kable do MA BX2 by wzmocnić bass

katka10

New member
Witam Panowie.
W zestawu jaki mam X1000 + MA BX2 chciałbym zmienić kable na frontach by, jeżeli to możliwe, wzmocnić bass.
Teraz mam zwykłe kable po 8zł/m (podobno beztlenówki)

Monitory stoją na stalowych cokołach i juz jest lepiej.

Gdy byłem przed zakupem monitorów (w marcu 2015r.), nie trafiłem na informacje i inne ciekawe propozycje bardziej basowych Podstawek niż mam.

Teraz moja wiedza jest juz pełniejsza i wiem że Dali Zensor 3 lub JBL,Magnat Quantum 673 sa odpowiedniejsze do muzyki elektronicznej, clubowej.

Chętnie sprzedał bym BX 2 ale wiem że stracę sporo- czego nie chce....wole uzyskać to co mogę.

Myślę że po zmianie mieszkania będę miał większy salon ( teraz 15m) i pójdę w podłogówki wiec, po co przepłacać


Wracając do tematu jakie kable w rozsądnych pieniądzach polecacie, chyba że się łudzę i to nic nie zmieni.

Ja znalazlem coś takiego
www.rtvmax.pl/Sklep/MDC2250-2x2-5mm2,2,0,969,6948.htm

Proszę o Waszą opinię.
 
Ostatnia edycja:

olejx

New member
Moim zdaniem kable w twoim przypadku nic nie zmienią, jak chcesz więcej basu rozejrzyj się za subwooferem.
Pozdrawiam

Zauważyłem w Twojej sygnaturze że masz już suba, więc info o subie nie aktualne:)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kable to tylko kosmetyka. Raczej zmiana kolumn. Zresztą dużym ograniczeniem jest amplituner. BX2 też by lepiej zagrały ze wzmacniaczem stereo. Co do kabli to Melodikę mogę polecić. Solidnie wykonany. Sam sporo czasu z nich korzystałem. Na pewno lepsze niż zwykłe "no name" .
 

samfisher74

New member
Kolego , ja mam BX2 i subwoofer aktywny , bas jest taki że szyby drżą w oknach, kup suba i tyle basu będziesz miał pod dostatkiem
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To już tylko katka wie, dlaczego wybrał najsłabszy amplituner i monitorki, w dodatku BX nie grają basem...Trudno. Teraz to już faktycznie chyba tylko sub, ale skoro jest w sygnaturze, to ja już nie wiem..
 

olejx

New member
Może niech sam zainteresowany się wypowie czy jest ten sub cY go nie ma i kiedy konkretnie basu brakuje.?
 

katka10

New member
Witam koledzy, Sub. jest tak jak w sygnaturze. Ale nie lubię go używać do muzyki, dudni. Akustyka pokoju jest dramatyczna, ale póki co nic z nią nie zrobię innego...meble kupione były sprzed kinem, teraz przy zakupie sugerował bym się innymi rzeczami...W przyszłości chce zmienić suba na coś większego pod kino.Szczerze, to nie miałem okazji słuchać Rela T5 , jednak mimo wszystko lubię gdy w kinie czuje ze cos wybuchło. Testowałem to na pożyczonym heco matas.
Post został założony po przeczytaniu pozytywnych komentarzy o kablu z pierwszego posta...
Chciałem się tylko dowiedzieć czy kable mogą poprawić jeszcze jakość dźwięku, dołu.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Chyba jest coś nie tak z podłączeniem ,powinno ścianami zatrząść .Rzeczywiście akustyka może być nie najlepsza z takiej kombinacji ,BX2 to maleństwa a KEF to jednak kawał paki

