Kable Głośnikowe Equilibrium

lestek

New member
witam, nie wiem czy to dobre miejsce na tego typu temat, a mianowicie chodzi mi o kable głośnikowe Equilibrium, które pojawiły się nie dawno na allegro....mają w miarę zjadliwą cenę jak dla mnie, nawet nieźle wyglądają, jestem zainteresowany tymi kabelkami ale nie mogę się doszukać czegoś o nich więcej
Equilibrium Lyre
Equilibrium Cello
Equilibrium string
Gdyby ktoś mógł coś skrobnąć na ich temat byłbym wdzięczny..gram teraz na Denon 2312 i jamo c605 i na kabelkach no name market hehe
 

MKa11

New member
Proponuję rozejrzeć się za jakimiś używanymi kablami na allegro, jest tam całkiem sporo tego. Wygląd kabla jest najmniej ważny ;) znajdziesz tam też używane Equilibrium.
Nie lepiej wybrać się do jakiegoś sklepu i wypożyczyć za kaucją kabelki?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Znam osobę która używa tych kabli a dokładniej Equilibrium Sun Ray oraz Equilibrium Turbine jest recenzentem w jednym z czasopism o tematyce hi-fi
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No dobrze, ale co twierdzi nt. tych kabli? Sa dobre/zle/przecietne czy uzywa bo dostal od sponsora? Cena jest ok, do czego mozna je porownac aby wiedziec z czym mamy doczynienia?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem co twierdzi na temat tych kabli gdyż moje pytanie dotyczyło kolumn które on testował, a były podłączone tymi przewodami ,osobiście nie widziałem tych przewodów na oczy więc kompletnie nic nie mogę powiedzieć

Ale OK jeżeli chcecie zapytam się odnośnie tych przewodów jeżeli dostanę odpowiedź to ją tutaj wkleję
 
Ostatnia edycja:

lestek

New member
dobra po paru rozmowach ze sprzedawcą, który doradził mi właśnie kabelki pod moją specyfikację i pod mój opisany przezemnie gust muzyczny i to czego słucham ....z rególy nie kupuje się takich rzeczy przez telefon ale niestety nie mam jak sprawdzić w moim miejscu zamieszkania tego typu rzeczy, musiałem zaufać sprzedawcy, opiniom na forach i testach na stronach www.....(co do sprzedawcy to trafiłem na kumatego i spoko pana Roberta z Wrocławia) zamówiłem kable Equilibrium Lyre jak je dostane i się trochę wygrzeją to coś napisze o nich jeśli oczywiście ktoś będzie chciał..niestety mogę je tylko porównać do kabli które wcześniej miałem czyli zwykłe miedziaki, najtańszy qed, real cable 250, monkey cable.....(tak w nawiasie miedziaki o dziwo zagrały najlepiej do tej pory..sam sie jeszcze dziwie).... i napewno to nie będzie tylko moja opinia tylko moich znajomych, kolegów którzy też trochę się tym wszystkim interesują i często przychodzą do mnie na "Dobrą muzę" przy piwku...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Najpierw kupuje się kolumny i elektronikę (wzmak, CD, DAC, ampli itp). Jak masz już wszystko dobrej jakości , dobrze wygrzane i czegoś Ci brakuje w brzmieniu, to można wtedy to korygowac kabelkami. Jeżeli zestaw gra super i niczego nie będzie brakować, to po co wyrzucać tak grubą kasę na kable? Chyba tylko dla własnej satysfakcji. Nigdy nie kupuje się kabli nad wyrost, bo nie wiesz jak to zagra z przyszłym zestawem. Możesz kupić zestaw grający już ciepło i do tego kupisz kable jeszcze bardziej pogłębiające ten efekt, więc co z tego wyjdzie? Osobiście jak miałbym wydać taką kasę na kable, to bym wolał dołożyć do lepszych kolumn czy wzmacniacza, a wtedy masz 100% pewności że zestaw zagra lepiej. Kable to taka loteria, może zagrają lepiej a może nie. Może Twoje ucho wychwyci jakąś różnicę, a może też nie. Ale na pewno portfel poczuje różnicę:)
 

lestek

New member
odnoszę wrażenie jakoby te moje kolumny były czymś niezbyt ciekawym elementem systemu, nie piszę o elektronice bo uważam że na dzień dzisiejszy mam w pełni satysfakcjonujący mnie element...kolumny fakt może i tanie, ale takie wybrałem po odsłuchu, uważam że zagrały lepiej niż niektóre droższe i bardziej rekomendowane marki... szukałem kolumn zrównoważonych o dobrej dynamice i ciepłym krótkim basem...tu jest test
Jamo - C 605 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio
a czy ktoś w ogóle słuchał tych kolumn ?

