JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

Romanoff

New member
Oczywiście,

Przede wszystkim Philipsy serie 7862 ,9632,9732, a przy sygnale SD wszystkie modele z Digital Natural Motion.
Dalej to Sharpy XL2,XL1,X20, RD2E, przy sygnale SD również WD1E, XD1E(słabo)
Sony seria D3000(różne efekty)
Samsungi z Movie Plus(różne efekty)

Nie radzą sobie Panasy,JVC,Pioneery,LG(oprócz LB2R 32-42").


Pozdro
 

photosmart

New member
Romanoff napisał:
Oczywiście,

Przede wszystkim Philipsy serie 7862 ,9632,9732, a przy sygnale SD wszystkie modele z Digital Natural Motion.
Dalej to Sharpy XL2,XL1,X20, RD2E, przy sygnale SD również WD1E, XD1E(słabo)
Sony seria D3000(różne efekty)
Samsungi z Movie Plus(różne efekty)

Nie radzą sobie Panasy,JVC,Pioneery,LG(oprócz LB2R 32-42").


Pozdro

przyznam się, że już nic nie rozumiem ... grupowicze piszą cały czas o płynności Panasoniców jak i JVC a tu taka informacja :(
Kilka dni temu porównywałem sobie w MM JVC 42V80 oraz Philipsa 42 7862 (100 Hz) i niestety nie mogę nic powiedzieć na temat plynności ruchu, ponieważ miałem pecha - niewiele scen miało "większy ruch".
Jedno co mogę powiedzieć, to że Philips miał FATALNE kąty !!!
JVC o niebo lepsze, do tego przy sygnale SD V80 miał dużo lepszy obraz - na znacznie mniejszą pixeloza i bardziej naturalne kolory (ale można to skorygować również w Philipsie).
Miałem szczęście, bo trafiłem na miłego sprzedawcę i pozwolił pobawić mi się każdym z nich udostępniając piloty więc pogrzebałem sobie w ustawieniach obrazu.

pozdr

photosmart
 

Romanoff

New member
Co do katów widzenia, to masz racje, w Philipsach z nowej serii nie są rewelacyjne, ale czy w JVC są o wiele lepsze to kwestia mocno dyskusyjna.
Najlepsze w Panasonicu.

Pozdro
 

reters

New member
Obraz w P80 jest bardzo dobry i naprawde niewiem gdzie widzisz jakies niedogodności.Wiadomo że na rynku nie spotkasz tv idealnego.Zresztą na temat twojej opinni wypowiedzial sie kiki i tu cytuje:
"witam ciekawa wypowiedź - szkoda że nieprawdziwa.Ciekawe na jakie podstawie ?. Moja opinia wynika z kilku tysięcy prezentacji.
W domach klientów na prezentacjach pokazywane są różne modele różnych firm. Ale opisy masz w wątkach. Klienci najczęściej do tej pory / w sobote np. w Lublinie również/ wybierali JVC. I to nie z miłosci , sentymentu czy polecenia. Ale wybieraja to co dla nich jest najlepsze. Wybierają sami mając przed oczyma rózne modele.
Największą zaleta jest właśnie płynność - co daje wyglad pełneje łącznej kolorystyki w drugim planie / czyli nie powstaja dropy/ . JVC łagodzi poprzez system redukcji szumów wykonując obraz zbliżony do płynnosci plazm.
Głupoty można pisać - nie odnosząc się do niczego i nie dokumentujac .
Ble , ble , ble ............" Tak wiec albo kiki się nie zna na tym co sprzedaje(w co wątpie;)) albo poprostu nie masz racji.
 

photosmart

New member
Romanoff napisał:
Co do katów widzenia, to masz racje, w Philipsach z nowej serii nie są rewelacyjne, ale czy w JVC są o wiele lepsze to kwestia mocno dyskusyjna.
Najlepsze w Panasonicu.

