Kabel telewizor-głośniki

Seemann

New member
Witam,
posiadam telewizor Philips 55PUS6561 oraz głośniki z Logitecha Z-4. W tej chwili mam podłączone głośniki za pomocą kabel jack-jack. W telewizorze kabel jest podłączony do wejścia słuchawkowego. Jednak aby regulować głośność w pilocie telewizora muszę wchodzić w ustawienia - głośność głośników i tak suwakiem regulować. Chciałbym sterować głośnością z bezpośredniego przycisku pilota. Co muszę zrobić? Zakupić kabel optyczny? Przejściówkę? Dodam ze we wzmacniaczu od głośników mam wejście tylko na jack.
 

giginski

New member
Podepnę się do tematu, by nie zaśmiecać. Kiki TV gra super, żonie się podoba ambilight, android może trochę czasem zamula no ale czekać trzeba na 8.0. Soundbar Yas gra bardzo dobrze podłączyłem ARC z dekodera do soundbara i z soundbara do TV. W momencie jak sygnał Tv idzie z dekodera to soundbar gra cały czas. Jednakże jak odpalę androida i włączę film z sieci po pewnym czasie z niewiadomych mi przyczyn soundbar się wyłącza sam, a przełącza na głośniki wbudowane. Wie ktoś co trzeba ustawić, skąd ta przyczyna ?
 

Seemann

New member
A jest jakaś tańsza opcja?:) Mam bardzo dobre głośniki grające lepiej niż soundbar. Nie chciałbym się pozbywać głośników na rzecz nowego soundbara.
 

giginski

New member
witam jednak dzisiaj ponownie podczas oglądania filmu przez kodi pare razy wyłączył się soundbar, zaznacze że tryb eco jest wyłączony, nie wiem w czym tkwi problem, mam podłączony przez arc z dekoder >soundbar > tv

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
witam jednak dzisiaj ponownie podczas oglądania filmu przez kodi pare razy wyłączył się soundbar, zaznacze że tryb eco jest wyłączony, nie wiem w czym tkwi problem, mam podłączony przez arc z dekoder >soundbar > tv

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Masz dokłądny model soundbara? Do którego HDMI podłączone w TV?
 

giginski

New member
posiadam soundbar yamaha yas 207 z dekodera idzie hdmi do soundbara hdmi in, zaś z soundbara hdm arc out idzie do tv gdzie jest hmdi arc|mhl, może w tv podłączyć do hdmi 2 gdzie jest tylko arc

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
posiadam soundbar yamaha yas 207 z dekodera idzie hdmi do soundbara hdmi in, zaś z soundbara hdm arc out idzie do tv gdzie jest hmdi arc|mhl, może w tv podłączyć do hdmi 2 gdzie jest tylko arc

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Ja bym tutaj zrobił tak:
1. W ustawieniach ogólnych TV > HDMI ultra HD ustawił na wyłączony
2. Z tego co widzę w instrukcji do tego modelu soundbara jest opcja auto power standby - spróbuj ją wyłączyć

Tutaj instrukcja i na 36 stronie są informacje co zrobić gdy soundbar wyłącza się sporadycznie:

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/B12LRDXtiUS.pdf
 

giginski

New member
oglądałem dwa filmy i póki co sie nie wyłączył, jedynie co zauważyłem po wyłączeniu tv nie wyłącza sie soundbar, zapewne przez wyłączenie standby przez co muszę ręcznie wyłączać soundbar, ale coś za coś

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
oglądałem dwa filmy i póki co sie nie wyłączył, jedynie co zauważyłem po wyłączeniu tv nie wyłącza sie soundbar, zapewne przez wyłączenie standby przez co muszę ręcznie wyłączać soundbar, ale coś za coś

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Dobrze, żw się udało, chociaż z drugiej strony... nie powinno być kompromisu, tylko wszystko powinno działać, tylko teraz pytanie - wina soundbara czy TV :)
 
Do góry