JVS 32"G80BU vs Samsung 32"R 82 vs LG jakieś tam

laki37

New member
LT-42G80 wyprowadzenie foni do AMPLITunera

Cześć, mam taki telewizorek i za boga nie mogę znaleść możliwości wyprowadzenia fonni z LCD do amplitunera. Coś tam piszę w instrukcji ze można wyprowadzić przez EXT-2 ale musi byc jakaś funkcja TV-cośtam - jestem totalnym laikiem. Czy trzeba kupić jakiś specjalny kabel SCART???

Ktoś może powiedzieć że można sygnał z TVP 1,2,3, Polsat, TVN + kablówka (MTV, VIVA itp...) - wyprowadzić przez tuner SAT, ale trzeba owy posiadać, a w przypadku kabla brak.
Co robić?????
 

kwasik

New member
laki37 napisał:
Cześć, mam taki telewizorek i za boga nie mogę znaleść możliwości wyprowadzenia fonni z LCD do amplitunera. Coś tam piszę w instrukcji ze można wyprowadzić przez EXT-2 ale musi byc jakaś funkcja TV-cośtam - jestem totalnym laikiem. Czy trzeba kupić jakiś specjalny kabel SCART???

Ktoś może powiedzieć że można sygnał z TVP 1,2,3, Polsat, TVN + kablówka (MTV, VIVA itp...) - wyprowadzić przez tuner SAT, ale trzeba owy posiadać, a w przypadku kabla brak.
Co robić?????
Ja miałem kiedys podłączony tak dzwięk z TV do amplitunera. Było to Eurozłącze w TV a do amplitunera miałem wyprowadzone 6 RCA to był mniej więcej taki przewód http://allegro.pl/item211001914_przylacze_euro_6_rca.html ale teraz mam połaczenie bezposrednio do amplitunera z dekodera za pomocą kabla optycznego. Jeżeli masz dekoder to lepiej zebys połaczył bezposrednio do amplitunera (w zależności od tego jakie masz wejscia i wyjśca w amplitunerze) a jak nie masz to zoabacz za pomocą takiego kabla. A i jeszcze musisz pamiętać żeby dobrze podłączyc przewody RCA żeby amplituner dobrze rozbijał dzwięk. Ja też posiadam model G80 i w każdym TV jest tak że EXT-1 i EXT-2 posiadają sygnał wyjściowy L/P wiec tylko trzeba podłaczyć kabel do amplitunera i bedzie działać.
Jak coś jest niejasnego to możesz dać na prywatną wiadomość. Pozdawiam
A najlepiej to idżź do najbliższego sklepu RTV i powiedz ze chcesz połaczyć TV z amplitunerem za pomocą kabla SCART i RCA to oni ci powiedza i doradzą jaki kabel masz kupic.
 
Ostatnia edycja:

RobertScorpio

New member
Laki37 czy możesz napisać jak to zrobiłeś, bo mam ten sam problem. Posiadam taki kabel SCART-6RCA, ale nie wiem gdzie co wetknąć do amplitunera.
 

Rudeford

New member
Witam
Odwiedziłem dziś MM z moim xboxem360 i miałem okazję osobiście sprawdzić jak sprawuje się G80. Panowie/Panie on jest lepszy od sharpa RD2!!! Sam byłem bardzo zaskoczony jak na Sharpie obraz z gry Project Gotham 3 rozmazywał się. W jednej z lokacji na ścianie są zawieszone ciemne obrazy i przy nawet niezbyt szybkim ruchu kamerą zostawiały smugę, felgi kół samochodów rozmazywały się kompletnie. Podobnie było na Gearsach, drugi plan rozmazywał się. Sprawdzałem różne ustawienia obrazu, funkcje itd. i nic. Dziwne jeszcze bardziej było to, że Sharp WD1 sprawował się pod tym względem o niebo lepiej. Chciałem jeszcze przetestować P80, ale go nie mieli, więc zająłem się seria G. Pan sprzedawca odradzał mi go i jakie było jego zdziwienie kiedy się okazało, że jest najlepszy. Smużenie i rozmywanie minimalne, duża płynność, kolorki naturalne no i ten dźwięk:eek:k: . Sprawdziłem jeszcze Samsunga 40”M87 (100Hz??) i był jeszcze gorszy od RD2. Stąd wniosek, że telewizory bez 100Hz jak np:G80 sprawują się lepiej w dynamicznym obrazie HD. Tu mogę się zgodzić wyjątkowo z Panem Sprzedawcą, że 100Hz może często okazać się lipą. Jedynym wyjątkiem jak dotąd jest Panasonic LX70(płynność jak w crt) tylko, że brak 37” ale chyba i to się zmieni;)
Pozdrawiam

P.S Jeszcze jedna wycieczka do MM jak będą mieli P80 i może wreszcie przejdę z trybu „wyboru” do trybu „użytkowania”.
 

marton

New member
Od dzisiaj jestem szczesliwym posiadaczem modelu JVC 37G80BU, ktory kupilem u kikiego. Wczoraj zamowilem, a dzisiaj rano byl juz u mnie. Jak narazie jestem bardzo zadowolony, podlaczylem go pod kablowke i wszystko gra pieknie. W przyszlym tygodniu zamierzam podlaczyc go pod cyfra i wyprubowac na nim HD. Napisze pozniej jak wypadl. I dzieki dla kikiego za pomoc w wyborze sprzetu.
 