Pozdro

zgadza się JVC też nie ma super dobrych kątów, ale sporo lepsze od Philipsa ... ale np. gorsze od Sony np. starego 40W2000 - też stał tuż obok i widziałem tu różnicę na korzyśc Soniaka ... miał on również lepszą czerń od JVC ... ale całościowo obraz miał zdecydowanie zbyt jaskrawe kolory (to kwestia gustu oczywiście).
Dla mnie JVC był zdecydowanie bardziej naturalny, skóra nie była az tak mocno przecycona.
Aha, na JVC czerń pod kątem robiła się lekko szarawa, na Philispsa fioletowo-niebieska ... jak wolę jednak pierwszą opcję.

pzdr

photosmart
 

Romanoff

New member
reters napisał:
Obraz w P80 jest bardzo dobry i naprawde niewiem gdzie widzisz jakies niedogodności.Wiadomo że na rynku nie spotkasz tv idealnego.Zresztą na temat twojej opinni wypowiedzial sie kiki i tu cytuje:
"witam ciekawa wypowiedź - szkoda że nieprawdziwa.Ciekawe na jakie podstawie ?. Moja opinia wynika z kilku tysięcy prezentacji.
W domach klientów na prezentacjach pokazywane są różne modele różnych firm. Ale opisy masz w wątkach. Klienci najczęściej do tej pory / w sobote np. w Lublinie również/ wybierali JVC. I to nie z miłosci , sentymentu czy polecenia. Ale wybieraja to co dla nich jest najlepsze. Wybierają sami mając przed oczyma rózne modele.
Największą zaleta jest właśnie płynność - co daje wyglad pełneje łącznej kolorystyki w drugim planie / czyli nie powstaja dropy/ . JVC łagodzi poprzez system redukcji szumów wykonując obraz zbliżony do płynnosci plazm.
Głupoty można pisać - nie odnosząc się do niczego i nie dokumentujac .
Ble , ble , ble ............" Tak wiec albo kiki się nie zna na tym co sprzedaje(w co wątpie;)) albo poprostu nie masz racji.


To zapuść sobi drogi kolego forumowiczu filmiki ,do których linki pozwoliłem sobie zamieścić w kilku postach powyżej i sprawdź na własne oczy a nie powielasz opinię człowieka , który tymi telewizorami po prostu handluje.
Sa to przykładowe filmy, które najlepiej obnażają niedoskonałości układów poprawiających ruch w telewizorach.
Telewizor miałem okazję niedawno testować i uwierz mi że zarówno stojący obok Panasonic LX70, Philips 32PFL7862 jak i Sharp RD2 i Sony D3000 grały lepiej w wielu aspektach a napewno Philips i Sharp wyświetlały płynniejszy obraz(brak judderingu!!! - jak nie wiesz co to jest to zapytaj się kolego Kiekiego i niech Ci pokaże i wytłumaczy).

Zauważ ,że ja nie krytykuję telewizora 32P80 jako takiego ale przede wszystkim zwracam uwagę na pewien fakt , ktory jak widzę umyka wielu osobom.Obraz w tym tv charekteryzują przeskoki,nie jest on wyświetlany płynnie.100Hz nie poprawia w nim płynności, a redukuje smużenie.
Czyli dokładnie to co widac jak sobie w nim włączysz prezentacje demo ukladu 100Hz.Przesuwające się litery stają się wyraźniejsze.

Ciekawym stwierdzeniem jest też wielokrotnie wspominana przez Kikiego "płynność plazm". To bardzo ciekawe, bo Pan Kiki zapewne był chociażby na prezentacji Pioneerów w Warszawie w klubie Platinum, gdzie pokaz płynności owych plazm był zlany śmiechem oglądających.
Tak, jemu można zdecydowanie wierzyć....

I zapytaj się czy na prezentacjach były Philipsy ....ah, zapomniałem że Pan Kiki o takiej firmie to chyba nie słyszał...

