Kabel HDMI Profigold czy Monster

Nana

New member
Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze kabla najwyższej klasy do połączenia TV z tunerem satelitarnym . Z tego co się zorientowałam najlepsze kable to Profiglod i Monster tylko nie wiem który wybrać .
Zależy mi na jakości obrazu i dlatego chcę kable z najwyższej półki
 

JackS.

New member
Bez reklam
Nana napisał:
Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze kabla najwyższej klasy do połączenia TV z tunerem satelitarnym . Z tego co się zorientowałam najlepsze kable to Profiglod i Monster tylko nie wiem który wybrać .
Zależy mi na jakości obrazu i dlatego chcę kable z najwyższej półki
A jak długiego kabla potrzebujesz?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Nana napisał:
Odległość TV od tunera SAT jest 50cm myślę , że 1 metrowy kabelek mi wystarczy :)
Przy tej długości kabla jakość obrazu z tunera satelitarnego nawet na najtańszym kablu HDMI będzie identyczna jak na kablu "z najwyższej półki".

Jeśli zależy ci na jakichś dodatkowych funkcjach kabla HDMI, takich jak na przykład zapewnienie możliwości słuchania nRadia na kinie domowym z nboxa przy zgaszonym telewizorze, lub możliwość korzystania z drugiego telewizora podłączonego do wyjścia YPbPr dekoderów n-ki lub C+, to możesz rozważyć zakup kabla iHDMI (www.ihdmi.pl).
 

Deimos

Banned
No ale jak Kolega chce sobie zaszaleć i kupić najlepszy i perfekcyjnie wykonany to: QED Signature, metrowy to 850pln w detalu.
Zgodnie z życzeniem: miała być najwyższa półka no i jest.
A niektórzy sądżą, że takie rzeczy to tylko w Erze.:)
signature_hdmi.jpg
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Deimos napisał:
A niektórzy sądżą, że takie rzeczy to tylko w Erze.:)
W Erze, to jakby był platynowy, wysadzany diamentami i to wszystko za 30PLN :-D Polecany przez Ciebie przewód będzie na pewno trwały i, hmm, ekskluzywny... przerost formy nad treścią...
 

timbot

New member
Bez reklam
tylko, że trzeba wtedy podłączyć w boczne hdmi, żeby goście widzieli :)
(przepraszam za zaśmiecanie forum, ale nie mogłem się powstrzymać :) )
ps. czy na tych QED jest taka stalowa plecionka??
 

Xyhu

New member
JackS. napisał:
Przy tej długości kabla jakość obrazu z tunera satelitarnego nawet na najtańszym kablu HDMI będzie identyczna jak na kablu "z najwyższej półki".

Nie mogę się z tym zgodzić. Troszke się pokierowałem taką opinią która nie raz się przewinęła na tym forum i postanowiłem co nieco zaoszczędzić na kabelku HDMI-HDMI. Poszłem do sklepu i wybrałem jeden z najtańszych (39zł) o długości 1,5m polskiej firmy ARKAS. Na pódełku nagroda "Odkrycie Roku 2008". Kabel jak większość tego rodzaju kabli o standardowych parametrach.
- Wykonany z wysokiej jakości materiałów
- Posiada 19-pinowe pozłacane 24k złotem końcówki
- HDMI kompatybilny z DVI
- Sygnał w 100% cyfrowy, bez dodatkowej konwersji
- digital-analog i odwrotnie
- Standard HDMI 1.3b

Jednak po podłączeniu Cyfrowego Polsatu HD tym kablem do TV Samsung 37B651 bardzo mocno się zawiodłem. Jakość obrazu jest mierna (mam jeszcze jeden kabel HDMI więc mam porównanie). Obraz jest niewyraźny i jakiś lekko rozmyty. Podłączyłem go również do konsoli Xbox360 i tutaj również jakość odbiega od normy. :evil: Kabel nie jest zepsuty czy uszkodzony - on chyba tak poprostu ma. Nie wiem, pójdę z nim jeszcze jutro do tego sklepu i powiem co i jak. Może podejdzie pod wymianę.

Więc raczej nie każdy tani kabel jest tak samo dobry co np. Monster czy Profigold. Chyba trzeba będzie "rozbić skarbonke" i kupić Monstera. :???:
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Xyhu - proszę Cię :) nie opowiadaj bajek bo kto chociaz zna podstawy elektroniki i jak działa kabel HDMI to sie w balona nie da zrobić i kupi tani przyzwoity kabel wiedzać ze jakosc obrazu bedzie identyczna co na kablu z najwyższej półki za nie wiadomo ile, tym bardziej na takiej małej odległości.

Jak jakość moze być mierna na połączeniu HDMI :) taka sama bedzie jak podepniesz Monsterem, Profigoldem, QED'em itp.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
Xyhu ale brednie żeś popisał.....