To trochę jakby chciał zamontować wersalkę w maluchu w celu zwiększenia komfortu podróży :)
 

katka10

New member
Co do samych wyborów to byłem ograniczony z wielu stron, budżet był skromny. 3000 na wszystko. Znajomośc tematu i oczekiwań zerowa.jak byłem młodszy to liczyło się tylko by było głośno i łupało, ale człowiek dorasta i zmienia priorytety.
Polegalem tylko na opiniach forum...wybór był między Onkyo 535 a tym co mam, bo zamknąłem się w budżecie.W dniu zakupu podłączono mi Klipsh f10 i za grały gorzej niż Bx-y. Jak uzbieram kasę to wybiorę już coś bardziej świadomie...
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Monitor Audio nie są złymi kolumnami sam ich używam ,z tym że inny model .Priorytetem dla konstruktorów nigdy nie był bas ,i to bez względu na model .Faktem jest że te kolumny maja ograniczenia basowe ,ale nadrabiają to winnych dziedzinach jak choćby przejrzystość czy stereofonia
 

katka10

New member
Panowie, przypadkiem odkryłem że w moim pokoju gdzie mam ustawione KD jest miejsce ( oznaczone GWIAZDKĄ) w którym kolumny MA BX idealnie grają całym pasmem tak jak lubię .
Zdziwiłem się bardzo ,bo gdyby tak było w miejscu odsłuch, to sub nie był by potrzebny. Całość się idealne komponuje. Bass jest miekki ale głęboki - normalnie ideał.

PS. Subwoofer na foto został przestawiony w miejsce zgodne z rysunkiem.



Zamieszczam rysunek poglądowy pokoju i link do zdjęcia.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1164007-post23.html
11913d1432189491t-denon-x1000-monitor-audio-bx2-imag0119.jpg


attachment.php


Co poradzicie...

Na chwile obecną myślę że wyrzucę ta szafkę kolo łóżka i przestawię kanapę.
Jednak zalezy mi by dzwiek był słyszalny w szerszej scenie niz tylko w miejscu
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    8,2 KB · Wyś: 182

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trzeba by poszerzy scenę stereo - czyli odsunąć jeszcze kolumny ,praktycznie teraz u Ciebie scena wynosi tyle ile szerokość tej szafki na której stoją kolumny
Jeżeli chodzi o samą stereofonię to MA nigdy nie zawodzi ,wić z tych kolumn można wycisnąć naprawdę niezłe efekty przestrzenne
 

katka10

New member
Stereofonia to jedno, na razie nie mam warunków i na czym ich postawić.
Problem mój to przesuniecie miejsca odsłuchu o jakieś 60 cm w bok od osi monitorów tak jak to zaznaczyłem na rysunku pod zdjęciem.

Bo standardowo siedzę na prawej części kanapy i dla tego miejsca robiłem kalibrację. A dziwiek może za sprawą odbicia fali od szafki trafia w róg pokoju, dziś sprawdzę czy to jedyny róg w którym powstało to zjawisko czy tez zwyczajnie narożnik pokoju podbija mi dolne pasma o kilka dB.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie chce Cie dobijać ale aktualnie twoje pomieszczenie z meblami i ustawionymi na nich w bardzo małej odległości od siebie kolumny uniemożliwia uzyskanie jakiejkolwiek stereofonii a tym bardziej sceny po między nimi. Jaką masz odległość od TV do twojej głowy jak siedzisz na kanapie? To w takiej odległości powinieneś mieć miej więcej rozstawione kolumny od siebie.... co teraz jest praktycznie nie wykonalne...
Możesz sobie zrobić test, spróbuj rozstawić na taką odległość kolumny przed szafkami i postaw je np. na krześle, na nich postaw jakieś pudełka, książki tak aby głośnik wysokotonowy był na wysokości twojego ucha. Następnie włącz swój ulubiony utwór i opisz wrażenia czy się coś poprawiło...;-)
 

katka10

New member
Bipo, muszę przyznać że test zrobił na mnie duże wrażenie. Najczęściej pozostawiałem fronty na wzór trójkąta jak mówi teoria w czasie filmu, ale stały nisko, 40 cm nad podłoga.
Dziś zrobiłem jak piszesz , 1.7m od siebie i punktu odsłuchu, na wysokości uszu i...pojawiła się scena której wcześniej nie było... Więc do słuchania dla relaksu muszę kupić standy...a na codzień będę odpoczywać tak jak teraz...Dziękuję.
 
Do góry