Pozdro
 

photosmart

New member
Romanoff napisał:
Zauważ ,że ja nie krytykuję telewizora 32P80 jako takiego ale przede wszystkim zwracam uwagę na pewien fakt , ktory jak widzę umyka wielu osobom.Obraz w tym tv charekteryzują przeskoki,nie jest on wyświetlany płynnie.100Hz nie poprawia w nim płynności, a redukuje smużenie.
Czyli dokładnie to co widac jak sobie w nim włączysz prezentacje demo ukladu 100Hz.Przesuwające się litery stają się wyraźniejsze.

Ciekawym stwierdzeniem jest też wielokrotnie wspominana przez Kikiego "płynność plazm". To bardzo ciekawe, bo Pan Kiki zapewne był chociażby na prezentacji Pioneerów w Warszawie w klubie Platinum, gdzie pokaz płynności owych plazm był zlany śmiechem oglądających.
Tak, jemu można zdecydowanie wierzyć....

I zapytaj się czy na prezentacjach były Philipsy ....ah, zapomniałem że Pan Kiki o takiej firmie to chyba nie słyszał...

Pozdro

z ciekawości poczytałem sobię wątek dot. demka philipsa , nagrałem i odtworzyłem na swoim TV Sony 32FQ75 i powiem, że wyszło bardzo kiepsko ... a był to swego czasu najwyzszy model Sony z 32-calowych CRT-ków :D
Nie wiem czy faktycznie nagranie nie zostało tak spreparowane by chodziło "jak masełko" na Philipsach ... ale nie sprawdzałem tego na żadnym innym LCD - tylko na monitorze komputerowym - i jest troszkę lepiej, ale nadal kiepsko.
Ciekaw jestem czy JVC (jak napisał Romanoff) nie mają generalnie płynności obrazu czy tylko tak extremalne sceny odtwarzane mogą być z problemami ... bo to co zobaczyłem na swoim TV przeraziło mnie.
A czy inni uzytkownicy robili sobie demko z tego testu na swoich TV (różnych marek oczywiście) ?
A jeśli można, z ciekawości mam pytanie - czy kolega Romanoff pracuje w branży ?
Pytam, ponieważ w wątku napisał iz wiele razy juz przekonał klientów, że płynność to bardzo ważny element podnoszący komfort oglądania TV.
Pytam tylko z czystej ciekawości :)


pzdr
 

Mystik

New member
Romanoff napisał:
- jak nie wiesz co to jest to zapytaj się kolego Kiekiego i niech Ci pokaże i wytłumaczy).
I zapytaj się czy na prezentacjach były Philipsy ....ah, zapomniałem że Pan Kiki o takiej firmie to chyba nie słyszał...</p>
I po co te złośliwości?
Osobiście, co widzę Philipsa (w sklepie nie na prezentacji), to obraz ma taki jakby się przed nim coś wylało. Beznadzieja i koszmar.
Ale dzięki za pliki vob. Ja je nagram i będę sprawdzał.
Żałuję tylko, że pochodzą ze stajni Philipsa. Przecież wiemy jak można przygotować materiał, aby jeden konkretny system wypadł najlepiej. Tak to już po prostu jest. Zresztą również w tym wątku są różne wypowiedzi.

Inną sprawą jest fakt, że spośród wielu marek, które Kiki prezentuje, ludzie wybierają często JVC. Może to jest kwestia dobrego marketingu, a może po prostu te telewizory dobrze sprawdzają się w "praniu", a nie koniecznie na materiałach dedykowanych. Dodam, że w jego sklepie są TV LCD 10 marek.

pozdrawiam

PS. Tak więc również ściągnąłem pierwszy plik i odtworzyłem na komputerze. I co zobaczyłem. Ano lecący płynnie samolot na przeskakującym tle, itd.
I teraz tak. Ponieważ na tymże monitorze odtworzyłem już masę różnych filmów z różnych źródeł, kilkaset godzin nagranych przeze mnie materiałów z różnych kanałów TV (oczywiście SD) i nie zobaczyłem nawet 1/milionowej części problemu, który w sposób tak oczywisty obnażył ten film, to mogę w sposób autorytatywny stwierdzić, że ten problem dla mnie nie istnieje.
Przypomina mi to dema gier dołączanych do kart graficznych jednego producenta.
I jeszcze jedno. Wierzę na słowo, że Philips radzi sobie z tym problemem doskonale :).
 
