Kabel HMDI: Sony HDR-HC5e<-->Sony KDF-E50A11e

kenfollet

New member
Witam wszystkich forumowiczów:]
Piszę z następujących przyczyn. Po przeczytaniu setek postów w końcu kupiłem Kamerę Sony HDR-HC5e. Teraz pozostaje problem kabla do połączenia kamery z telewizorem (narazie pozostawiam nagrania na kasecie MiniDV).
Mój telewizor to tylnoprojekcyjny Sony KDF-E50A11e. Niestety Sony wycofało już wsparcie techniczne i mam problem znaleźć informację o rodzaju złącza HDMI w telewizorze.
Prosiłbym o polecenie konkretnych firm bo nie znam sie za bardzo na kablach. Nie piszę ile ma kosztować kabel bo nie mam pojęcia ile trzeba zapłacić za kabel. Biorąc pod uwagę że za kamerę zapłaciłem 2,3 tys to kabel za 500 zł odpada ale 10 zł to też skrajność... Dam więcej jak trzeba...
Po prostu ile kosztuje dobry kabel, i jaki tak właściwie kabel potrzebuję.
 

mariof

New member
Bez reklam
prolink jest ok moim zdaniem. Sam też mam tej firmy i wtyczka jest wykonana starannie. Co do drugiego pytania - nie wiem. W opisie produktu nie doszukałem się informacji o obsłudze tzw "rozszeżonej palety kolorów" ale uważam że skoro jest to autorski pomysł Sony to powinno. Nowe modele TV projekcyjnych tą technologię obsługują:
http://www.sony.pl/view/ShowProduct...ype=Gallery&category=TVP+46-70+Sony+BRAVIA+TV
Pytanie jest bardzo sensowne ponieważ jeżeli nie to lepiej tą funkcję w kamerze wyłączyć! Kolory na tv bez obsługi x.v.colour są nienaturalne, zbyt "cukierkowe" choc niektórym sie podobaja;). W instrukcji obsługi TV powinna być informacja o x.v.colour
 
Do góry