lestek

New member
Ale że mierzysz w rejon 2000zł za kabelki, to... eee no eee może znajdziesz pod choinką?

mierze jak coś na używane z allegro wiec myślę ze na pewno będzie znacznie taniej ...hmm analityczne...neutralne...myślę, że idę w dobrym kierunku
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Na mój słuch (z moim systemem) PR grały ladnie basem. Nie porażająco nisko, ale ten basik był taki jak lubie, nie rozlazły, może ciepły, ale z umiarem. Srednica i gora bez zmian. Bardzo popularne.
VS inne granie, więcej góry i bardziej precyzyjne.
TC równowaga tonalana u mnie była przesunieta zdecydowanie w góre, szczegółowo, analitycznie, precyzyjnie, ale zbyt jasno, kosztem zbyt szczupłego basu. Ale to u mnie. Nie znaczy, ze z Twoim systemem zagra tak samo. Chcesz to do Jamo i amplitunera?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Kabli głośnikowych firmy Kimber 8TC używam od 2001 r. w moim systemie audio , który
również od 2001 r. tworzą kolumny stojące Sonus Faber Grand Piano Home , wzmacniacz zintegrowany
Luxman L- 501s , który zmieniłem w 2009 r. na Accuphase E-213 , odtwarzacze CD to od 1995 r.
California Audio Labs DX-1 i od roku 2008 również Yamaha CD-S2000.
W moim systemie kable te spełniają moje preferencje , tj. dają odpowiednią przestrzeń ,dają dźwięczność
wybrzmienia , nie są "zbyt słodkie" , ale pomimo to wciągają mnie do słuchania , oferują w moim systemie spory , melodyjny bas.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Lemil

Banned
Chcesz to do Jamo i amplitunera?
Dobre pytanie. Powiedzmy tak. Kabelki w cenie 2000zł za parę stereo do kolumn za 2000 w systemie 3.0, to będzie 4000 zakable + może dodatkowy tysiąc za kabelek do głośnika centralnego... huhuh

No koledzy, bądźmy poważni. Takie kabelki to do kolumn za 20.000 za stereoparę i wzmacniacz powiedzmy Krell 300i, taki zestaw to by zagrał z tymi kablami. No z którymiś z wymienionych przynajmniej.

A w ogóle właśnie to co mają łączyć te kable?
 

lestek

New member
ja ogólnie się pytam o kable kimber interesuje mnie charakterystyka brzmienia a w szczególność 4PR,4VS, a z ciekawości posłucham o 8 TC,PR....itp...nie są drogie a na allegro czasem można kupić je używane w rozsądnej cenie wiec nie mówimy tutaj o cenie 2000 zł
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Po pierwsze para przewodów Kimber nie kosztuje 2.000 zł za parę ,jeżeli się nie mylę to ok.50zł metr ,kabel jest już długo na rynku po raz pierwszy się z nim zetknąłem pod koniec lat 90-tych wtedy inaczej wyglądał rynek hi-fi , dzisiaj w cenie 50zł /metr jest już dość duży wybór przewodów
 

Lemil

Banned
Przewody 4PR długości 3m "normalnie" kosztują około 120 Euro za parę. Na aledrogo są 2m po 279zł w sumie dość dobra cena, ale kabelki króciutkie. Charakterystyka neutralna, jak już wspomniałem.

Ale przewód 8TC to już 550 a nawet 660 Euro w zależności od wersji, ceny też za 2x3m. Tej klasy kable to już do wspomnianego Krella 300i i bym powiedział, że kolumny nawet za 10.000 ale Euro.

Ale ja powiem krótko. Nie chcę się w to mieszać. To nie moja liga.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli mam być szczery to jakoś nigdy nie przepadałem za tą firmą ,nie twierdzę ze to są złe przewody .Jeśli poważnie myślisz nad kupnem kabli ,warto zwrócić uwagę na propozycje innych firm w tym przedziale cenowym
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mnie z kabli w podobnej cenie polecano Ultralink Matrix 2, jako dobry neutralny kabel i lepszy od Kimber 4PR. A ochotę mam na przesłuchanie jeszcze XLO HTS 12, ale to pewnie na wiosnę jak urlop wezmę:)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
XLO to są fantastyczne kable ,nie ukrywam że to mój jeden z faworytów .W tej cenie warto zwrócić uwagę na Van del Hula clearwater ,oraz kable Tara Labs

Ja już w swoim życiu miałem kilkanaście kabli obecnie się zatrzymałem na Monitor Audio (Inakustik) ,moim marzeniem jest Acrolink lub Fadel Art, ale na razie niestety poza zasięgiem
 

accu

New member
Bez reklam
XLO to są fantastyczne kable ,nie ukrywam że to mój jeden z faworytów .W tej cenie warto zwrócić uwagę na Van del Hula clearwater ,oraz kable Tara Labs

Ja już w swoim życiu miałem kilkanaście kabli obecnie się zatrzymałem na Monitor Audio (Inakustik) ,moim marzeniem jest Acrolink lub Fadel Art, ale na razie niestety poza zasięgiem

Witam uprzejmie,

Tak , Fadel Art to jest "Ten" kabel. Ech>

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kabel jest przedłużeniem wzmacniacza i jego elektryczne składowe dodają się do układu wyjściowego wzmacniacza .Jeżeli każdy klocek audio (wzmacniacz, głośniki ,CD) jest projektowane pod kątem aby możliwie najbardziej wiernie przenosić dźwięk ,to kabel również powinien przenosić bezstratnie dźwięk ze wzmacniacza do głośnika ,w innym przypadku jaki byłby sens projektowania najlepszych urządzeń ?.Kabel jest częścią sytemu ,bowiem system nie funkcjonuje bez kabli
 

accu

New member
Bez reklam
zastanawiam się nad 4PR

Witam uprzejmie,
Bardzo popularny kabel. Ja na nim zaczynałem swoją "przygodę" z audio , a potem zmieniłem w 2001 r.
na 8TC (2x2,5m plus interconnet van den Hul Second 2x0.6m) , który jest w moim systemie audio do dziś i nie zamierzam go zmieniać.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Lemil

Banned
Fadel Art to jest "Ten" kabel.
Fadel Art kable głośnikowe (ceny detaliczne)


1. GREYLITZ II - 2 x 2,50 m 2.990 zł
2. GREYLITZ II BI-WIRE - 2 x 2,50 m 3.400 zł
3. STREAM II - 2 x 2,50 m 3.000 zł
4. STREAM II BI-WIRE - 2 x 2,50 m 3.600 zł
5. STREAM II DUO - 2 x 2,50 m 4.800 zł
6. STREAM II DUO BI-WIRE - 2 x 2,50 m 8.950 zł
7. APHRODITE DUO - 2 x 2,50 m 7.550 zł
8. STREAMFLEX MK II - 2 x 2,50 m 6.900 zł
9. STREAMFLEX MK II SC Duo - 2 x 2,50 m 13.800 zł
10. STREAMLINE - 2 x 2,00 m** 11.500 zł
11. STREAMLINE BI-WIRE - 2 x 2,00 m 13.900 zł
12. STREAMLINE DUO BI-WIRE - 2 x 2,00 m 14.600 zł
13. REFERENCE TWO DUO - 2 x 2,50 m 22.000 zł
14. COHERENCE II - 2 x 2,50 m 13.900 zł
15. COHERENCE II Duo - 2 x 2,50 m 26.500 zł
16. COHERENCE III - 2 x 2,50 m 27.900 zł
17. GOLDLINE "COHERENCE" - 2 x 2,00 m 49.900 zł
 
Do góry