Ostatnia edycja:

reters

New member
Wlaśnie Romanoff o to mniej wiecej mi chodzi co napisał kolega wyżej.Jak p80 posiada marną plynnosc ruchu to dlaczego jest wybierany przez wiekszość osób(dużo pozytywnych komentarzy przez posiadaczy p80).Moim zdaniem odpowiedz jest prosta.Ten tv bardzo dobrze radzi sobie z różnymi sygnałami i naprawde dla ludzi ktorzy cenia sobie "naturalność"-czyli kolory,naturalne rozmiary wyświetlanego obrazu(formatowanie) jest on..nawet wiecej napisze jest Jvc bardzo dobrym wyborem.Dzisiaj podłączyłem do p80 playstation 3 i uwierz p80 radzil sobie bardzo fajnie(o smużeniu nie ma mowy).Również sam zdziwiony byłem że tak dobrze(naturalnie)ustawilem kolory.Domyslam sie że te 100hz to za dużo raczej nie poprawia obrazu,a na ps3 pewnie wogule nie dziala;) Mi to jednak nie przeszkadza,bo widze że tv gra ładnie i za to trzeba pochwalic tą firme.Zauważ że nie pisze nic o dźwięku..bo był to ostatni element na który patrzyłem przy wyborze tv.Jednak naprawde dżwiek jaki wydowywa ten telewizor to 1-wsza klasa.Już ci pisze o wadach.Niewielkie buczenie tv gdy jest kompletna cisza w pokoju.Gdy ustawi się jasnośc na wiecej niż 70% te tak zwane buczonko(trzeba się wsłuchać) ustaje,wtedy tv jest niesłyszalny.Chociaż kolega mi mówi że jestem przewrażliwiony;) W kazdym badz razie jvc musi to poprawic bo ewidentnie z tym mają problem.Identycznie jest w G80.Kiedyś też ktoś napisał jego najwiekszą wade... czyli brak dostępności;)Na Philipsa złego słowa nie napisze bo za duży sentyment mam do tej firmy:D Wierze że produkują bardzo dobre tv i trzymam kciuki za ta firme:)
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
Odpowiadając na pytanie photosmart'a , tak, pracuje w branży, i chociaż nie jestem już sprzedawcą pierwszego szczebla, to nadal żywię pasję do testowania, poznawania nowego sprzętu.

Odpowiadając dalej na Twoje i Mystika wątpliwości , jak napisałem wczesniej materiał ten chodzi płynnnie na Philips 32PFL7862 jak i Sharp RD2 i Sony D3000, a takze na LE32R81-87,LE32M86/87, czy tez na Sharpach WD1.
Więc proszę Was bardzo nie dopisujcie teorii spiskowych do tego ponieważ nie warto, nie mają one żadnych rozsądnych podwalin.

O płynności obrazu pisałem kiedy jeszcze nikt nie zwracał na to uwagi, a Philips opracował ten system w roku http://www.eisa-awards.eu/2007/view/video?filter0=1995/1996
później rozwijając go do postaci obecnej czyli HD Natural Motion.

