Kabel HDMI

Hazer8

New member
Witam,

jak w tytule jaki wybrac kabel HDMI sprawa niby prosta ale musi on miec conajmniej 10m więc bylejaki byc nie moze a co do ceny to wiadomo jak najmniejsza. Słyszałem ze przy takich dlugich kablach występuja straty na jakosci, tak wiec stąd moja prozba o pomoc.

Czy na przykład taki kabel był by dobry czy jest totalnie denny ?
http://tinyurl.com/r8akw2
cena mysle ze tak do okolo 100zl. Przekroj cen jest tak duzy ze mniej wiecej widac prawdopodobnie po cenie który jest dobry a który nie ale moze sa jakies dobre kable w nizszych cenach.
 

Deimos

Banned
Firme, którą zaproponował Kolega Anxion polecam jak najbardziej, ale nie zakup z podanego żródła. Powszechnie wiadomo, że najtańsze kable Monstera można dostać w USA więc jakim cudem na ebayu jest tak niska cena w stosunku do tej? http://www.monstercable.com/productdisplay.asp?pin=3847
1,22m = 150$ oficjalna cena w USA, być może, że jakiś sklep zaoferuje go o kilkanaście dolarów taniej i to wszystko, ale nie kilkakrotnie taniej!

Odpowiedź jest tylko jedna, to chińska podróbka, wprawdzie większość kabli Monster wytwarza w swojej filii w Chinach, ale nie w tak niskiej cenie jak podaje Kolega wyżej.
Ja swoje kable ( i nie tylko kable) sprowadzałem bezpośrednio z USA i wiem jakie są realia cenowe w stosunku do cen w Europie.
U nas kabel z tej serii i dł. 10m to koszt minimum 1500pln !
Na naszym allegro też jeden cwaniak taką tanioche oferował, ale jak mu zaproponowałem, że wezme na próbe dla porównania z moimi, to jakoś zrezygnował z transakcji, tłumacząc, że jak oddam z powrotem rozpakowany przewód, to już go nikt nie kupi.
Jeżeli coś ma być zbliżone do Twojego zakresu cenowego to najbliżej jest ten, też markowy przewód:http://www.allegro.pl/item724808486_kabel_hdmi_1_3x_full_hd_techlink_wires_10m_wawa.html
 
Ostatnia edycja:

zeus111

New member
SCP masz za 175 zł brutto, jest na prawde OK:
Kabel przenosi pełną rozdzielczość HDMI, połączy cyfrowe panele wszystkich źródeł HDMI wysokiej rozdzielczości jak odtwarzacze
Blu Ray, DVD, tunery satelitarne , kablowe z wyświetlaczami obrazu wysokiej rozdzielczości jak LCD, plazmą czy projektorem.
Kabel posiada styki pozłacane 24 karatowym złotem, w pełni przenosi sygnały rozdzielczości do 1920x1200 lub do 1080p.

Służy do połączenia wszelkich urządzeń kina domowego wyposażoneych w złącza HDMI
(wersji 1,3b lub niższych) i bez utraty jakości przeniesie najwyższej jakości cyfrowy
obraz wysokiej rozdzielczości jak i dźwięk wielokanałowy jak DD5.1,DTS, DTS MA,
Dolby True HD lub stereo.
 

lepp

New member
Bez reklam
Używam niezłych kabli HDMI o długościach 1,5 m, ale na 15m niestety wydałem tylko 300zł Vivanco poterzwebuje dodtakowego wzmacniacza i niestety przy niektórych ustawieniach rozdzielczości występuje snieg. Nie mogę mieć 100% pewnoście, że to wi na kabla jednak przetestuję w najbliższym czasie coś wypasionego dla sprzewdzenia. Przy dużych długościach niestety klabel musi być porządny.
 

prekto

New member
kabelek

Witam,

a ja mam takie dylemacik.
kompa miałem podłączonego do tv kablem 3 m vivanco. Obraz super itd. ale potrzebuję 10 m kabel i czytałem, szukałem i wybrałem Profigold Sky PROV1010 i taki chciałem kupić - stawiałem na jakość.
ale traf chciał, że mogłem podłączyć i sprawdzić połączenie komp-tv kablem firmy HAMA 00043086, który na opakowaniu ma napisane 1.3 1080p full-HD, 10,2 Gbit/s transeru czyli obsługuje chyba wszystko co potrzeba i kosztuje ok 200 zł.
no właśnie i tutaj problem, ponieważ "napaliłem" się na kabel Profigold ale po podłączeniu 10 m kablem Hama nie widzę różnicy na obrazie między kablem 3 m vivanco (ok 100 zł).
mam kartę nvidia gforce gtx 260 i w sterownikach wszystko poprawnie podaje info tv sony, 32 bit kolor, częstotliwość odświerzania 59 Hz lub 60 Hz (mam ustawione 60Hz)

i tak się zastanawiam czy warto przepłacać za kabel Profigold za ok 700 zł.
czy będzie widoczna różnica na korzyść profigold?
Jak sprawdzić czy kabel prawidłowo wyświetla tzn. nie gubi np. "kawałków obrazu" czy coś takiego.

czy może ktoś doradzić, poradzić :grin:



Pozdr
Prekto
 

Empella

New member
Nie dajmy się zwariować. Mam podłączony TV i komputer kablem długości 10m. za 56zł. Oczywiście HDMI. Porównywałem z kablami droższymi i co? I nie ma żadnej różnicy. To jest transmisja cyfrowa, a nie analogowa. dopiero przy dłuższych odcinkach trzeba stosować wzmacniacze. Ale do 10m. śmiało można kupić coś taniego. No chyba, że trafi się jakieś wyjątkowe badziewie. Ale w takim wypadku od czego jest gwarancja? Oddajemy, wymieniamy na inny i o.k. Producenci i dystrybutorzy po prostu wmawiają ciemnemu ludkowi różnego rodzaju bzdety i mamy kable HDMI po np. 1500zł. (dł. 1,5m.), które podłączamy do TV za 2000zł. i obraz staje się trójwymiarowy:lol:.
 

Empella

New member
Przecież to przykład specjalnie przejaskrawiony. Czy muszę to pisać. Aczkolwiek kabelki po np. 1700zł. za 10m. bez problemu.
 
Do góry