Jvc xv-bp1

dab9

New member
Panowie czy jak macie po hdmi to tv wam się sam przełącza,wyczuwa sygnał z blue.mam panasa tv i blu i tak jest.
 

faithless70

Klub HDTV.com.pl
vip
...Bez uaktualnienia nie obejrzysz niektórych filmów (oryginalnych BD).
Czy posiadasz kropeczkę o której pisałem w poście wyżej?...
Nowy soft wrzucony - wszystko odbyło się tak jak pisałeś, bezproblemowo. Niedawno miałem kłopot z odpaleniem najnowszego "Terminatora" (oryginał BD). Być może stary soft miał winę...
Co do kropki to mimo bliskiego "zeskanowania" ekranu nic takiego nie dostrzegłem. Tylko kilka drobnych plamek na ekranie, które natychmiast usunąłem mikrofibrą :)
 

destructor

New member
Bez reklam
Tak, w nowych softach dodano obsługę dla kilku filmów BD.

Odnośnie przełączania automatycznego TV to chyba zależy to od TV a nie od bluray.

EDIT
Podłaczyłem dziś CRTeka z JVC chinchem video i kropeczka jest również. Więc wina ewidentnie leży po stronie blu-ray. Przy małej jasności ustawionej na TV kropeczki nie widać, trzeba trochę rozjaśnić obraz. Dokładnie przyjrzałem się kropeczce na mojej toshibie i składa się ona z 7 pikseli w takim kształcie:

oo
ooe
ee

Gdzie piksele o święcą jasno (chyba na biało) a piksele e ciemniej (jakby niebieski).

Wysłałem maila do JVC Polska, zobaczymy czy coś odpiszą.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Kropeczka nie przeszkadza w użytkowaniu blu-ray gdyż pojawia się jedynie przy starcie blu-ray a potem już wszystko jest ok. Niemniej chciałbym dociec co jest jej przyczyną.
 

destructor

New member
Bez reklam
Miałem ostatnio problem z plikiem MKV o masie 11Giga. Dzieliłem go na części przy użyciu MKVmerge i wrzucałem na płytę lub pendriva. JVC nie startował wogóle plików uzyskanych z podziału. Potem ktoś mi polecił przemuksowanie tych plików programem Handbrake - i pomogło, JVC czytał te pliki, jednak prędkość muxowania tego programu jest nie do przyjęcia na moim starym athloniku 2,4GHz.
Dziś z ciekawości podzieliłem ten sam plik przy użyciu Avi-Mux i nie dość że program ten robi to szybko to jeszcze podzielone pliki odtwarzają się bez problemu na JVC. Czyli wychodzi na to że coś nie tak jest z MKVmerge.

Dodam że pliki uzyskane poprzez MKVmerege na PCecie odtwarzały się bez problemu.

Jedyną różnicę jaką zauważyłem po odczycie informacji z plików dzielonych tymi dwoma programami do biblioteka zapisująca (no i oczywiście aplikacja zapisująca). Reszta parametrów uzyskanych plików MKV jest identyczna.
 

destructor

New member
Bez reklam
Z informacji avsforum widzę że pewien użytkownik ma podłączony pod JVC dysk o pojemności 640GB i działa mu bez problemu. Natomiast ma już problem z dyskiem 2TB.
Poza tym widzę informację o problemach z pikselozą w przypadku nowszych "koderów" MKV. Ja się jeszcze nie natknąłem.
 

destructor

New member
Bez reklam
Z tymi dyskami twardymi jest tak, że muszą być sformatowane w systemie FAT i pliki muszą mieć wielkość nie większą niż 4GB. Zawsze to coś.
 
Do góry