Do Mystika i jego nutki ironii zawartej w ostatnim akapicie:
Rozumiem. Nie widziałeś problemu na swoim monitorze, wiem tez dlaczego.Po prostu nigdy w zyciu nie widziałeś i nie wiedziałeś że obraz może byc pozbawiony klatkowania, które w bardzo złośliwy sposób obnaża zaserwowany przeze mnie materiał filmowy. Zgodzę się ,że na codzień aż tak tego nie widać, i niewprawne oko może nie zauważyć tego efektu. Ale wystarczy raz komuś uzmysłowić że problem istnieje i już nie będzie chciał oglądać obrazu w poprzedniej formie.WIELU klientów nie wiedziało że coś takiego może istnieć, że obraz który oglądają może być kilka razy lepszy.

Dopiero od niedawna powstają monitory , które tak jak telewizory posiadają systemy kompensacji ruchu, dla przykładu BenQ http://www.benq.pl/products/LCD/?product=830
Dlatego na swoim monitorze, chodźby nie wiem jak dobry nie był nie byłeś w stanie dostrzec problemu.

Dla zainteresowanych polecam topic na sąsiednim forum http://**********.com/index.php?showtopic=7451&st=0
dotyczący testu tv Toshiba 42Z3030D , gdzie Gmeru rozpływa się właśnie nad płynnością obrazu.

Ważny odnotowania jest również fakt iz telewizory , które posiadają płynny ruch(przy okazji są zazwyczaj 100Hz, ale nie zawsze) z reguły mają na wyposażeniu specjalnie nazwany przez producenta system , odpowiadający za niwelację drżeń:
W Philipsie Natural Motion
W Sharpie MJC, oraz TruD,TrudHD
W Samsungu Movie Plus
W LG system to Tru Motion,

A co mamy w JVC? 100 Hz Clear Motion Drive i nic poza tym, nie ma układu kompensacji ruchu!! Czy to tak trudno zrozumieć?(!).
Najgorsze ,że wypowiadają się osoby, które nie mają okazji porównać sprzętu a wyglaszają teorie wyssane z palce, poddając w wątpliwość empiryczne dowody.

Ja tez myslałem , że P80 będzie super i cacy ale niestety nie jest.
Widziałem to już na materałach prezentacyjnych JVC na targach IFA.
Tam gdzie pozostali producenci chwalili się ruchomym obrazem , tak na tv JVC leciało demko pokazujące jak na jednej połowie ekranu przelatujace napisy są ostre a na drugiej rozmyte(litości...).

Nie wystawiam opinii na temat produktu , którego nie miałem okazji zobaczyć/przetestować.

JVC 32P80 to niezły produkt, choć uważam ,że zdecydowanie za drogi jak na swoje możliwości, którego głównymi zaletami są formatowanie ekranu i po prostu przyjazny dla oka obraz.

Dodam ,że w moim sklepie na prezentacjach wygrywa z reguły 32PFL7862/9632 i Sony d3000, JVC nie jest niestety wybierany, myślę że teraz wiadomo dlaczego...

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cieszę się że wreszcie można rzeczowo wykazać argumenty. To wolny rynek i każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

My tworzymy informacje na podstawie doświadczeń wynikajacych z testów , opinii rynkowej , opinii specjalistów, prezentacji. Więc mamy spory wachlarz dostępu do informacji końcowej. Staramy się nie opierać na danych producentów , ponieważ nie są one ujednolicane , nie są więc miarodajne.
Jesteśmy silni Waszą siłą i siłą osób które do nas piszą / a możecie wierzyć lub nie , ale to są duże setki informacji kazdego dnia /. Zbieramy je i weryfikujemy.

JVC 32 P 80 nie jest stworzony do jakości HDTV - choć radzi sobie
znakomicie . Ale w sygnałach Sd decydującym wyborem na prezentacjach jest płynność. I taka jest główna ocena użytkowników .
Dla osób chętnych poświęcamy kilka godzin dziennie na sklepach pokazując zasady przeprowadzania testów./Kto był ten wie/.

