JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

Mikes

New member
dlaczego P80

Witam, wkrótce będę kupował LCD 37", poczytałem trochę forum, proszę o odpowiedź dlaczego miałbym brać JVC LT 37 P 80, a nie np. Toshibę Regeza Full HD 37 Z3030D, czy też inny Full HD. Ceny są zbliżone, wprawdzie na razie nie będę wykorzystywał sygnału HD, ale wkrótce - kto wie? ;) No i czy to prawda że przy odbiorze tv z kablówki (ja z UPC) jakość obrazu na tv Full HD może być gorsza niż na tv HD Ready :confused: . Proszę Was o rzetelną odpowiedź.
 

seandillon

New member
Mikes napisał:
Witam, wkrótce będę kupował LCD 37", poczytałem trochę forum, proszę o odpowiedź dlaczego miałbym brać JVC LT 37 P 80, a nie np. Toshibę Regeza Full HD 37 Z3030D, czy też inny Full HD. Ceny są zbliżone, wprawdzie na razie nie będę wykorzystywał sygnału HD, ale wkrótce - kto wie? ;) No i czy to prawda że przy odbiorze tv z kablówki (ja z UPC) jakość obrazu na tv Full HD może być gorsza niż na tv HD Ready :confused: . Proszę Was o rzetelną odpowiedź.

Bardziej zbliżonym do JVC P80 modelem Toshiby jest R 3500 - też 100Hz. Cena w PL ok. 4100-4200 przy 37 calach - seria Regza zbiera na zachodzie świetne opinie:)
 

w_wilk

New member
Witam wszystkich
Jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego modelu TV - 32 cale. Czytam wszyskie dostępne fora i oglądam telewizory w różnych sklepach w Warszawie. Ostatnio również trafiłem na moment odtwarzania w jednym sklepie reklamowej płyty Philipsa z testami. Muszę przyznać że pokazuje ona niedoskonałości płynności obrazu w TV nie posiadających oprogramowania w tym zakresie. Np. w JVC P80 obraz bardzo klatkował, w LX70 obraz drobił (klatkowanie krótszymi skokami) a RD2 miał dobrą płynność. Dobrą płynność miały nowe modele Philipsa ale tu pojawiały się czasami artefakty czego nie było np. w przypadku LX70. Ponieważ nie używam LCD mam pytanie czy płynność w codziennym oglądaniu ma widoczny wpływ na odbiór przekazu.
Pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
w_wilk napisał:
Witam wszystkich
Jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego modelu TV - 32 cale. Czytam wszyskie dostępne fora i oglądam telewizory w różnych sklepach w Warszawie. Ostatnio również trafiłem na moment odtwarzania w jednym sklepie reklamowej płyty Philipsa z testami. Muszę przyznać że pokazuje ona niedoskonałości płynności obrazu w TV nie posiadających oprogramowania w tym zakresie. Np. w JVC P80 obraz bardzo klatkował, w LX70 obraz drobił (klatkowanie krótszymi skokami) a RD2 miał dobrą płynność. Dobrą płynność miały nowe modele Philipsa ale tu pojawiały się czasami artefakty czego nie było np. w przypadku LX70. Ponieważ nie używam LCD mam pytanie czy płynność w codziennym oglądaniu ma widoczny wpływ na odbiór przekazu.
Pozdrawiam
Jak dla mnie to kupujac tv bedziesz oglądał programy tv a nie jakies programy stworzone przez philipsa i gwarantuje Ci ze skoro na moim starym jvc s60 obraz w zyciu codziennym nigdy ale to nigdy nie klatkuje na zadnym programie to ten na pewno tez nie bedzie.
 

baltas

New member
JVC - co z tym pilotem?

Mam JVC 32P80 od 4 dni.
Choć czekam na kalibrację to już jestem b. zadowolony z tego modelu.
Posiada on funkcje o których można sie dopiero dowiedzieć z instrukcji.
Np. Super DigiPure, czy Eco. Szczerze zachęcam do ściągnięcia takowej przed kupnem.

No ale właśnie przed chwilą przestał mi częściowo działać pilot: można zmieniać kanały i głośność ale nie można wyłaczyć tv czy wejść w menu.
Wyłaczyłem tv przyciskiem i z gniazdka, poczekałem z 10 min., załączyłem i nic, pilotem dalej nie działa...
Miał ktos podobny problem?
 

Mikes

New member
seandillon napisał:
Bardziej zbliżonym do JVC P80 modelem Toshiby jest R 3500 - też 100Hz. Cena w PL ok. 4100-4200 przy 37 calach - seria Regza zbiera na zachodzie świetne opinie:)

Może i bardziej zbliżona do porównania po też hd ready, brałem wcześniej pod uwagę p80, chcę wydać ok. 5000zł, jeżeli miałbym wybierać pomiędzy p80 a r3500 to biorę p80. Lecz nie o to chodzi. Chodzi mi o konkrety, bo wolę dodać te nie całe 1000zł (ok. 20%) jeżeli toshiba jest lepsza lub potencjalnie w przyszłości lepsza, ale w tym momencie nie gorsza (w moim przypadku teraz głównie kablówka UPC lub DVD), albo raczej na odwrót tzn. w czym jest lepsze JVC 37p80 od toshiby 37z3030 - ale konkretnie. Ja osobiście boję się że na obecną chwilę będę miał gorszy obraz w toshibie (gdzieś wyczytałem nie wiem ile w tym prawdy, że tv full hd przy sygnale analogowym będzie miało gorszy obraz niż tv hd ready, bo coś tam.. nie pamiętam). Dla mnie to prirytet, jeżeli na toshibie będę miał teraz gorszy odbiór to olewam że w przyszłości będę miał lepszy, (kiedyś kupię lepszy, a nie będę się męczył 3-4 lata czekając na sygnał full hd w kablówce) jeżeli nie gorszy to dopłacę te 9 stów żeby potem tv nie wymieniać.
Ps. Odległość 3m czasem 1,5m z fotela (jeżeli Wasze opinie skłonią mnie do JVC - zastanowię się nad modelem 32" być może wystarczy, a zaoszczędzę dodatkowo ok. 1000zł - ta toshiba nie występuje w tej wielkości)

Jeszcze raz: w czym JVC p80 jest lepsze od Toshiby z3030 - konkretnie.
Z góry Wam dziękuję.
 

