JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

xserxses

New member
Mam pytanie dotyczące "artefaktów" i efektu teatru który występuje przy 100Hz w sharpie RD2E (mam od kilku dni i to właśnie zaobserwowałem) - czy 100Hz w JVC P80 działa podobnie czy też te dwie moim zdaniem wady niewystępują?

(Efekt teatru bardzo sie podoba "mojej" ale mnie niestety nie, natomiast artefakty wrecz psują radość z posiadania)
 

siwy25

New member
p 80

Witam! pbialobrzewski!
Na forum masz bardzo fajne fotki testowe tego modelu!
Mogę Cię tylko uspokoić do wtorku niedaleko, ja od 12 dni jestem posiadaczem JVC 37 P80 który na ,,dachówce'',cyfrze, dvd ,vhs tym co mam gra aż miło popatrzeć!!! też będziesz mile zaskoczony!
POZDRAWIAM!
 

mosca

New member
Skoro już kupiłeś to po co ci teraz fotki ??? :)))

Poza tym fotki są w zasadzie dobre tylko do wyrobienia sobie opinii na temat designu telewizora. Wg mnie ocena wyświetlanego obrazu na podstawie fotek jest bez sensu. Szczególnie, że telewizory różnie się zachowują w zależności od jakości sygnału.

Jeżeli masz blisko do Krakowa to zapraszam do Media Markt w M1 - widziałem tam 32P80
 

remar

New member
Gwarancja na P80 z Niemiec

Witam
Czy może ktoś wie czy na telewizorek z serii P80 zakupiony w Niemczech bedę miał w Polsce gwarancję. Chodzi głownie o różnicę w cenie - w polsce 37P80 kosztuje około 5000 a w Nienczech 1100 euro co daje mniej więcej 4000 zlotych.
 

photosmart

New member
z tego co wiem, to nie jest u nas taka uznawana ... niestety

remar napisał:
Witam
Czy może ktoś wie czy na telewizorek z serii P80 zakupiony w Niemczech bedę miał w Polsce gwarancję. Chodzi głownie o różnicę w cenie - w polsce 37P80 kosztuje około 5000 a w Nienczech 1100 euro co daje mniej więcej 4000 zlotych.
 

tommoK

New member
Witam!
W moim 37p80 w trybie standby słychać delikatny pisk do tej pory nie martwiłem się tym tylko wyjmowałem wtyczkę z gniazdka żeby nie piszczało ale może to jest jakaś wada bo gdzieś wyczytałem że podobny problem byl w innym modelu Jvc i zajmował się tym serwis.
 

siwy25

New member
,,pisk''

Witam!
Od 22 XI gra u mnie 37p80 i odpukać w niemalowane nawet w ,,standby'' siedzi cichutko jak mysz pod miotłom- cisza jak makiem zasiał! a ogólnie tv gra na wszystkim co mam podłączone aż miło popatrzeć!
Pozdrawiam Wszystkich jvciaków i nie tylko!
 

tommoK

New member
Witam!
Dzięki za odpowiedź i teraz sam nie wiem co robić i co o tym myśleć niby nic wielkiego ale jednak. Na szczęście to jedyny problem.
Pozdrawiam.
 

mosca

New member
Mnie akurat kompletnie nie przeszkadzają piski słyszalne z odległości 20 cm. Zresztą myślę, że dźwięki na tym poziomie słyszalności wydaje pewnie każdy telewizor LCD. Jeżeli jednak dla niektórych jest to wada nie do przeskoczenia to polecam zakup gniazd elektrycznych wyłączanych za pomocą pilota - to na pewno pomoże :)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
do niedawna posiadałem jvc s60 i on tez piszczał ale byłó to słyszalne tylko wtedy gdy stało sie bezposrednio przy tv a dzwiek był wyłaczony. Tak wiec naprawde to chyba zaden problem. A obraz jaki mozna było ogladac sparwiał ze az sie chciało ogladac telewizje. Teraz mam toshibe x3000 i powiem szczerze ze chyba nie zrobiłem dobrego interesu. Uwazam ze nastepny mój tv to bedzie jvc.
 

