Kabel HDMI 3m do kompa: monitor HD - komp HD

Żuko1

New member
Potrzebuję kabla 3m z allegro za około 40 zł. Czy jak 3m to już musi być lepszej jakości czy jeszcze nie.

Czy taki będzie dobry za 25 zł? Czy będzie przysyłał normalny obraz Full HD? 1527690926 - nie wiem dlaczego nie mogę dać linku to daję nr na allegro do wklejenia do wyszukiwarki allegro.

Chodzi mi żeby był zwykły, bez żadnej miedzi na kablu, całkiem miękki i bez tych nakładek za wtykiem.
 

pastooh

New member
Nie pomoże nikt?


wiem natomiast że jakość kabla ma znaczenie - ale jak to sie ma dokładnie do ceny to ci nie powiem
ja kupiłem 2m Lindy w sklepie RMS za 99pln do podłaczenia dekodera z TV
bede jeszcze potrzebował na podłączenie playera do TV ale to kolejny zakup

moja filozofia jest taka (byc może błędna) - sprzęt za kilka kpln chcesz połączyc kablem za ~30-40pln <10euro
nie jestem za przesadą bo każda jest albo chora, albo głupia - kabel musi mieć odpowiednią jakość

np facet który montował mi N na wstępie powiedział że nie instaluje kabli antenowych pokrytych miedzią (te tańsze) tylko z pełnej miedzi a dodatkowo o przekroju nie mniejszym niż 1.02mm2 (mogę sobie wybrać grubszy)
powiedział tak bo za taki kabel to 1,5pln/mb a tańsze to mozna za kilkadziesiąt groszy kupić

każda cena z czegoś sie bierze - albo z tandety materiałów albo z wielu pośredników i dobrze rozpoznawalnej marki...
 

andrew k

New member
ja kupiłem 2m Lindy w sklepie RMS za 99pln do podłaczenia dekodera z TV
a mówi ci coś pojęcie "sygnał cyfrowy"? 99 pln w błoto, ale to twoje. Na 3 m KAŻDY spełni swoje zadanie (byleby tylko miał wszystkie piny wykorzystane, bo zdarzają się niby nie wszystkie - ja takiego nie spotkałem). Zaczynaj myśleć o jakości kabla tak gdzieś od 10 m. Ale zaraz pojadą po was, bo takich tematów (bzdurnych) było multum. Zaczęło się od tego że jedna baba drugiej babie...
 

marian111

New member
Pół prawdy nie jest prawdą

wiem natomiast że jakość kabla ma znaczenie - ale jak to sie ma dokładnie do ceny to ci nie powiem
ja kupiłem 2m Lindy w sklepie RMS za 99pln do podłaczenia dekodera z TV
bede jeszcze potrzebował na podłączenie playera do TV ale to kolejny zakup

moja filozofia jest taka (byc może błędna) - sprzęt za kilka kpln chcesz połączyc kablem za ~30-40pln <10euro
nie jestem za przesadą bo każda jest albo chora, albo głupia - kabel musi mieć odpowiednią jakość

np facet który montował mi N na wstępie powiedział że nie instaluje kabli antenowych pokrytych miedzią (te tańsze) tylko z pełnej miedzi a dodatkowo o przekroju nie mniejszym niż 1.02mm2 (mogę sobie wybrać grubszy)
powiedział tak bo za taki kabel to 1,5pln/mb a tańsze to mozna za kilkadziesiąt groszy kupić

każda cena z czegoś sie bierze - albo z tandety materiałów albo z wielu pośredników i dobrze rozpoznawalnej marki...

Uzasadnię: Pytanie czy do końca ten facet z N-ki miał rację KABEL ANTENOWY przesyła prądy szybkozmienne, a nawet bardzo szybki i w związku z tym płynie prąd powierzchniowo tzw. naskórkowy. W związku z tym może być i stalowy jeśli jest narażony na wibracje przy zmiennych warunkach atmosferycznych i super by było jak by ten przewód powleczony był srebrem. Bardzo ważny jest materiał izolacyjny, bo od niego uzależnione jest tłumienie-sprawność. Ogólnie stosuje sie miedziane i zolacja piankowa
 
Do góry