Kabel HDMI/DVI

jacko58

New member
Niezly

kabel dosc niezly ale bedziesz potrzebowal jeszcze przejscia na vga od strony dvi tak jak ja mam przy swoim philipsie
 

dnc

Moderator
VIP
jacko58 napisał:
kabel dosc niezly ale bedziesz potrzebowal jeszcze przejscia na vga od strony dvi tak jak ja mam przy swoim philipsie

Nie ma potrzeby dołączania żadnej przejściówki. Jeśli komp ma wyjście DVI a TV HDMI, to kupujesz kabel, podłączasz go do w.w. urządzeń, ustawiasz w opcjach karty graficznej wyjscie DVI jako HDTV 720p lub 1080i (jesli jest to karta na chipie Nvidia) i masz obraz na LCD.
 

jarysioo

New member
Witam,ja również chciałbym się wiecej dowiedzieć na temat podłączenia lcd samsung LE32m61 przez kabel DVI-HDMI z karty graficznej nVidia GFORCE 6600 ,czy będzie to obraz na pełnym ekranie przy ustwieniu karty na HDTV
720p,1080i ?
 

Smugu

New member
Ja tez mam tego samsunga 32m61b i latpa z karta radeon x700 i takze pytanie czy podłączenie do poprzez vga i dvi wystaczy?(czy trzeba dać na lcd jakiś sygnał audio
 

KrzyHo

New member
Złącze DVI jak sama nazwa wskazuje (Digital Video Interface) służy do przesyłania wyłącznie obrazu. Żeby mieć dźwięk w TV trzeba poprowadzić dodatkowy kabel audio.
Co do kart NVidia, to po podłączeniu LCD w driverze wybiera się żeby traktować go jako HDTV i ustawia rozdzielczość i tyle. Obraz jest na calutki ekranik.
Nie chcę was natomiast chłopaki martwić, ale wczoraj zaszokował mnie w magazynie AudioVideo artykuł o HDTV, z którego wynika, że oglądanie HDTV ma sens na ekranach od 42" w górę ze względu na maksymalną odległość od ekranu przy której można jeszcze rozróżnić szczegóły!
Okazuje się, że im większa rozdzielczość, tym maksymalna odległość oglądania mniejsza! Wynika to z budowy naszego narządu wzroku, które jest w stanie rozróżnić szczegóły o określonej szerokości kątowej. Jeśli jest ona zbyt mała (dalej od ekranu), to po prostu nie widzimy szczegółów, czyli idea HDTV bierze w łeb. Krótko mówiąc przy rozdzielczości 1080p na ekranie 32" maksymalna odległość oglądania to pewnie (nie pamiętam w tej chwili dokładnie) ok. 30cm! a minimalny ekran (tak żeby oglądać z powiedzmy 3-4 m to ponad 50"!
Wszyscy mówią o minimalnej odległości od ekranu a tutaj nagle dowiaduję się, że za daleko też nie ma sensu. Polecam w każdym razie artykuł, bo jest szokujący

Pzdr
KrzyHo
 
Do góry