jaceksobczak

New member
Po bardzo długim zastanawianiu dokonałem wczoraj wyboru i kupiłem 37P80.
Zakupu dokonałem u Kikiego - super obsługa , pełny profesjonalizm i niezła cena.
Nawet Kiki dokonał gratis kalibracji ekranu.
I muszę Wam powiedzieć że nie żałuję !
Obraz w SD - cyfrowa vectra - jest rewelacyjny !
HD jeszcze nie mam ale to co widziałem na prezentacji u Kikiego potwierdza wysoką jakość obrazu także w HD.
Szkoda tylko że jest w dźwięku tak mało basów ale to bolączka wszystkich płaskich.
Przez 2 dni miałem Toshibę 37Z3030 , ale różnica w SD jest bardzo duża na korzyść JVC . Również formatowanie jest w JVC bezkonkurencyjne.
 

Rudeford

New member
>>>jaceksobczak
A jak wypada Toshiba pod względem kolorów i czerni oczywiście w porównaniu do JVC?
Pozdrawiam i życzę zdrowych i musowo wesołych świąt:krol:
 

jaceksobczak

New member
Wydaję mi się że JVC ma lepszą czerń ,kąty , dźwięk i chyba nawet odwzorowanie kolorów . Ponadto ciągle jeszcze 90 % kanałów ogląda się w SD - a tu już różnica na korzyść JVC jest b.duża.
Jedynie pod względem wyglądu Toshiba jest ładniejsza / ale też nie wszyscy muszą to podzielać/ . Z kolei JVC ma ładniejszy , bardziej płaski i cieńszy tył.
 

jaceksobczak

New member
W moim 37P80 zauważyłem dwie lekko niepokojące rzeczy:
1. szumy fonii zwłaszcza na filmach w momentach kiedy lektor przestaje
mówić /nawet przy cichym ustawieniu / - przypomina mi to efekt na
starych ,wielokrotnie przegrywanych filmach na taśmach video /
2. mam poprzez euro podłączony dekoder cyfrowej vectry - w trakcie
przełączania kanałów , na niektórych kanałach następuje rozjaśnienie lub
sciemnienie , tak jakby TV dostosowywał się do jasnoiści nadawania
poszczególnych kanałów . Zaznaczam że tyb ECO mam wyłączony .
Jest to szczególnie widoczne na białym pasku od EPG dekodera który
ukazuje się na dole TV /

Czy Wy też tak macie ?
 
Ostatnia edycja:

mosca

New member
Ja na swoim P80 nie zauważyłem takich problemów - wyłącz sobie wszystkie ulepszacze poza tymi 2 pierwszymi, które powinny być na auto. To przynajmniej powinno rozwiązać twój problem z jasnością. Jeżeli nie to może po prostu sygnał jest tak nadawany i będziesz musiał na niektórych kanałach wprowadzić specjalne ustawienia jasności, kontrastu itd. Możesz tak zrobić na 4 ulubionych kanałach.
Co do dźwięku to u mnie jest super.

Niestety w obydwu przypadkach wina może stać po stronie sygnału z kablówki. Ja mam N Telewizję po HDMI i naprawdę jestem baaardzo zadowolony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jaceksobczak -
1. niemożliwe aby głoś szumiał - masz problem z sygnałem .
2. pierwsze słyszę o takim efekcie.
Ale jeśli masz wątpliwości dam Ci kontakt do serwisu centralnego JVC Polska.
pozdrawiam
 

krzylek

New member
jaceksobczak napisał:
W moim 37P80 zauważyłem dwie lekko niepokojące rzeczy:
1. szumy fonii zwłaszcza na filmach w momentach kiedy lektor przestaje
mówić /nawet przy cichym ustawieniu / - przypomina mi to efekt na
starych ,wielokrotnie przegrywanych filmach na taśmach video /
Prawdopodobnie masz włączoną korektę dialogów, czy jakoś to tak się nazywa (nie mam już tego telewizora). Sprawdź w ustawieniach dźwięku. Włączyłem to ojcu, który już jest trochę przygłuchy i były podobne efekty. W ciągu dnia prawie tego szumu po dialogach nie słychać, ale wieczorem jest to upierdliwe. Przyda się na starość :mrgreen:
 
Do góry