JVC TH-G60 vs JVC TH-G30

viz

New member
JVC: TH-G60 vs TH-G30 (edit: vs TH-D5)

Mam następujące pytania: czym różnią się zestawy G30 i G60 poza wielkością kolumn? Czy jest jakaś róznica w opcjach i/lub funkcjonalności? Czy mniejsze kolumny w G30 powodują wyraźną róźnicę dzwięku w stosunku do G60?

Manual do G60 pokazuje ze przednie kolumny mają wymiary 280 x 1106 x 280 mm (WxHxD) jednak z rysunku instruktazowego zawartego w instrukcji (pdf) raczej nie wynika iż kolumny są stałe na szerokość/głęnokość i wymiary 280x280 ma tylko sama podstawka - czy więc ktoś mógłby mi podać szczególowe wymiary samej kolumny? Jaką ma szerokość/głębokość? Czy jest trójkątna/kwadratowa? Czy można ja zawiesić na ścianie?

Interesuje mnie też wysokość kolumny z podstawką w czasie gdy nie wykorzystujemy "przedłużenia" i moduł z głośnikami montujemy bezpośrednio na podstawce. Może mi ktos ja podać?

EDIT: Jest jeszcze model TH-D5 - z tego co sie dowiedziałem jest już wycofywany z produkcji - więc domyślam się że jest to starszy model. Jednak patrząc na wyższą cenę "powinien" generować lepsze brzmienie. Zastanawiam się nad jednostką centralną - czy jest coś w czym modele TH-Gx0 maja przewagę nad TH-D5? Czy warto dołozyć do modelu TH-D5 mimo że go już coraz trudniej dostać? (Z tym ostatnim jest będzie prawdopodobnie związany brak możliwości odsłuchania przed zakupem...)

W instrukcji do TH-D5 zauważyłem ze jest możliwość ustawienia wszystkich kolumn z przodu i ustawienia specjalnego trybu odsłuchu a'la stereo. Czy modele TH-Gx0 też to mają?
 
Ostatnia edycja:

viz

New member
Ponieważ przeedytowałem mój pierwszy post i dodałem dość dużo nowych informacji/zapytań pozwolę sobie podbić temat.
 

rpp

New member
Odświeżę temat bo sam jestem zainteresowany takim porównaniem.

Jest cała masa pozytywnych opinii o TH-G60 ale praktycznie nic nie ma o TH-G30.

Nie jestem maniakiem kina - w sumie to nawet bardziej zależy mi na dobrym odtwarzaniu płyt CD/radiu niż na super efektach 5.1 (ale jak już kupuję sprzęt to chciałbym w miarę uniwersalny).
W G30 niskie przednie kolumny są dla mnie plusem bo nie bardzo mam miejsce na postawienie takich wysokich (musiałbym kombinować i tak z powieszeniem ich na ścianie).

No i kolejna sprawa - G60 praktycznie nie występuje w ofercie sklepów internetowych - czy JVC wycofał ten model ze sprzedaży czy to tylko chwilowa niedostępność?
G30 jest dostępny bez problemu w kilkunastu sklepach.
 

pancho

New member
Nie wiem czy JVC wycofała model TH-G60, ale fakt, że bardzo ciężko go dostać. Ja polowałem jakiś czas, aż wreszcie dostałem w jednym sklepie, gdzie mieli ostatnią sztukę (powystawową). Jak na sprzęt za 900 zł, to gra rewelacyjnie. Jeśli ktoś nie ma miejsca na przednie, wysokie kolumny, to jest możliwość ich skrócenia o połowę - odejmuje się dolną część.
 

rpp

New member
No to rozmawiałem z JVC i model TH-G60 został oficjalnie z rok temu zastąpiony modelem TH-G61 a ten niedawno został wycofany z dystrybucji :-(

Czyli szanse na zakup są praktycznie zerowe.

No nic - chyba zaryzykuję z TH-G30 bo ten jest przynajmniej w miarę jeszcze dostępny (choć też podobno już nie jest oficjalnie dystrybuowany przez JVC Polska).
 
Do góry