JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

babuch

New member
I ja się dołączę do pochwał tego TV. Bardzo dobra rzecz. Kupiłem go dla mojego taty (na olimpiadę, którą ów maniak będzie teraz jeszcze z większą atencją oglądał). Sam mam Panasonica LX70P (tez niezgorszy TV), więc mam pewne porównanie (lepiej wypada chyba JVC).

Może najpierw o minusach tego JVC (jest ich bardzo mało więc się nie będę rozpisywał). Wkurza mnie trochę pilot. Chodzi o kwestię reakcji. W niektórych wypadkach (wpisywanie ręczne nazw kanałów) reaguje ślamazarnie (i nie jest to wina baterii). Strojenie samo tez bardziej podobało mi się w Panasie (ale to już pewnie kwestia gustu.

Cała reszta to wzór. Obraz świetny (nawet z SD), przełączanie kanałów szybkie, dzwięk OK, design ładny, no i brak backlight bleeding (co niestety ma mój Panas i na co serwis ma wytłumaczenie że tak już musi być). DO tego JVC ma kilka bajerów jak choćby ów PAP. Generalnie chyba najlepszy telewizor za taką cenę i na takie warunki.

No i na koniec wielkie dzięki dla kikiego od którego to cudo kupiłem. Cena przystępna a i towar sprawdzony. Wielkie dzięki.
 

SNAJPERSTWO

New member
Dla tych co chcą podłączyć komputer do JVC p80 podpowiadam
rozdzielczość 1024x768 lub 640x480
częstotliwość pionowa (Hz) 60,0
Ja połonczyłem go za pomocą kabla od monitora lcd (brak dzwięku na tv).
Uwaga twoja karta grficzna musi mieć obsługe 2 monitorów oraz musicie wejść w panel sterowania - obraz i podziałać z ustawieniami ja mam VISTE na życzenie zrobie taki torturial i umieszcze na forum lub prv:eek:k:
 

Attachments

  • DSC00641.JPG
    DSC00641.JPG
    397,7 KB · Wyś: 88
  • DSC00640.JPG
    DSC00640.JPG
    360,6 KB · Wyś: 80

piteron

Active member
Bez reklam
czyli kablem DVI-HDMI nie mozna podpiąć,i nie ma wtedy pełnej rozdzielczości panela:(:(:(:(
bardzo prosze o jak najszybsze potwierdzenie -zaprzeczenie,to zmienie jeszcze model do prezentacji8)
 

SNAJPERSTWO

New member
Telewizor wyświetli maksymalnie 1024x768(XGA) przy 60hz a kablem dvi-hdmi hmmm jak na moje to jeżeli twój komp (ma wyjśce dvi) da rade to poleci bezproblemowo jednak w/w specyfikacje to maks przy innych ustawieniach będziecie mieli czarny obraz .Pragne jednek donieść ,że oglądałem fil m z komputera (WMV file) wrażenia są bardzo bardzo ok a przy divix również nienarzekam. DVD jest super naprawde.
Abstrahójąc od temat widziałem ostatnio jakiś (niewiem jaki) samsung podpięty pod cyfrowypolsat i nie wierzyłem że może być tak źle (choć mół to być jakiś stary model jak sie dowiem to napisze jaki ale naprawde kaszana maksymalna).
 

piteron

Active member
Bez reklam
czyli rozumiem że nie próbowałeś inaczej podpinac
bardzo proszę w takim razie innych userów o jakies info w tym temacie,bo na tym mi akurat zależy,jak na razie to komp to moje jedyne źródło sygnału HD:cool:
 

GrzeluKNZ

New member
SNAJPERSTWO przed chwila probowalem podlaczyc ponownie pc pod tv ... nadal mi sie nieudaje :/ ja podpinam kompa pod tv kablem zakonczonym wtyczka (niebieska) jak na ponizszych fotkach (przepraszam za jakos ale foty robione komorka i to na szybko :p )
 

