Kabel Hdmi - Jaki?

edelman

New member
Witam,
Czy kabel HDMI do LCD musi być jakieś renomowanej firmy za 50 zł, czy można kupić na allegro za 20 zł i będzie tak samo działał i odbierał sygnał?
Aha pod hdmi można podpiąć PS2?
 

edelman

New member
Jeszcze ja na chwile...wlasnie przeczytalem w necie ze konsoli PS2 nie mozna podpiac przez HDMI do LCD! ;( Tak wiec w jakis sposob ja mozna podpiac i jaka jest jakosc obrazu?? Gorsza niz na zwyklym TV?
 

edelman

New member
krzeku - hdmi nie pójdzie, tylko ps3 leci pod ten kabel. PS2 component albo tradycyjnie. Obraz na LCD jest lepszy niż na zwykłym starym Tv czy lepszy.
LCD to 37 Scarlet.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Hdmi

Tak jak pisze krzeku za 50zł to nic specjalnego nie kupisz, a za 20zł..... Porządne firmowe przewody kosztują kilkaset zł i więcej. Oczywiście nie musisz od razu takiego kupować. Napisz bliżej o co Ci chodzi w pytaniu czy obraz będzie lepszy, bo to zależy do czego.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
kabel

kOval, nie do końca się z Tobą zgodzę. Sam też wychodzę z założenia, że z przewodami połączeniowymi nie ma co przesadzać. Ale jak ktoś wydaje kilka tysięcy złotych na sprzęt a później szuka najtańszego kabla.... Nie twierdzę, że przewód za 20zł będzie dawał jakiś zły obraz, czy dźwięk, ale jak czytam opis, że przewód jest super markowy, pozłacany i w ogóle jest The Best.. i kosztuje 20zł to chyba sprzedawca jest filantropem i dopłaca do interesu.
 

edelman

New member
Ok, a więc...
Zamierzam kupić LCD LG3000 Scarlet, mam PS2, którą będę chciał podłączyć. Czytałem, że najlepszy jest komponent do tego, wtedy obraz jest dobrej jakości. Na allegro jest mase kabli, od 15 do 100 zł. Kabel za 100 będzie dawał lepszą jakość od tego za 20zł czy to bez znaczenia, różnić się będą tylko żywotnością? Jak ustawienia zrobic w konsoli i w TV aby wszystko ładnie śmigało?
pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy sygnale analogowym jakość , wykonanie , materiał - mają olbrzymie znaczenie na przesył informacji . Wybierałbym ten droższy.
 

k0val

New member
edelman napisał:
Jak ustawienia zrobic w konsoli i w TV aby wszystko ładnie śmigało?
pozdro

USTAWIENIA W MENU KONSOLI:


1. Załączyć konsolę bez włożonej płyty z grą /
filmem.
2. Wybrac opcje "SYSTEM CONFIGURATION" i
nacisnąć "X"
3. Wyszukać opcje "COMPONENT VIDEO OUT" i
nacisnąć "X"
4. Z dwóch dostępnych opcji wybrać :
"Y Cb/Pb Cr/Pr"
i nacisnąć "X"
5. Wyjść z powrotem do głównego menu
(wciskając klawisz "O")
6. Wyłączyć konsolę i ponownie ją uruchomić już z
płytą w środku


ja mam pozłacany kabel component za 20 zł z allegro i jestem bardzo zadowolony obraz jest lepszy niż na crd kumpel ma oryginalny od sony component do ps2 który jest kilka razy droższy i na prawdę u niego nie zauważyłem czegoś lepszego
tyle ode mnie
 
Ostatnia edycja:

edelman

New member
dzieki Koval. Tych kabli co masz juz nie ma na allegro, bede musial wybrac jakis inny w podobnej cenie.

Ok to sprawe podlaczenia ps2 mamy chyba zamknieta.

Teraz chcialem zapytac odnosnie kabla HDMI i kabla jakiego bede potrzebował zeby podlaczyc do LCD laptopa. W Lapku mam wyjscie S-video, to wystarczy? Kabel HDMI tez moze byc tanszy czy tu juz lepiej zakupic markowy? Ma jakis wplyw na sygnal i tak dalej, rozumiem ze kabel HDMI podlacza sie DVD itp. A laptop przez co i jak?
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
edelman napisał:
Kabel HDMI tez moze byc tanszy czy tu juz lepiej zakupic markowy?
Pozdro

ze swojego doświadczenia wiem że już lepiej kupić lepszy kabel hdmi bo tu już różnice są znaczne ale nie warto też przepłacać.Uważam że najlepiej kupować kabel hdmi w okolicach 100 zł .Bo przy kablach już tych o wiele droższych nie widać żadnej różnicy.
 
Do góry