kable , 5.1 i amplituner av

mrozu

New member
Witam Koledzy
Szczesliwy ja bo dzisiaj dostalem swoj pierwszy amplituner i zestaw 5.1, mam tez kabel do podlaczenia tego wszystkiego tylko problem jest taki, ze ten kabel jest jednolitego koloru a w glosnikach i w ampli musze podlaczyc plus do plusa i minus do minusa.
Jak zatem sprawdzic ze wszystko jest prawidlowo podlaczone.
Slyszalem o probie na bateri, ale u mnie zadna membrana sie nie wychylila tylko zazgrzytalo w glosniku.
Moze mozna to jakos zmierzyc miernikiem? albo amplituner automatycznie wykryje zle podlaczenie ?
Czy moze kazde podlaczenie bedzie dobre i nie ma to znaczenia ?

Mam onkyo 626 i q7000 jeszcze tego nie uruchomilem bo kable beda schowane w scianie, czekam wiec do weekendu zeby miec czas sie za to zabrac.

pozdrawiam i jeszcze raz prosze o pomoc z tym ustrojstwem.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Każde połączenie nie będzie dobre ponieważ musi być zachowana właściwa polaryzacja ,czyli plus z (+) i minus z (-)
Jeżeli przewody jeszcze nie są schowane w ścianie to je po prostu oznacz
 

mrozu

New member
Sluchajcie wszystko podlaczone. Obsluga ampli w miare opanowana tylko jest jedno ale, wczoraj zestaw przeszedl maly chrzest na canale + lecial skyfall i wszystko byloby git gdyby nie fakt ze cos nie gra jak nalezy tzn wyzsze tony i rozmowa byla odpowiednio glosna, wystrzaly rowniez.
Jednak bass byl taki bardzo miekki i wytlumiony slyszalny ale w scenie gdzie pociag metra rozbija sie w tunelu powinno byc mocne uderzenie sypiacy sie gruz dzwiek trzeszczacego metalu a tu sporo ledwo slyszalnego bassu.
Kalibracja ustawila te glosniki nastepujaco;
Fronty 70
Centralny 40
Sorround 60
Sub 120

Moze cos zle jest skalibrowane ?
 

mrozu

New member
Tak quantum acoustics q7000...
Kurde ciezko mi to opowiedziec bo audiofilem nie jestem ale slychac ze brakuje jakiegos "zakresu" dzwieku, jak mowilem wczesniej wystrzaly, helikopter pieknie slychac a jazda samochodem juz jest wytlumiona na granicy slyszalnosci... moze to wina zlego ustawienia dolby digital ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zerknij jakie częstotliwości przenoszą twoje kolumny. W instrukcji powinno być. Ja tak na szybko spojrzałem w necie i znalazłem, że od 95hz. Więc ustaw odcięcia wszystkich kolumn Przód, tył i centralny na 100hz lub 120hz. Reszta niech idzie na suba. Suba ustawiasz na LFE 120hz. W amplitunerze ustawiasz Dynamic EQ na ON.
 

mrozu

New member
Super dzieki, sprawdze to jak wroce z pracy.

O to chodzi frequency response 95Hz - 20KHz ?
 
Ostatnia edycja:

mrozu

New member
Dzieki Kol. Pawel_Sz85 po przestawieniu na wartosci podane wyzej calosc pieknie gra jestem pod wrazeniem.
Heh ze tak powiem prawdziwe kino sie umywa ;)
I musze przestac ogladac filmy z lektorem bo dodatkowy glos psuje niesamowicie atmosfere jest duzo glosniejszy niz podstawowa sciezka dzwiekowa, i generalnie nie pasuje do calosci.
Niemniej jeszcze raz wielkie dzieki ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzieki Kol. Pawel_Sz85 po przestawieniu na wartosci podane wyzej calosc pieknie gra jestem pod wrazeniem.
Heh ze tak powiem prawdziwe kino sie umywa ;)
I musze przestac ogladac filmy z lektorem bo dodatkowy glos psuje niesamowicie atmosfere jest duzo glosniejszy niz podstawowa sciezka dzwiekowa, i generalnie nie pasuje do calosci.
Niemniej jeszcze raz wielkie dzieki ;)

Najważniejsze, że jesteś zadowolony. Bez lektora jest sporo lepiej.
 
Do góry