Kabel HDMI-DVI Co Robic ??????? pomocy

tomekrules

New member
Witam wszystkich
Postanowiłem napisac o swoim problemie, bowiem sam nie daje rady.
Otóż mam telewizor plazmowy Panasonic PZ80 i katrę graficznę Ati Radeon 9600. Chciałem sobie połączyc sobie telewizorek pod komputer ,aby móc oglądac sobie filmy na większym ekranie.

Zakupiłem kabel HDMI-DVI 3 metrowy

I podłączyłem ,początkowo oglądałem jakieś 2 dni i wszystko było extra.
Jednak nagle obraz na TV znikł i juz się nie pojawił.

Próbowałem przeróżne kombinacje z Catalyst Contorl Center ,ale bez efektu. Sam nie wiem co się stało na początku wszystko było OK.
Wystarczyło że podpiołem kompa kablem do TV . Załączyłem i juz cieszyłem się dobrym obrazem.

A teraz nic. W Ati telewizor jest wykrywalny jako Panasonic TV ,ale nic pozatym, karta nie daje obrazu na TV tylko na monitor.

Co zrobic ?? Pomóżcie
 

szachu_pl

New member
A czy kabel podpinałeś przy włączonym TV? Bo jeśli tak, to uszkodziłeś wejście HDMI w plazmie (Panasoniki są bardzo czułe na takie podłączanie). Niektórym pomagało odłączenie TV od zasilania na kilka godzin, jeśli to nie pomoże to zostaje tylko serwis (z tego co wiem to naprawiaja tego typu usterki bez problemów).
 

tomekrules

New member
Jeżeli sobie przypominam to właśnie tak łączyłem ( przy włączonym TV)

Niech sie ktoś jeszcze wypowie na ten temat, może miał już ktoś podobną przypadłóśc. Ta plazma Panasonica jest nówka (ma może niecały tydzień)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Czy to ważne ile miała nabite? Zrobiłeś spięcie na gnieździe i szlag trafił jeden lub więcej układów. Problem znany na forum (wystarczy poszukać).
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A tak z ciekawości i nieco off top, czy instrukcja Panasa coś na ten temat wspomina?

Druga sprawa, że winny może być komp, jeśli zasilacz jest kiepski to obudowa (i masa gniazd) może "kopać"...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie tylko w panasonicu jest tem problem, z kompa leci bardzo mocne napiecie i to robi, oczywiscie moze byc tak ze wiele razy podlaczymy i bedzie ok a za 10razem poleci HDMI, dla mnie osobiscie to nieporozumienie, te gniazda powinny byc zabezpieczone, dlatego DVI-HDMI (komp-TV) jest niebezpieczne i mozna uszkodzic te gniazda, szlak czlowieka moze trafic.
 

tomekrules

New member
Jak pisałem w moim pierwszym poście. Karta graficzna wykrywa telewizor. (Ati Catalyst control- Radeon).
Ale żadnego obrazu nie ma. co może byc nie tak .
Może jakieś ustawienia.
Jak moge się dowiedziec czy telewizor wykrywa PC ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
skad wiesz czy wykrywa, moze juz masz zapisany ten TV i pokazuje
sprawdz na innym porcie czy jest obraz
moze w TV masz ustawiona funkcje wyl obraz
moze w karcie masz ustawione obraz tylko na jeden ekran
 

tomekrules

New member
Karta ewidentnie wykrywa mi TV ( bo gdy odłączę kabelek to go nie widzi , zaś gdy podłącze to widzi i pojawia się napis Panasonic TV)

Obraz mam ustawiony na Clone (zresztą próbowałem już wszystkiego)

Więc:
Kabel (widac łącznośc w karcie ,ale nie ma obrazu na tV)
Gniazda TV też nie moga byc raczej spalone bo wogule nie było by żadnego sygnału/raczej.

Naprawdę juz sam nie wiem co może byc graNE ????
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Pierwsze co to podłączyć inny wyświetlacz pod to wyjście z kompa i inne źródło (np pożyczone DVD) pod wejście w plazmie.
 

ivf

New member
to rzeczywiście wygląda na zwalone wejście HDMI. zrób jak mówi wiatrak - podłącz coś innego pod HDMI (np jakieś DVD) i będziesz pewny.
wykrywanie telewizora przez komputer nic nie oznacza, gniazdo nie musi być zepsute w 100%.. wszystkie sprzęty podłączane "na żywo" są narażone na przepięcia, a gniazda panasonica jak wynika z innych wątków - najbardziej.
 

tomekrules

New member
Wymieniał ktoś kiedyś gniazdo HDMI w panasonicu ?
Wymienią to w ramach gwarancji ?
Ewentualnie jakie to mogą byc koszta w serwisie ?

Proszę o odpowiedź
 

cgc

New member
Samego gniazda się nie wymienia

chyba że je uszkodzisz mechaniczne, psuje się elektronika sterująca która jest z reguły na płycie. Jeżeli plazma jest nowa i nie widać uszkodzenia mechanicznego portu hdmi to powinni ci naprawić na gwarancji tylko się nie przyznawaj że podłączałeś "na żywca" bo powiedzą że to z twojej winy. Powiedz że po prostu przestało działać ale najpierw się upewnij że padło hdmi w tv a nie dvi w karcie bo to też się zdarza jak się na żywca grzebie w kablach.
 
Do góry