Kabel optyczny do kina

Piti11

New member
Szukam 1m kabla optycznego, którym chcę przesłać dźwięk z telewizora na kino. Widzę, że jest dużo tanich modeli (za 7-10zł), ale ja myślę o czymś konkretniejszym, za jakieś 20-30zł. Jakieś porady?
 

Madas

New member
Bez reklam
za 20-30 to i tak nie będzie nic konkretnego, popatrz na kabeli tańsze Klotza, Profigold, może jakieś używki lepszych
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Piszę jak najpoważniej - trzeba mieć choć blade pojęcie o budowie kabli (nie tylko optycznych )
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
Tu sie zgadzam.
Przy niewielkich długosciach przewodu optycznego, naprawdę nie ma co wnikać, aby był w miarę porządnie wykonany.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jaki jest sens kupować do budżetowego amplitunera oraz dźwięku przesyłanego z TV nie wiadomo jak drogi kabel cyfrowy? Amplituner za 1200zł a kabel za 100 czy 200zł:) Założył bym się że jak by podłączyć pod to samo źródło drogim i tanim kablem to nikt nie byłby w stanie powiedzieć który jest który. Oczywiście zgodzę się co do wykonania. Niejednokrotnie płaci się za markę, tak samo jak w przypadku odzieży, kolumn, sprzętu AGD itp. Żadnych innowacyjnych rozwiązań w drogich kablach nie wymyślono, są tak samo zbudowane jak te tańsze. Niektórzy piszą o różnej jakości kabli HDMI. Ja mam 3 kabelki w różnej cenie i nie widzę żadnej różnicy w jakości między nimi. Podobno zrobiono taki test z kablami głośnikowymi i audiofile nie byli w stanie określić który kabel jest podłączony a co dopiero zwykły zjadacz chceba i na kablu cyfrowym.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście marnotrawstwo pieniędzy ,po wydawać 200zł na interkonekt skoro taki sam dźwięk zapewni kabelek ze sklepu elektrycznego za 3,50zł ? .Jeżeli "takie myślenie " stanie się trendem światowym bankructwo czeka uznane firmy kablowe ...... tak sobie myślę, że posiadacze CD Linn Sondek to chyba jacyś frajerzy tyle kasy wydawać na dyskofon skoro inny w cenie 2000zł zapewni podobne doznania - przecież bit to bit więc w czym różnica ?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rzeczywiście marnotrawstwo pieniędzy ,po wydawać 200zł na interkonekt skoro taki sam dźwięk zapewni kabelek ze sklepu elektrycznego za 3,50zł ? .Jeżeli "takie myślenie " stanie się trendem światowym bankructwo czeka uznane firmy kablowe ...... tak sobie myślę, że posiadacze CD Linn Sondek to chyba jacyś frajerzy tyle kasy wydawać na dyskofon skoro inny w cenie 2000zł zapewni podobne doznania - przecież bit to bit więc w czym różnica ?

My nie piszemy tu o sprzęcie HI-END tylko o budżetowych zestawach do KD i kablu cyfrowym. Logiczne że jak masz sprzęcior za 50k to nie kupisz kabli głośnikowych za 3zł czy innych tanich.
 

Piti11

New member
Przecież i tak nie mam zamiaru robić seansów filmowych w tv... Tylko jak oglądam coś tv, no to chcę mieć w miarę dźwięk z głośników...

A filmy w tv są 5.1 czy stereo?
 

ranczo

New member
Bez reklam
Filmy w TV nadawane są w 5.1 ale sygnał z TV wychodzi tylko 2.0 chyba że nasz zewnętrzny tuner - podłączasz bezpośrednio do KD
 

kampers

Member
panowie podbijam do tematu :) A czy kabelek np z 5m ? pasuje cos lepszego ? na czasie dostaje karte muzyczna z wyjsciem opt i za 1 miesiac jade odsluchac naglosnienie. Czy musze jakies mega kable kupowac czy czos tanszego ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kup najntanszy kabel byle byl porzadnie wykonany i nie rozlecial sie zaraz, nie bedzie zadnej roznicy w takim za 20zl w foliowym woreczku a 500zl z ladnym logo i pieknym pudelku.
 
Do góry