Kabel HDMI 1.4 10m

cob2

New member
Witam, zakupiłem kabel 15m hdmi Belkin high speed with ethernet. Chciałem go użyć do przesyłania sygnału z komputera do telewizora. Po podłączeniu do komputera, drugi ekran ( telewizor) jest wykrywany, niestety sygnał nie jest przesyłany. Na telewizorze jest tylko i wyłącznie czarny ekran.Po przedni kabel ( krótszy i starszy) działał dobrze, pojawiały się czasem czerwone piksele, ale jednak działał. Co jest nie tak? Czy jest on za długi? A może moja karta graficzna nie obsługuje już takich wynalazków?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
15 metrów to już bardzo duża długość dla kabla HDMI. Belkin to firma która firmuje raczej porządne produkty, ale przy takich długościach to ciężko coś gwarantować.
 
Podlacz cos innego np.dvd pod ten kabel i zobacz czy zadziala, jesli tak to mieszaj z karta.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
 
Ps. Napisz jaka masz karte plus obczaj czy komp widzi w ustawieniach tv jako drugi monitor(zapewne tak skoro mozesz go ustawic) ustaw klonowanie pulpitu, po czym wypnij glowny monitor, jesli nic sie nie poprawi to test u jakiegos kumpla powinien rozwiac watpliwosci.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
 

cob2

New member
Ps. Napisz jaka masz karte plus obczaj czy komp widzi w ustawieniach tv jako drugi monitor(zapewne tak skoro mozesz go ustawic) ustaw klonowanie pulpitu, po czym wypnij glowny monitor, jesli nic sie nie poprawi to test u jakiegos kumpla powinien rozwiac watpliwosci.


Mikroukład graficzny ATI Radeon HD 4800 Series

Spróbowałem, nic to nie daje :/ Muszę podłączyć pod kompa dziewczyny i wtedy zobaczę. Jeśli nie drgnie, to lecę do sklepu
 

bagiennik

New member
Bez reklam
W praktyce jest tak że kabel albo będzie działał albo nie będzie.

W przypadku takich długości rozsądnie jest poszukać czegoś sprawdzonego "firmowego" niby. Ale to też czesto zależy od konkretnego egzemplarza.

Lindy 41116 kabel HDMI 1.4, 3D - 10m :: Sklep.RMS.pl (hi-fi, kino domowe, akcesoria audio-video)

Dla mnie zawsze niezawodne jest Lindy.


Osobiśćie używam budżetowego 10m "RMS" za 149zł, projektor mam 720p i wszystko mi ładnie działa.
W trybie 1080p działało wszysko (czyli HD player i Xbox 360) ale PS3 już nie chciało.
Pare instalacji telewizyjnych w lokalach nawet na 15m kablach "RMS" również śmigało.

Ostatnio sprawdzałem 10m chyba "Blow" (99zł) ? Z Odtwaczacza BD Pioneer "450" Hobbit w 3D, włączony deep color i wszystko "najlepsze" na 60" TV , BEZ PROBLEMU cały film.
 

nokinomaniak

New member
Na takiej dlugosci trzeba troszke pieniazkow wydac , ja za swoje 15 m , dalem oklo 200...........euro oile pamietam ,i naprawde nie zaluje , tu niechodzi o firme ale o wykonanie , ktos gdzies kiedys pisal o regule najslabszego ogniwa i to sie sprawdza .
 

cob2

New member
Belkin to nie byle badziew. Generalnie okazało się że problemem była błahostka i moje niedopatrzenie. Musiałem podłączyć go odwrotnie i wszystko pięknie się wyświetla
 

Raminad

New member
Jak myślicie, czy kabel Akyga HDMI 10m ma szansę zadziałać przy 1920x1200x60Hz oraz pociągnąć 3D (przy założeniu, że równolegle będą puszczone inne kable sygnałowe - skrętka Cat5e i USB)? Muszę kupić dwa takie kable - jeden do konsoli, a drugi do PC, które będą stać w drugim pokoju, a nie chcę wydać ~400zł na wszystkie kable, bo to byłby absurd. Może ktoś korzystał z takiego kabla i może podzielić się doświadczeniami? Teoretycznie ma pozłacane wtyczki, filtry ferrytowe, ale jaka jest w rzeczywistości jakość wykonania (czy rzeczywiście przewody są z miedzi beztlenowej, czy nie ma jakichś strasznych przesłuchów pomiędzy nimi) to ciężko powiedzieć. Czy warto bawić się w kupno takiego kabla w celach testowych i ewentualnie zwrócić, gdy nie będzie działał, czy może nie bawić się w półśrodki i wydać od razu z ciężkim bólem serca 100zł na jeden kabel?
 

Raminad

New member
No dobra, czyli wg Ciebie nic sensownego, tańszego niż Prolink Exclusive 10m nie dostanę? Szkoda... To w takim razie teraz muszę się zastanowić, czy kupić 1 kabel 10m + switch HDMI + 2 kable 2m do PS3 i PC, czy 2 kable 10m za łącznie ~260zł. :/
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Kompa to jeszcze jakoś rozumiem ale po co konsola w innej czesci domu ?

Switch który działa jeszcze podniesie koszty.

Kup kable przyzwoite zrób jak myślałeś jeżeli widzisz w tym sens.

260zł to raczej mały koszt jak na takie kable, nie ma co jakoś bardzo rozpaczać ;>
 

Raminad

New member
Sprawa wygląda tak, że salon służy też jako sypialnia i mojej kobiecie przeszkadza, że jej konsola szumi w nocy jak się coś ściąga. Dodatkowo, chciałbym czasem pograć na konsoli w drugim pokoju bez jej przenoszenia, gdy np. TV jest zajęty lub kobieta śpi. Pomyślałem więc, że przeniosę ją do drugiego pokoju i puszczę kabel HDMI do salonu i w razie potrzeby będę przełączał kable. Nie jest to może zbyt eleganckie rozwiązanie, ale lepsze od przenoszenia konsoli co chwilę (aż się odechciewa ją uruchamiać, gdybym musiał to robić).
 
Do góry