Odnoszę wrażenie jakby mój wybór kabli też nie był trafiony..mam nadzieje że kabelki dobrze zagrają z moim zestawem , mam zapewnienie ze lyrre grają bardzo podobnie do Cello (Kabel głośnikowy Equilibrium Cello) z różnicą ze cello jest przeznaczone do większych kolumn..podsumowując testy oba elementy mają ciekawą dynamikę i nieżle kontrolowany bas i ładną średnice to na czym mi zależy....to że kabelki są droższe kolumn będzie w czymś przeszkadzać ? mam nadzieję że nie
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W tym systemie, jesli juz koniecznie chcesz wydac na lepsze kable, nie pakuj sie w kable powyzej 40zl za metr, choc i moja wypowiedź też w tej chwili zostanie wysmiana. U Ciebie wystarczą zwykłe miedziaki . Nie wolalbys zamienic kolumn zamiast inwestowac w przerost formy nad trescia? Nie chodzi o to, ze kable są złe ale są za dobre do tego systemu. To tak jakbys do malucha kupil alufelgi i opony Michelin a nadal jeżdził po żwirze.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
odnoszę wrażenie jakoby te moje kolumny były czymś niezbyt ciekawym elementem systemu, nie piszę o elektronice bo uważam że na dzień dzisiejszy mam w pełni satysfakcjonujący mnie element...kolumny fakt może i tanie, ale takie wybrałem po odsłuchu, uważam że zagrały lepiej niż niektóre droższe i bardziej rekomendowane marki... szukałem kolumn zrównoważonych o dobrej dynamice i ciepłym krótkim basem...tu jest test
Jamo - C 605 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio
a czy ktoś w ogóle słuchał tych kolumn ?

Odnoszę wrażenie jakby mój wybór kabli też nie był trafiony..mam nadzieje że kabelki dobrze zagrają z moim zestawem , mam zapewnienie ze lyrre grają bardzo podobnie do Cello (Kabel głośnikowy Equilibrium Cello) z różnicą ze cello jest przeznaczone do większych kolumn..podsumowując testy oba elementy mają ciekawą dynamikę i nieżle kontrolowany bas i ładną średnice to na czym mi zależy....to że kabelki są droższe kolumn będzie w czymś przeszkadzać ? mam nadzieję że nie

Ja bym takich drogich kabli w ciemno nie kupował. W sklepie powiedzą Ci wszystko co chcesz usłyszeć, żeby tylko sprzedać. Nie rozumiem stwierdzenia, że Cello przeznaczone są do większych kolumn. A czym się różnią kable do większych a czym do mniejszych kolumn? Ktoś Ci głupotę palnął. Jeżeli przekrój jest jednakowy, to nie ma podziału na duże/małe kolumny. Za bardzo wierzysz w magię kabli, no...ale to Twoja kasa i Twój wybór. Jak masz budżetowy zestaw to choć byś kupił kable za 20k/m to i tak więcej z kolumn czy elektroniki nie wyciśniesz. Cena kabla powinna być adekwatna do klasy sprzętu. Ja mam zwykłe kable za 3zł/m i nie narzekam. A z jakimi kolumnami porównywałeś te Jamo?
 

lestek

New member
no ok rozumiem, kumam metaforę o maluchu..w przyszłości na pewno zmienię kolumny, elektroniki raczej długo nie...z drugiej strony poszukując nowych kolumn jadąc na odsłuch, nie ma przeszkód by wziąć kabelki w łapę
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lepsze kable w niczym nie beda przeszkadzac, ale to jest przerost formy nad trescia. Przerabialem ten temat kiedys doglebnie, mam swoje wnioski i przemyslenia. Zamiast inwestowac w kable tak jak koledzy pisza, wolabym po 100kroc dolozyc do lepszego ampli, czy ew. kolumn a zaoszczedzic na kablach zachowujac i tak pelna ich "jakosc" w tanszych. Roznica by byla duzo wieksza.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
no ok rozumiem, kumam metaforę o maluchu..w przyszłości na pewno zmienię kolumny, elektroniki raczej długo nie...z drugiej strony poszukując nowych kolumn jadąc na odsłuch, nie ma przeszkód by wziąć kabelki w łapę

Trochę nie rozumiem Twojego toku myslenia. Najpierw kupuje się kolumny i elektronikę. Kable to taka wisienka na torcie, kropka nad I. Zamiast dobierać kable do kolumn, chcesz w przyszłości dobierać kolumny do kabli? To kolumny i ampli/wzmak ma największy wpływ na brzmienie.
 

lestek

New member
ok ok rozumiem .....podsumowując...dziękuje ze wszystkie wypowiedzi doświadczonych kolegów i koleżanek i bardzo je szanuje...nie chce byście mnie źle zrozumieli...uważam że w praktyce kupiłem dobre kable na przyszłość...jestem młody i na pewno nie jeden zestaw kolumn bądź ampa przede mną...być może będzie tak że złoże coś dodatkowego w stereo...nie wieże w to że w przyszłości ich nie wykorzystam..nie widzę problemu później w doborze pod nich zestawu
 
Do góry