Kabel w ścianie + gniazdo

maku99

New member
Witam,

Zamówiłem już sprzęt Denon X2000 + Dali lektor (5.), zanim jednak go podłączę, czekam na wykończenie mieszkania i własnie ma parę pytań.

1) Mam wpuszczone w ścianie kable do frontów i tyłów. 2,5mm, dokładnie nie znam firmy, podobno dobry ;) ale kabel jest w peszlu, więc wymiana to nie problem. Głównie chodzi mi o gniazdka:
Kable wystają wystarczająco dużo, aby podpiąć je od puszki bezpośrednio do kolumn. Estetycznie może słabo to będzie wyglądać, dlatego myślałem, żeby założyć gniazdo w ścianie (są takie specjanele do przeowdów audio) i krótkim kabelkiem spiąć gniazdko z kolumną.
- Pytanie, czy nie będzie znaczących strat? Nie ukrywam, że szczególnie na tyłach estetycznie by to dużo lepiej wyglądało.

2) Nie wiem czy ten dział: Zrzut salonu: screenSHU - The fastest screen capture ever.
Myślę, że zaznaczone tam elementy są w miarę czytelne. Gdzie mniej więcej umieszczać mikro do automatycznej kalibracji (chyba 8 pomiarów), którą oferuje Denon. Oczywiście najbardziej polarne miejsce do siedzenia to będzie kanapa, ale przy ewentulnej wizycie gości (poza obrębem małej ścianki z kanapą), pewnie ktoś będzie siedział bardziej z boku (po lewej lub prawej stronie sofy) - jest sens kombinować ? (głośniki tylne mniej wiecej 1-1,5m nad ziemią )

3) Głośniki przednie skierować po ukosie mniej więcej na kanapę, czy prosto (prostopadle do przedniej ściany). Tylne chyba nie ma wyjścia - prostopadle do tylnej (i przedniej ;) ) ściany.

Aha, Długo myślałem nad miejscem dla tyłów i nie dało się inaczej (na szerokich ścianach, bokiem itp itp), tak więc tutaj już sprawa zamknięta.

Z góry dzięki ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
1. Nie bardzo wiem jaki sens stosowania puszek - na pewno nie polepszy się jakość a koszt instalacji wzrośnie .Ja bym kable zakończył odpowiednimi wtykami i podłączył to do kolumn
2_____

3. Kolumny przenie trzeba "dogiąć " czyli obrócić do wewnątrz pokoju tak aby trzy punkty - głowa słuchacza i osie głośników wysokotonowych tworzyły mniej więcej trójkąt - najlepiej wykonać to metodą prób i błędów
 

maku99

New member
Dzięki,

1. Chodzi mi bardziej o estetykę, kabel nie wystający ze ściany jak jakiś robal, tlyko ładnie w gniazdku audio i z tego kabelek. Jeśli nie ma dużej różnicy, to pewnie tak zrobię.

2. hmm?

3. ok ;)
 
Do góry