Kabel do subwoofera

Bonaventura

New member
Poszukuje kabla do subwoofera, najlepiej ciętego "z metra" do puszczenia go w listwie przypodłogowej (co sprawia, że nie może być to "wąż ogrodowy"a w miarę giętki kabelek). Będę potrzebował tego kilkanaście metrów, i nie chciałbym przekroczyć kwoty 10zł za metr. Macie może coś godnego polecenia?
 

Bonaventura

New member
A zwykły głośnikowy do subwoofera się nada? Chodzi mi o połączenie RCA-RCA czyli pod gniazdo LFE amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

Bonaventura

New member
Dziękuje wam za odpowiedzi. Będę potrzebował co najmniej 15m z tym, że kabelek musi przejść przez kilka miejsc o bardzo niewielkiej średnicy uniemożliwiającej przeciśnięcie wtyczki RCA. Stąd konieczność zakupu kabla gotowego i zarobienie końcówek już po przepuszczeniu go :/
 

Rafal7

Banned
Jak będe w domu to mogę zmierzyć średnicę wtyczek.
Piętnaście metrów to dużo, musiałbyś zadzwonić i zapytać czy są w stanie taki zamówić.
 

Bonaventura

New member
Właśnie tak się niefortunnie złożyło, że prawie pokój trzeba okrążyć dookoła i stąd ta długość. Dwa, to niestety musi być goły kabel bez wtyczek, żadna z nich nie przeszłaby przez listwy przypodłogowe itd.
Czy Klotz AC110 nadawałby się do podłączenia subwoofera przez LFE? Można go kupić z metra w cenie ok. 9zł/mb
 

Rafal7

Banned
Ja bym na Twoim miejscu kupiłbym gotowy kabel czy Typu Y czy 1x cincz 1x cincz to Twoja sprawa.
Odcinasz jedną wtyczkę przeciągasz kabel, kupujesz na allegro wtyk cinch, zakładasz i gra gitara.
Przewód do suba powinien być ekranowany aby nie wyłapywał syfu bo sub będzie buczał.
 

Rafal7

Banned
Masz tu zdjęcia z wymiarami
20161125_200102.jpg


Gruby jest pięć milimetrów

20161125_200034.jpg


Długość wtyczki 30 mm

20161125_195957.jpg


Szerokość wtyczki 10 mm

20161125_195935.jpg
 

Bonaventura

New member
Odcinasz jedną wtyczkę przeciągasz kabel, kupujesz na allegro wtyk cinch, zakładasz i gra gitara.

Najlepsze są najprostsze rozwiązania :grin: Czemu od razu na to nie wpadłem....
Dzięki za fotki, jutro będę kombinował.

o ile mi wiadomo kabel do suba to coś bardziej jak antenowy koncentryk

Mnie też się tak wydaje. Ale z drugiej strony wszystkie fabryczne lub gratisowe kable do subwooferów są dosyć elastyczne, tak jakby były z plecionki a nie sztywnego przewodu. :niewiem:
 

cezary69

New member
Bez reklam
Ja bym na Twoim miejscu kupiłbym gotowy kabel czy Typu Y czy 1x cincz 1x cincz to Twoja sprawa.
Odcinasz jedną wtyczkę przeciągasz kabel, kupujesz na allegro wtyk cinch, zakładasz i gra gitara.
Przewód do suba powinien być ekranowany aby nie wyłapywał syfu bo sub będzie buczał.

A skąd kolega ma takie informacje? :) można przeczytać na zagranicznych forach gdzie potwierdzają to samo, że nie warto inwestować w drogie kable RCA do suba ponieważ dla częstotliwości 100-120 hz ekran nie ma znaczenia bo fale o tej częstotliwości nie są radiowe lecz magnetyczne. Dlatego można użyć kabel do gitary cięty na metry, a Klotz pod tym względem jest bardzo elastyczny i pancerny na dodatek :)
 

Bonaventura

New member
Podsumowując, zakupiłem przewód Sommer Cable Tricone MKII (bardzo elastyczny o niewielkich wymiarach - łatwo przeciągnąć go w listwach) do tego zamontowałem wtyki AMPHENOL ACPR (świetna jakość wykonania - aczkolwiek sposób sposób montażu przewodu mógłby być lepiej rozwiązany). Całość ma 15m i jak na razie sprawdza się ok, ale testy w toku ;)
 
Do góry