Kabel do Subwoofera!!!!

srubek|13|

New member
Witam. Mam pewne watpliwosci, które powstaly po przeczytaniu instrukcji uzytkowania Subwoofera firmy JBLCSS10 Activ. Podlaczylem go dobrej jakosci kablem (Oehlbach) 1RCA/1RCA ( czincz ). Wyjscie u amplitunera (Harman Kardon AVR 630) typu mono ( jedno gniazdo na czincz ). W subie natomiast wejscia sa dwa ( 2 kanaly oddzielnie )i jeden LFE. W instrukcji pisze, ze mozna przeprowadzac plynna regulacje odciecia czestotliwosci (35 do 150 HZ ) jedynie po podlaczeniu subwoofera kablem czincz typu Y. Stad moje pytanie, jak najlepiej podlaczyc tego subwoofa? (czy Cinch 1---sub 2 Cinch) czy tez lepiej (Cinch 1--- sub 1 Cinch tz.LFE wejscie) nizej zalanczam pare fotek.


Za pomoc z gory serdecznie wam dziekuje!
Pozdrawiam srubek|13|
 

Attachments

  • IMG_1579.JPG
    IMG_1579.JPG
    645,7 KB · Wyś: 6175
  • IMG_1583.JPG
    IMG_1583.JPG
    86,3 KB · Wyś: 798
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
srubek|13| napisał:
W instrukcji pisze, ze mozna przeprowadzac plynna regulacje odciecia czestotliwosci (35 do 150 HZ ) jedynie po podlaczeniu subwoofera kablem czincz typu Y.
Tak napisali w instrukcji amplitunera? Trochę to dziwne. Możesz wrzucić na forum co dokładnie tam napisali.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W przypadku LFE odcięciem steruje amplituner i jest to bardziej wskazane podłączenie. Jak chcesz się bawić odcięciem w sobie trzeba dokupić:

rozdzielaczrca2xrcado23.jpg
 
Ostatnia edycja:

srubek|13|

New member
Z tego co sugeruiecje to ,lepiej chyba jak zostane przy kablu LFE AV-Receiver chinch - Subwoofer chinch? jest jakas ruznica w jakosci basu w w/w podlaczeniu?

pozdrawiam srubek|13|

srubek|13| napisał:
Z tego co sugeruiecje to ,lepiej chyba jak zostane przy kablu LFE AV-Receiver chinch - Subwoofer chinch? jest jakas ruznica w jakosci basu w w/w podlaczeniu?

pozdrawiam srubek|13|
PS.mam do was jeszcze jedno pytanie,przy puszczeniu test kolumn, testuje wszystkie oprucz suba! czy to jest poprawne.Wiem ze kiedys gdy jeszcze mialem inny receiver sub dawal sygnal przy tescie na kolumny 5.1.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

demografik

New member
Odkopuję trupa ale mam podobny problem.
Jedyne wyjście jakie widze w swoim amp na suba to właśnie tak jak na foto powyżej to w sekcji PRE OUT.
Sub za to ma dwa wejścia L i R oraz te głośnikowe zaciski.
Próbowałem podłączyć go tymi zaciskami bezpośrednio od głośników ale cały czas mi buczy co pzry cichych scenach w filmie jest dtrasznie denerwujące.
Skąd mogą powstawać te zakłócenia jak myślę?

Jak podłączyć sub do ampli za pomocą tych pozostałych wejść? Czy kablem 1cinch-2cinch będzie ok?
 
Do góry