Mikes

New member
aha zapomniałem, tu jest jakiś test tej serii toshiby
http://**********.com/index.php?showtopic=7451&hl=z3030

nie wiem też jakie mają matryce JVC i Toshiba TN, MVA, PVA, IPS ?
mniej więcej już się orientuję które lepsze ;)

cholera wykropkowało link (jakaś chyba cenzura w stosunku do innego forum) więc w miejsce 4 pierwszych kropek należy wpisać hdtv natomiast w miejsce pozostałych pięciu wpisać polska :twisted:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
cytat "Jestem po prezentacji KURO 42", xl46" ,47V80 dla mnie JVC był bezkonkurencyjny.Polecam każdemu ale prezentacja obowiązkowa."

Poproś o prezentację we własnym domu i sam podejmuj najlepszą decyzję . W domu nie stanowi ona żadnego problemu.
Na prezentacjach uczestniczy też Toshiba Z 3030 .
Wybierany JVC jest z powodu największej płynności SD / oceniają jako najmniej dropów/ , za dźwięk , za formatowanie , za zmianę podświetlenia matrycy , za kąty boczne.
Ale tak czy tak - wydając taką kasę najlepiej jak sam w swoich warunkach oświetleniowych,sygnału i odległosci sprawdzisz / jazda próbna/ telewizory przed zakupem. I z przyjemnością wyciągasz kasę z kieszeni :D

test od dawna jest na stronie;
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438
 

baltas

New member
Tak jest x2. To znaczy poradziłem sobie, choć w serwisie od razu powiedzieli że pilot sie zepsuł i trzeba wymienić. A mode był rzeczywiście przełączony bo na chwilę dorwała się do pilota moja mała córka.
Dzięki.
 

majk!

New member
WItam.
Czy jest mi ktos w stanie podac jakie sa wymiary 32P80? Chodzi mi głównie o wyskość z podstawą i szerokość? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

ben07

New member
Potwierdzam rewelacyjny obraz w P80

Jest od kilku tygodni uzytkownikiem JVC 37P80. Moge krótko powiedziec - obraz z sygnału SD jest rewelacyjny!!! Bardzo dobre kolory, doskonała płynnośc, a zwłaszcza praktycznie brak smużenia przy oglądaniu piłki noznej, tenisa, czy bilarda. Gośc który pisze o braku płynności w obrazie P80 chyba nie widział tego LCD w bieżacym uzytkowaniu. Nie przeczę że moze z syganłu ze specjalnie przygotownej płyty było widac jakies jak to stwierdził klatkowanie, ale w bieżacej ekspolatacji obraz z sygnału SD jest tak rewelacyjny że znajomy który ma LCD Samsunga nie mógł uwierzyc w jakośc tego co widzi, zwłaszcza że ogladalismy mecz z ligi angielskiej - sygnał SD z Cyfry+.
Ponadto system głośników zainstalowny w P80 jest chyba najlepszym zestawem zainstalownym w telewizorach LCD. Zwłaszcza jego jakośc mozna usłyszec podczas ogladania filmów DVD.

Pozdrawiam
 

w_wilk

New member
Skokowy efekt przesuwania obrazu można zaobserwowac szczególnie w momentach gdy przesuwa się kamera w stosunku do nieruchomego obrazu. Zauważyłem to nie tylko na materiałach Philipsa. Przy statycznej kamerze i szybko poruszajacych się obiektach tego efektu nie widać. Większość materiału jest nagrywane przy kamerach statycznych. Dlatego moje pytanie było skierowane do oglądających obraz na TV LCD czy ten efekt często można zaobserwować i czy jest dokuczliwy w codziennym użytkowaniu.
Pozdrawiam
 

yapi

New member
demontaż podstawy

Cześć!
Mam wielką prośbę do użytkowników JVC P 80.
Muszę zdemontować podstawę w tym telewizorze, ponieważ chcę go powiesić. Nie wiem jak się do tego zabrać. W instrukcji nic nie znalazłem, a nie chce niczego uszkodzić. Z tyłu jest kilka wkrętów, czy trzeba któreś wykręcić, a jeżeli tak to które. Czy może należy podstawę jakoś wysunąć.
Proszę o szybką odpowiedź, bo wieszak już czeka.
Wielkie dzięki.
Pozdrawiam.
Jacek.
 

yapi

New member
Rudeford napisał:
Wykręcasz te 5(uchwyt kabli także) wkrętów i wysuwasz podstawę.
Pozdrawiam


Dzięki za szybką odpowiedź Rudeford.
Ten piąty wkręt to jest ten najmniejszy srebrny schowany za takim ukośnym podłużnym otworem ( nie za bardzo mogę się tam dostać śrubokrętem, bo jest trochę przesunięty w stosunku do otworu ).

Pozdrawiam.
Jacek.
 

Rudeford

New member
Ten piąty to ten na skrzyżowaniu(lub jakoś pomiędzy) pozostałych czterech, co mocuje haczyk na kable.
 
Ostatnia edycja:
Do góry