Attachments

  • 20080726056.jpg
    20080726056.jpg
    338 KB · Wyś: 82
  • 20080726057.jpg
    20080726057.jpg
    347,1 KB · Wyś: 89
  • 20080726058.jpg
    20080726058.jpg
    359,4 KB · Wyś: 89

mosca

New member
SNAJPERSTWO napisał:
Telewizor wyświetli maksymalnie 1024x768(XGA) przy 60hz a kablem dvi-hdmi hmmm jak na moje to jeżeli twój komp (ma wyjśce dvi) da rade to poleci bezproblemowo jednak w/w specyfikacje to maks przy innych ustawieniach będziecie mieli czarny obraz .Pragne jednek donieść ,że oglądałem fil m z komputera (WMV file) wrażenia są bardzo bardzo ok a przy divix również nienarzekam. DVD jest super naprawde.
Abstrahójąc od temat widziałem ostatnio jakiś (niewiem jaki) samsung podpięty pod cyfrowypolsat i nie wierzyłem że może być tak źle (choć mół to być jakiś stary model jak sie dowiem to napisze jaki ale naprawde kaszana maksymalna).

Mylisz się! Telewizor wyświetla 1368x768 jednak wymaga zainstalowania programu Powerstrip z nowymi rozdzielczościami. Już o tym pisalem w innych tematach. Oczywiście rozdzielczość można uzyskać przy połączeniu D-Sub. Nie polecam DVI-HDMI ponieważ nie unikniecie "overscanu".
 

piteron

Active member
Bez reklam
więc jak to w końcu jest
można z kompa wysłać sygnał full HD czy nie można
interesuje mnie to szczególnie dlatego że coś zaczynam myśleć o zbudowaniu jakiegoś kompa z tylko i wyłącznie pod TV z napędem BlueRay itp
 

mosca

New member
Z kompa to możesz nawet wysyłać więcej niż FullHD bo ci na to karta graficzna pozwala ale JVC P80 wyświetli max 1386x768 czyli tak jak każdy HDReady.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
jednak czytanie forum po północy nie jest korzystne:(:(:(:(
przepraszam wszystkich za dociekanie,ale sprawa jest błacha,pomyliły mi się modele P z V:???::???:
 

david7

New member
Witam!

Posiadam ten tv od kilku dni...czy moglibyście podzielić się ustawieniami jakie posiadacie????mam tez mały problem-posiadam cyfrowy polsat i np. podczas przełączania kanałów słychać buczenie z tv???w czym tkwi problem ,czy tez tak macie???
 

siwy25

New member
david7 napisał:
Witam!

Posiadam ten tv od kilku dni...czy moglibyście podzielić się ustawieniami jakie posiadacie????mam tez mały problem-posiadam cyfrowy polsat i np. podczas przełączania kanałów słychać buczenie z tv???w czym tkwi problem ,czy tez tak macie???

Witam,
P 80 mam od XI ub.roku, co do ustawień to ja mam tak:
USTAW.OBRAZU:
Odcień- normalny
Jasność- ustawiasz jak Ci pasuje
Kontrast- j/w
Ostrość- j/w
Kolor- j/w
FUNKCJE SPECJALNE:
Super Dig Pur.- auto
Efekt. Kina - załącz
Col.Mang. -załącz
Pict.Mang. - załącz
Auto Reg.Jas. - załącz
Red.Szum. - załącz,
USTAWIENIE DZWIęKU:
cztery pierwsze pozycje ustawiasz jak Ci pasuje
Maxx Vol. - wyłącz(tak mi pasuje)
Korekt.Dialog. - j/w(tak mi pasuje).
Mam podłączoną c+ i ,,dachówkę'' tv gra bez problemów! żadnego buczenia!
co do Twojego problemu z buczeniem to może wypowie się ktoś kto lepiej się zna na sprawach technicznych.
Pozdrawiam.
 

pepe12

New member
Badpixele

Witam forumowiczow.
Gdzies wyczytalem ze LCD JVC maja matryce SHARPA ,jak jest
w takim razie z martwymi pixelami i subpixelami w /JVC/?
Bo w czesci forum poswieconej SHARPOWI jest to jeden z wiodacych watkow.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest na matrycach Sharpa . Od niepamiętnych czasów nikt nie zgłaszał kłopotów z pixelami .
 
Do góry