Kabel koncentryczny

cwirek11

New member
Witam
Mam pytanko. Czy ważny jest kabel łączący antene satelitarna z dekoderem?? Czy może byc jakis zwykły koncentryk czy raczej jakiś bardziej wypasiony (choc nie wiem czy takie są:):)
 

kp@

New member
cwirek1 napisał:
Witam
Mam pytanko. Czy ważny jest kabel łączący antene satelitarna z dekoderem?? Czy może byc jakis zwykły koncentryk czy raczej jakiś bardziej wypasiony (choc nie wiem czy takie są:):)
Kabel im dłuższy powinien byc lepszy tzn zeby miał mała tłumienność bo sygnał osłabia ,poza tym dobre ekranowanie.Na kablu nie ma co oszczedzac bo i najlepszy nie jest taki drogi w stosunku do reszty sprzetu.
 

pawelt6

New member
Witam.
Kabel jest ważny. Dobry kabel koncentryczny to taki który ma grubą żyłę środkową wykonaną z miedzi (nie z żelaza pokrytego miedzią) oraz dobre ekranowanie (im pełniejsze tym lepiej).Nie jestem w tym temacie specjalistą i jeżeli coś przekręcę to z góry przepraszam, ale opiszę ci mój przypadek. Wcześniej miałem zwykły telewizor połączonyz anteną siatkową zwykym kablem koncentrycznym po 10gr za metr. Żyła środkowa to było żelazo pokryte miedzią. Na tym zestawie odbierałem tylko TVP1, TVP2 i czasami przy dobtej pogodzie TV4. Robiłem różne kombinacje z ustawieniami anteny, w końcu zminiłem zwykłą siatkę na "TELMOR" i nic to nie dało. Ostatecznie zmieniłem telewizor i zdecydowałem się na "satelitę". Na początku zaczołem od kupna kabla, troche poczytałem i zdecydowałem się na TRISET-113 (średnica druta 1,13mm) ale ponieważ w moim mieście takiego nie było a kupować przez internet 100m podczas gdy jest mi potrzebne 25 nie miałem ochoty to kupiłem TRISET-100 (średnica 1,00m) połączyłem nim antenę z telewizorem i eureka mam TVP1,2,3, TV4, Polsat. Podsumowując kabel jest bardzo ważny i nie ma co na nim oszczędzać, ja zapłciłem za 1mb 0,7zł. Róznica w cenie niewielka a w jakości obrazu ogromna.Teraz mam TV LCD i n-TV i jestem zadowolony.:D
 
Do góry