Kable do głośników.

Mozart 18

New member
Witam!

Przymierzam się do kupna kabli do głośników (Quadral Quintas 500 lub Quadral Quintas 700). Wytypowałem na razie trzy i wskażcie mi te najlepsze. :)

1. Acoustique Quality 2,5mm2 AQ625, http://sklep.rms.pl/index.php?p1234,przewo...e-quality-aq625
2. Profigold 2,5mm2 PGC7254, http://sklep.rms.pl/index.php?p214,przewod...c7254-profigold
3. Klotz LY225T, http://www.audioplaza.pl/go/_info/?id=3652

Jestem oczywiście otwarty na inne propozycje (w cenie tak MAX 12zł. za metr). Powiedzcie mi jeszcze proszę czy 2,5mm2 to dobry przekrój do tych głośników. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
 

qpytko

New member
Ja osobiście mam Profigold 2,5mm2 PGC7254 ale tylko do efektowych a do centrala i frontowych kupiłem także Profigolda ale o przekroju 4mm2!!! Dodaję że mam Quadrale 500 i wszystko dobrze śmiga!!!
 

qpytko

New member
Ależ owszem możesz za pomocą nich zrobić wiele rzeczy! Obwiązać pudełka po głośnikach czy rozciągnąć je i zawiesić na nich pranie itp.:D bo do podłączenia do nich głośników to raczej bym nie polecał!!!
 

opcio

New member
Jakie kable polecicie więc do konfiguracji: Onkyo 506, QQ 500, długość kabli surround 11 i 15m, fronty i centralny po 1-1.5m?
 

qpytko

New member
Zwróć uwagę na mój pierwszy post na tej stronie i masz odpowiedź!!! Śmigają aż miło, na prawdę bardzo dobre kable!!!:grin: A cha postaraj się żeby kable miały najlepiej taką samą długość to poprawia jakość i nie masz opóźnień!!!
 

opcio

New member
Kabel Profilgold jest po 10,90 za metr, dla tej konfiguracji zapłaciłbym za kable (biorąc pod uwagę, że 2,5mm potrzebowałbym 30m, a 4mm ok. 4,5) ok.450zł-500zł. To jest 20% wartości zestawu i chyba zbyt dużo jak na tą konfigurację.
 

armi

New member
Bez reklam
dla mnie również kable za 450 -500 PLN do takiego zestawu to zdrowa przesada
no ale jeżeli ktoś słyszy różnicę wartą 400zł to można i tak

opcio kup ewentualnie lepsze kable na fronty bo to tylko 4,5 m
 

Debuger

New member
Nie rozumiem po co chcesz brać na fronty kabel 4 mm2, skoro do twojego zestawu w zupełności wystarczy Ci o przekroju 2x2,5mm na fronty i 1,5mm na efektowe ?

Jeśli szukasz dobrych kabli budżetowych to poszukaj czegoś dla siebie z oferty Cordial'a.
 

opcio

New member
Coś konkretnego wrzucić na tyły, czy po prostu znaleźć w miarę tani 4-7zł przewód 2,5mm?

EDIT:
Pisaliśmy równocześnie. 1,5mm na efektowe? Hmm... Z tego co widziałem na forum to raczej szalecane widziałem 2,5mm, a na fronty 4mm. Rozglądnę się w Cordialu, na Ceneo widziałem 1,5mm ok 5zł/m, a 2,5mm ok 7zł/m; tylko czy te 1,5mm i 2,5mm będzie ok...?
 
Ostatnia edycja:

Debuger

New member
Pewnie że kable o takich przekrojach Ci w zupełności wystarczą. Większe przekroje jest sens stosować tylko do bardzo mocnych zestawów. Standardowo Cordial 2x2,5 wytrzymuje natężenie do 1000W.
 

opcio

New member
Te z kompletu są zbyt krótkie dla efektowych, muszę je wymienić. Poza tym qpytko napisał, że nie na wiele się zdają...
Ciekaw jestem jaka jest rzeczywista różnica w odsłuchu pomiędzy tymi z zestawu, a takimi np. za 10zł/m...
Aż mnie kusi, tylko coś mi sie wydaje, że z moim niewytrenowanym słuchem to nie usłyszę różnicy... :)
 

qpytko

New member
Pomyśl o tym że być może będziesz kiedyś chciał wymienić głośniki na nowe mocniejsze i wtedy te kable na wyrost mogą być w sam raz!!! A tak będziesz musiał do tych mocniejszych dokupować znowu nowe kable!!! :hmm:
 

opcio

New member
Poczytałem co nieco i wygląda na to, że w tym niskim przedziale cenowym bardzo dobre opinie mają kable ProCab:
LS15 2x1.5
LS25 2x2.5

PS. Dlaczego ciągle nie mogę dodawać linków...?
 
Do góry