Kable głośnikowe jaka średnica, miedź czy coś więcej?

Bobby75

New member
Witam,

przy okazji remontu musiałem dokonać modernizacji mojego KD . Wymianie uległy kolumny frontowe z podłogowych na podstawkowe. Mam już zamówione Dali Zensor 3 amplituner to onkyo 608. Sprzęt będzie również użytkowany do odtwarzania muzyki i tu moje pytanie o kable. Kable które mam okazały się za krótkie więc muszę kupić nowe. Wcześniej używałem klotz 2 x 4mm ale spotykam się z informacją że do podstawkowych zdecydowanie lepiej jak kupię 2 x 2,5mm . Druga sprawa czy pozostać przy kablach typu klotz czyli miedź beztlenowa za umiarkowane pieniądze czyli powiedzmy do 20 zł zależy jakiego finalnie wybiorę producenta czy 2 razy drożej w granicach około 40 zł np.:

Profigold AirBassFlex 2x 2,5mm2 PGC8256 - Warszawa (4626076116) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
lub
QED SILVER Anniversary XT, NOWY (4593784728) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Co sądzicie co radzicie ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Qed jest lepszym kablem ,chociaż akurat w przypadku tego modelu pojawiły się skrajne opinie .Dźwięk będzie detaliczny i wyważony ale raczej powolny,co nie każdemu odpowiada

Profigold ma ciekawa konstrukcję - bardziej opartą na propagandzie niż na rzeczywistych rozwiązaniach ,jest to kabel niby solid core ,niby multi strand . Czystość miedzi na poziomie 3N zapewni kombinat KGHM w Lubinie więc chwalić się nie ma czym ,a tym bardziej jeszcze pokrywać to srebrem
Nie jestem zwolennikiem kabli Klotz ,ale z wymianą na Profigold to lepiej chyba sobie dać spokój, zważywszy że cena jest dosyć wysoka
 
Do góry