Ciekawym stwierdzeniem jest też wielokrotnie wspominana przez Kikiego "płynność plazm". To bardzo ciekawe, bo Pan Kiki zapewne był chociażby na prezentacji Pioneerów w Warszawie w klubie Platinum, gdzie pokaz płynności owych plazm był zlany śmiechem oglądających. -twierdzi Romanoff
To już przegięcie prawdy wg trzech zasad:
1. prawda
2. cała prawda
3. ..... prawda
Ponieważ nie widziałem i nie słyszałem owych zaśmiewających się osób.
I w kuluarach również nie - a starałem się z aparatem Nikkona wyłapywać sensacyjne zachowania uczestników. Być może byliśmy na różnych imprezach :(

Co wiecej obecnie zanotowaliśmy / nie tylko my/ znaczny wzrost sprzedaży telewizorów plazmowych. A wiele osób kreujących jakość LCD Philipsa - wymieniało i wymienia do dziś / ostatnio tydzień temu w Łodzi/ swoje modele na plazmy Pioneera. Ale wcale nie oznacza to że Philips produkuje złe telewizory. Niestety moze my mamy mniej szczęścia bo te które sprawdzaliśmy / stoją na sklepach / nie przedstawiają szczytu naszych marzeń. Dowodem naszej opinii są lekko poniszczone kartony z uwagi na dużą ilość odbytych bezskutecznych / dla nich/ prezentacji. Zapraszam na sklepy lub na prezentacje owych telewizorów w absolutnie rewelacyjnych cenach /37" za 2700 zł - czas zatrzeć ślady :D/.
Ale jest to wolny rynek i cieszę się ,że każdemu podobać się może coś innego.
Gdyby było tak że wszyscy mają jedną słuszną opinię to ja pierwszy wypisałbym się z takiego portalu i można krzyknąć wówczas z całą pewnością - o zgrozo.

Z obowiązku informacji na wszelki wypadek informuję że nowa seria
JVC V 80 również na prezentacjach wzbudza znakomite wymierne oceny.
pozdrawiam
 

Mystik

New member
Romanoff napisał:
Jeżeli chcesz to sprawdzić na własne oczy to zapraszam do odwiedzenia założonego przeze mnie wątku http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14960
w którym są linki do plików VOB, do ściągnięcia i wypalenia na płytkę.

Romanoff powiedz mi jeszcze jakim programem zrobiles authoring tych plikow na plyte DVD?

Bo ja za diabła nie mogę wydzielić ani audio ani video. A próbowałem już i DVD-Wise i vobedit i infoedit. A z chęcią puściłbym to sobie na moim kineskopie.

pozdrawiam
 

photosmart

New member
Mystik napisał:
Romanoff powiedz mi jeszcze jakim programem zrobiles authoring tych plikow na plyte DVD?

Bo ja za diabła nie mogę wydzielić ani audio ani video. A próbowałem już i DVD-Wise i vobedit i infoedit. A z chęcią puściłbym to sobie na moim kineskopie.

pozdrawiam

ja wypaliłem zwykłym nero jako dane na DVD ... i chodzi bez problemu

pzdr

photosmart
 

Romanoff

New member
Mystik,

Szczerze powiedziawszy to nie pamiętam.
Wyciągnąłem te pliki z oryginalnej płyty demonstracyjnej jaką Philips przesyła do swoich retailerów i po prostu nagrałem je na płytę dvd.
Ale czym to nie pamiętam, ponieważ i tak używam oryginalnej płytki.

