Kabel DVI-HDMI za mała rozdzielczość

ShadowDzT

New member
Posiadam telewizor Toshiba 42x3000 podłączony do komputera(karta graficzna: X800 GTO) kablem DVI-HDM i jak ustawie rozdzielczość 1280x720 to wszystko ładnie działa, ale jeżeli ustawię rozdzielczość większą to telewizor nic nie wyswietla jest czarny ekran, pownien wyświetlać do 1920x1080, jaka może być tego przyczyna ?
 

ShadowDzT

New member
To jakoś dziwnie działa, w komputerze mam obraz niezależnie od tego czy ustawiam telewizor jako dołączony czy podstawowy, ale zewsze był jako drugi i w tym przypadku po ustawieniu rozdzielczości większej niż 1280x720 obrazu nie widać teraz udało mi się tek włączyć że telewzor jest numer 1 a monitor 2 i mogę ustawić większą rozdzielczość max 1680x1050 ale wtedy trzeba przewijać ekran bo się nie mieści a przy ustawieniu 1920 znowu nie ma obrazu.
 

it24

New member
Gdzieś na forum był już podobny wątek, w kwestii nie mieszczącego się ekranu, to trzeba wyłączyć overscan w tv lub sterownikach, dokładnie nie pamiętam i ustawić opcje mapowania pixel w pixel, wtedy powinno być ok
 

ShadowDzT

New member
A mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie to ustawić, albo dać link, przeglądałem kilka stron dalej z tematu "szczegóły techniczne" jednak nie znalazłem nic co by mi pomogło.
 

gienek_pa

New member
Wydaje mi się że zwyczajnie masz włączony pulpit wirtualny. Tak naprawdę telewizor ma dalej tę samą małą rozdzielczość a to co nie mieści się to jest poza obszarem telewizora i jest przesówa się przy dojechaniu myszką do krawędzi. Długi masz kabel?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

qupak

New member
Możliwe że telewizor może tylko w takiej rozdzielczości wyswietlać obraz z komuptera, sprawdź w instrukcji od tv. np. w moim Panasonicu Full HD, jak podłącze komopa to może wyświetlić tylko 1280x720, a jak ustawiam wiekszą rozdzielczosć to jest czarny obraz i po chwili wraca do niższej.
 

ShadowDzT

New member
W instrukcji jest napisane tak w przypadku podłączenia komputera PC przez gniazdo HDMI będą obsługiwane następujące sygnały
1080i 50/60 Hz
1080p 50/60 Hz
720p 50/60 Hz
Czyli według instrukcji powinno działać.
 

panek

New member
ja mam podobnie, po hdmi toshiba 37xv500pg i karta ati 3850 nie pokazuje nic powyzej 800x600 po d-sub jedt spoko, ale nadal daleko do fullhd :(
 

ShadowDzT

New member
Mi już udało się rozwiązać ten problem, musiałem zainstalować (w przypadku mojej karty graf.) Ati Catalyst i poprostu pobawić się usatawieniami, on odrazu wykrywa że jest to telewizor toshiba i jakie ma parametry.
 
Do góry