Vaterland

New member
Marton, ile dales za niego? Mam mozliwosc zakupu w Holandii za 850 euro. Ale chetnie wybral bym prezentacje. Acha, czy robia tez kalibracje w czasie tej prezentacji?
 

marecki6

New member
Bez reklam
coz moge powiedziec a raczej napisac .... od niedawna sam jestem posiadaczem 32g80 dzieki kikiemu ( miala byc toshiba 32c3000 ) ---> telewizorek jest naprawde piekny zaczynajac od wygladu poprostu elegancja w 100% do tego niezly dzwiek i przede wszystkim jakosc obrazu o ktora mialem najwieksze obawy z racji ze mam poki co slaby sygnal sd ktory nie popisywal sie juz na moim 15 calowym starym crt phillipsa .... a tu niesamowita niespodzianka okazalo sie ze obraz nie jest tragiczny tak jak sie tego spodziewalem a wrecz odwrotnie , jak na tak slaby sygnal jest super :D naprawde cieszy oko .... polecam ten telewizorek :eek:k:
 

lukasszol

New member
Mam małą prośbę do szczęśliwych użytkowników G80 (szczególnie wersji 37 cali). Czy możecie mniej więcej napisać jak wygląda czerń w tym tv (w ciemnym pomieszczeniu), czy zdaża mu się smużyć i co z kątami? Oglądając obok siebie Panasa LX70 i G80 w sklepie odniosłem wrażenie, że o ile czerń w G80 była lepsza, to szybko już pod małym kątem bocznym uciekała w granat. W LX70 generalnie matryca mocna świeciła (czarny był mocno szary). Bardzo proszę o wrażenia.
 

Rudeford

New member
Czerń lepsza jest w JVC. Znajomy ma LX70 i nawet w naświetlonym pomieszczeniu czerń wypada kiepsko. Podświetlanie matrycy ma chyba trzy stopnie regulacji, ale nie swobodnej tylko każdy stopień jest przypisany do danego fabrycznego ustawienia obrazu: dynamiczny, kinowy itd. Jednak nawet na najsłabszym podświetleniu matryca świeci za mocno. W moim starym Sharpie SA1E przy włączeniu za dnia i bez sygnału ekran wydawał się czarny a w Panasie wyraźnie się rozjaśnia:(
Pozdrawiam
 

lukasszol

New member
Panowie "marton" i "marecki6", na pewno fajnie sie ogląda te G80 w akcji, ale może coś napiszecie na ten temat (czerń, smużenie, kąty)?
Pozdrawiam
 

marecki6

New member
Bez reklam
coz moge napisac.... co do smuzenia to nie zauwazylem takowego a mam naprawde slaby sygnal sd, co do katow to jest naprawde niezle i trzeba stanac pod sporym nachyleniem zeby zauwazyc jakas konkretna roznice w obrazie ..... czern za dnia jest bez zarzutu :D ale jak wiadomo prawdziwy test czerni odbywa sie w nocy przy zerowym oswietleniu wiec musze powiedziec ze gdy matryca swieci w pelni czern bardziej przypomina faktycznie czarny kolor niz tak jak to jest np w panasie granat ( zaslyszane z forum ) czy szary w innych tv ... nie mam specjalnego porownania bo to moj pierwszy lcd ale troche spacerowalem po sklepach i mnie w pelni zadowala ten model jak wiekszosc uzytkownikow i nie zaluje zadnej zlotowki wydanej na ten tv .... a jak do tego dochodzi jeszcze plynnosc obrazu, elegancja obudowy ( mam wersje czarna) w ktorej polaczona czarny ze srebrnym i dzwiek maxxbass to naprawde jest wypas
 

marecki6

New member
Bez reklam
ma w sobie i jedno i drugie .... ogolnie wyglad jest praktycznie identyczny jak modelu p80 czyli czarny front jest blyszczacy a reszta matowa z tym ze front jest tak skonstruowany ze podczas ogladania nic nieodbija sie w obudowie dzieki czemu w pelnym zaciemnieniu w zadnym wypadku nam to nie przeszkadza



3d1a89e69f10a99amed.jpg
 
Ostatnia edycja:

laki37

New member
LT-42G80 - fonia z anteny

Korzystajac z waszej uprzejmości, chcę się zapytać co może byc przyczyna takiego "brzęczenia" z elektroniki jak oglada się kanały odbierane z normalnej anteny: tvp1; tvp2; tvp3; tvn; polsat????
Z kablówki, oraz wprowadzając sygnał przez euro złącze, czy hdmi - tego niema. Czy powinienem zgłosić to w serwisie, czy moze jest jakaś wada w instalacji antenowej????
 

JO20

New member
witam
mam małe pytanko dotyczące modelu 32G80,czemu jak oglądam cyfre+ i w rogu piszą 16/9 a ja przełaczam w tv na format obrazu 16/9,to ucina mi obraz i np nie widzę znaczków canal+,itp.
Pewnie coś żle robię-podpowiedzcie
 
Do góry