Kiki,

Dzięki za Twój udział w wątku.
Co do owej prezentacji Pioneera to, wybacz , możliwe że nie biegałeś za każdą grupą( bo jak zapewne pamiętasz podzielono nas na grupy).
Akurat grupa, w której ja byłem dosadnie zareagowała na pokaz prowadzony przez skośnookiego Pana demonstrującego płynność obrazu 24p na plaźmie Pionka, zaś stojący obok zestaw wzmak stereo+cd player + kolumny wywołał jeszcze większy efekt politowania wśród osob znających temat, bo niby jak owy wzmiacniacz miałby napędzić kolumny, które były prezentowane skoro od razu słychać było ,że brak mu mocy(!?) .
Co do tv to napewno jest mały kroczek w dobrym kierunku ale to jeszcze nie jest TO, jeśli chodzi o wyeliminowanie efektu judder.
Oczywiście dam sobie uciąć rękę , że i Pioneer w najbiliższych generacjach swoich telewizorów doda funkcję eliminującą ów efekt.
W obecnych modelach , tak jak napisałem jest to jedynie mały kroczek, ale za to we właściwym kierunku.
Kwestionowaniu za to nie podlegają inne cechy plazm Pioneera, jak głębia i gradacja kolorów, czerń, doskonałe korektory które bardzo poprawiają obraz.Dlatego Pionek gra doskonale na słabym sygnale i robi to lepiej niż jakiekolwiek LCD.Dodaj do tego fakt że już się nie wypala tak jak poprzednie generacje i masz telewizor niemalże idealny.Ale to taki mały off top.


Pozdrawiam
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie trzymając niczyjej strony,i nie będąc przeciw nikomu,
piszesz Romanof ciekawe rzeczy.
Właśnie chciałbym żeby ktoś mógł otworzyć mi oczy na drobne mankamenty niewidoczne na pierwszy rzut oka dla nie wprawionego
obserwatora,które mogą póżniej drażnić.
Właśnie na ile drażliwe może okazać się "klatkowanie"?
Oba tv są bardzo chwalone,i co może okazać się "mniejszym złem"?
tj.klatkowanie w JVC,czy uzyskany wysoki kontrast w Rd2e
(co podobno odbywa się kosztem wyświetlanego obrazu w drugim planie?)
mam nadzieję że nie pomyliłem.
I coś o czym wspomniał Romanof-systemy płynności ruchu.
Czy firmy zamiast uzyskać lepszy efekt poprawy obrazu od konkurencji
po prostu nadają im swoje chwytliwe nazewnictwo?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jerry67 napisał:
Nie trzymając niczyjej strony,i nie będąc przeciw nikomu,
piszesz Romanof ciekawe rzeczy.
Właśnie chciałbym żeby ktoś mógł otworzyć mi oczy na drobne mankamenty niewidoczne na pierwszy rzut oka dla nie wprawionego
obserwatora,które mogą póżniej drażnić.
Właśnie na ile drażliwe może okazać się "klatkowanie"?
Oba tv są bardzo chwalone,i co może okazać się "mniejszym złem"?
tj.klatkowanie w JVC,czy uzyskany wysoki kontrast w Rd2e
(co podobno odbywa się kosztem wyświetlanego obrazu w drugim planie?)
mam nadzieję że nie pomyliłem.
I coś o czym wspomniał Romanof-systemy płynności ruchu.
Czy firmy zamiast uzyskać lepszy efekt poprawy obrazu od konkurencji
po prostu nadają im swoje chwytliwe nazewnictwo?
Powiem Ci tak. Mam dosc juz leciwego jvc s60 i oglądam tv ok 5 godz/dobe. Do tej pory nigdy ale to nigdy nie zauwazyłem żadnego klatkowania. Jestem bardzo zadowolony z tego tv i jesli bede zmieniał to tez raczej na jvc.
 

Pioro

New member
Kurcze juz mam metlik w glowie, skoro wd1 e wypadl na tym filmiku dobrze to mozna go w jakis sposob porownac do jvcp80 czy to sa telewizory ktore dziela dwie roznice klas (na korzysc jvc)? chodzi mi glownie o ogladanie pilki noznej
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wziąłem w sierpniu jvc p80 i jak dotąd nikt z oglądających (pilkę tez) nie narzeka.Czego i tobie zyczę.
 
Do góry