ZŁĄCZE HDMI Z ZASADY JEST W 100% KOMPATYBILNE Z DVI - Każdy rodzaj
100% CYFRA I ZERO ANALOGU - nie ma nie było i nigdy nie będzie w HDMI nic analogowego

podstawy się kłaniają których to jak widać nie znasz - obraz będzie ZAWSZE żyleta a jedyne błędy odrazu będą widoczne w formie kwadratów (przekłamania) - żadnych szumów śniegu czy rozmycia
pewnie ustawiłeś sobie sprzęt na 720p i tyle
 

ADAM12116

New member
dokładnie, nie ma znaczenia czy kabel za kosmiczną sumę czy za grosze bo to połączenie cyfrowe (0 i 1 przesłane po takim czy takim drucie zawsze jest tym samym)
 

ramik143

New member
Xyhu - proszę Cię :) nie opowiadaj bajek bo kto chociaz zna podstawy elektroniki i jak działa kabel HDMI to sie w balona nie da zrobić i kupi tani przyzwoity kabel wiedzać ze jakosc obrazu bedzie identyczna co na kablu z najwyższej półki za nie wiadomo ile, tym bardziej na takiej małej odległości.

Jak jakość moze być mierna na połączeniu HDMI :) taka sama bedzie jak podepniesz Monsterem, Profigoldem, QED'em itp.

no tak pewnie tak - rms.pl/test-kabli-hdmi.html
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
ramik nie błaźnij się - test sklepu możesz sobie wsadzić głęboko i wiesz gdzie

gdyby te wszystkie brednie choć w części były prawdą NIE MIELIBYŚMY INTERNETU a jeśli już to samo podłączenie kosztowałoby tyle co dobry samochód

jak ktoś frajer niech płaci za cuda wianki - mądry pójdzie i kupi dobry jakościowo kabel za 1/10 ceny...
 

ramik143

New member
O miłe przywitanie po pierwszym poscie, dzięki tu tak zawsze? Co do tematu to, nie raz widziałem różnice w obrazie spowodwaną zastosowaniem kabla innej jakości. Niby przekaz jest 0 i 1 cyfrowy, wiec jest albo nie ma, ale dlaczego jest różnie z jakością w zależości od dostawcy? np w kablowkach, platformach cyfrowych itp, po prostu jest inny bitrate, wieksza kompresja, niby obraz cyfrowy powinno byc to samo, filmy tez mozemy skompresowac w lepszy lub gorszy sposob, to samo jest z kablem, przy slabej jakosci moze nie "wyrabiac" na transfer i wtedy albo pojawiją sie bledy cyfrowe, albo "zrzuca" rozdzielczosc. A co powiesz na obsluge deep color, kable go maja lub nie, niby obraz cyfrowy, powinien byc taki sam, a nie jest. Moj kolega ma sklep rtv (nie ten z linku) i przetestowalismy cyba z 20 kabli roznego rodzaju, to prawda, że powyżej jakiegoś poziomu nie ma różnicy, ale nikt mnie nie namówi na kabel za 30-40zł bo 90% z nich po prostu sie nie nadaje.
 

pkomp

New member
to sobie wierz w te bajki
deepcolor zależy od klasy podobnie jak transfer - taki hdmi 1.1 sobie nie poradzi
zrzuca rozdzielczość?czyli co?bo nie kumam tych bajek

mam kable hdmi od 20 do 100 pln i wszystkie działają dokładnie tak samo czyli ok


ps.i nie tu nie jest tak zawsze ale poprostu ile można czytać o tych bzdurach które nie mają kompletnie żadnego uzasadnienia?jak się prosi o testy to zapada cisza...jak się prosi choćby o screen zakłóceń to nagle nikt nie może znaleźć albo zrobić fotki.....na tej stronie co podałeś fotki są - tylko kto zagwarantuje że każda był robiona idealnie w tych samych warunkach?nikt.....trzeba by się pobawić czymś co jest w stanie olać hdcp i zgrać screena wysyłanego sygnału i wtedy porównać
póki co to gadanie o wymysłach podobnie jak z kablami audio - tam też testów brak a są bardzo proste do przeprowadzenia......tylko po co psuć sobie sprzedaż?????
 
Ostatnia edycja:

ramik143

New member
opisałem tylko to co widziałem, nikt mnie nie namawiał do zakupu droższego kabla, ja również nikogo nie namawiam, wiem też, że nit mnie nie skłoni do zakupu kabla za 30zł jak i za 300zł. Dla mnie akceptowalna jakość zaczyna się od 80-100zł, a ok są za 150zł.
 

Perkoz_1

New member
opisałem tylko to co widziałem, nikt mnie nie namawiał do zakupu droższego kabla, ja również nikogo nie namawiam, wiem też, że nit mnie nie skłoni do zakupu kabla za 30zł jak i za 300zł. Dla mnie akceptowalna jakość zaczyna się od 80-100zł, a ok są za 150zł.

Dobre i jak dowartościowujące :hihi:Znam takich wielu. Wczoraj podobny "akceptowalny" był u mnie w domu. Szwagier. Jak dowiedział się, że moja plazma 42" Panasa kosztowała 1790 zeta to stwierdził, że jego akceptowalny poziom to 3 tysiaki i poniżej tej ceny się ( cytuję dosłownie) "nie zeszmaci".:blagam:
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Dobry kabel poprawia wielu samopoczucie, i pewnie są niepocieszeni że złącza nie są wyprowadzone ładnie z przodu ;)
Kiedyś wpadły mi w ręce materiały szkoleniowe Monstera.... wynikało z nich że na Monsterze obraz jest żyletka a na "zwykłym kablu" obraz jest cały różowy :D
Osobiście... często jestem u róznych klientów w domu... standard to oczywiście wypasiony LCDczek z podłączonym dekoderem przez EURO i DVD z Biedronki ;]
 
Do góry