kable digital audio i component

k0val

New member
Witam
Zamierzam kupić kabel component(połączenie z tv) i digital audio(coaxial)(połączenie z kinem) do DVD oraz drugi digital audio do połączenia dekodera z kinem domowym.Przeglądając kable na allegro zauważyłem że bardzo się różnią ceną będąc tej samej długości zarówno coponenty i digital audio.Czy jeżeli kupie jakiś drogi kabel component albo digital audio odczuje znaczącą różnice meidzy tym za 20 zł a naprzykład 100 zł.Pisząc w prost opłaca się kupować doroższy kabel component i digital audio?

Korzystając z okazji że pisze o tym.Sadzicie że dobrze podłącze te użadzenia czy może lepiej puścic component przez kino i z kina do tv albo dekoder z tv hdmi i z tv przez digital do kina?

Bardzo prosze o odpowiedzi.

Pozdrawiam
 

zbycho_s

New member
Witam.
Ogólnie to component jest kablem analogowym i jak masz możliwość to wykożystaj HDMI. W przypadku połączeń jakość kabla ma wpływ na jakość audio i video. Jednak przy audio digital (caxial) nie przesadzałbym z szaleństwem cenowym. Jest jeszcze coś, wszystko też zależy od tego jaki sprzęt chcesz spiąć ze sobą. Jeżeli nie za ciekawy to z gorszego nie zrobisz lepszego. W innym przypadku to bym na kabelkach nie oszczędzał ale i nie szalał zbytnio. Wszystko jest miarą grubości naszych portfeli.
p.s w necie jest dużo tematów o kablach.

Pozdrawiam
 

k0val

New member
w internecie czytałem sporo szczególnie na forum "n"

wybrałem się dziś do rtv euro agd przedstawiłem czego potrzebuje i miła obsługa po kolei z małym opisem przedstawiała kolejne kable po około 15 minutach przeglądając kolejne marki i długości dokonałem wyboru kupiłem component techlinka(1.5m) za 59 zł ,optyczny techlinka(1.0m) za 30 zł i coaxial(1.5m) za 25 zł w sumie zapłaciłem 114zł.
Odrazu udałem się do domu żeby wszystko popodłańczać.Dvd na coponencie żyleta i dźwięk z coaxiala i optyka 5.1 super!Uważam że dokonałem super zakupu.

Pozdrawiam
 

asoz

New member
Ja ostatnio widziałem Sony W4000 podpięty przez component i HDMI obok siebie. Ten na HDMI był o wiele ładniejszy. Słyszałem, że aby obraz z componenta był tak dobry, lub lepszy, jak z HDMi, musi to być bardzo dobry component.
 

k0val

New member
asoz napisał:
Ja ostatnio widziałem Sony W4000 podpięty przez component i HDMI obok siebie. Ten na HDMI był o wiele ładniejszy. Słyszałem, że aby obraz z componenta był tak dobry, lub lepszy, jak z HDMi, musi to być bardzo dobry component.
ja mam właśnie 40w4000 :D
 
Do góry