JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

mosca

New member
Zauważyłem dziwną przypadłość w moim LT-37P80. W formacie 16:9 (nie rozszerzonym) na kanałach SD (HD ani DVD jeszcze nie badałem) mniej więcej na samym środku ekranu obraz się załamuje. To znaczy w tym miejscu obraz ulega spłaszczeniu i następnie rozciąga się. Widziałem to na kilku kanałach. Nie jest to widoczne od razu. Trzeba się przyglądnąć. Efekt ten występuje tylko i wyłącznie w trybie formatowania 16:9. Czy to możliwe, że mój TV jest wadliwy????
 

e-gruby

New member
Czołem,
Też zauważyłem ten efekt u siebie (37P80). Jednak w powiększonym 16:9 (w ten sposób najczęściej ogladam materiał panoramiczny, bo i tak nic nie ucina) wszystko jest OK. Jest to chyba sprawa oprogramowania/skalowania obrazu. Myślę, że "tak ma być" i serwis raczej się wypnie.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
hehe a jak telewizory mają przerobić sygnał z (prawie) kwadratowego na prostokąt bez zniekształceń, jest to fizycznie nie możliwe. Wszystkie telewizory podobnie przerabiają prehistoryczny sygnał 4:3 na 16:9.
 

mosca

New member
ar2 napisał:
hehe a jak telewizory mają przerobić sygnał z (prawie) kwadratowego na prostokąt bez zniekształceń, jest to fizycznie nie możliwe. Wszystkie telewizory podobnie przerabiają prehistoryczny sygnał 4:3 na 16:9.

Chyba się nie rozumiemy. Tu nie chodzi o równomierne rozciąganie obrazu 4:3 na całym ekranie. Po prostu w połowie ekranu jest miejsce gdzie obraz ulega zniekształceniu - np. wyświetlona twarz na ekranie oczy ma rozciągnięte wyglądające jak jaja wielkanocne, natomiast dolna część jest czyli usta + nos nie są rozciągnięte. To nie jest normalne - i proszę mi tu kitów nie wciskać. Dobrze, że w trybie 16:9 "powiększonym" efekt ten nie występuje bo od razu zgłosiłbym reklamację.
 

Ozon

New member
U mnie nic takiego nie występuje.Obraz w środkowej części oglądany obojętnie w jakim trybie zawsze wygląda normalnie.
Po bokach jest zniekształcony,ale tak musi być.
Jeżeli jest tak jak mówisz to raczej jest coś nie tak i telewizorek powinien trafić do serwisu.
 

mosca

New member
Ozon napisał:
U mnie nic takiego nie występuje.Obraz w środkowej części oglądany obojętnie w jakim trybie zawsze wygląda normalnie.
Po bokach jest zniekształcony,ale tak musi być.
Jeżeli jest tak jak mówisz to raczej jest coś nie tak i telewizorek powinien trafić do serwisu.

U ciebie zniekształceń nie ma bo oglądasz w trybie PANORAMICZNYM. Zmień formatowanie obrazu za pomocą klawisza ZOOM na pilocie na 16:9 i dokładnie się przyglądnij. Z tego co widzę to kilku właścicieli tego modelu ma podobny problem, więc to nie tylko mój model szwankuje. Na szczęście tryb powiększony 16:9 nas ratuje - inaczej nie możnaby było wyświetlić 16:9 na całym ekranie i bez zniekształceń.
 
Ostatnia edycja:

Gregys

New member
Czy ktoś z Was podpinał x360 to 32" lub 37" P80? Interesuje mnie czy są jaieśproblemy z podłączeniem się przez vga i czy rozdziałka jest 1300 bez kłopotu?
 

krzylek

New member
nowe modele-stary dylemat

tran napisał:
Czy warto dopłacać te ponad 1000 zł do P80 za "100 Hz" w stosunku do G80 ?
tv nie dędzie używany do gier

witam forumowiczów. przyłączam się do zadanego pytania.
czytam to forum od jakiegoś czasu przygotowujac sie do dokonania wyboru. Na placu boju pozostał właściwie tylko Sharp i JVC ze względu na jakość formatownia obrazu SD.
Stoję w tej chwili przed dylematem czy wziąć lepsze 32" czy trochę słabszy 37". Stąd pytanie jak wyżej.
Być może, że będę miał możliwość porównania P80 i G80 w przyszłym tygodniu, ale przedtem chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia.
Budżet to 3800, kablówka, odległość do 3m.
Pozdrawiam,
 

reters

New member
Ja dolozylem okolo 1000 zl do p80 i nie zaluje.Lcd ekstra,wyglad,wyposazenie no i 100hz ktore w tym przypadku naprawde poprawia plynnosc przy szybkich scenach.Sd mysle ze na g80 i p80 przedstawia sie bez zastrzezen.No i funkcja Super DigiPure ktora w znakomity sposob poprawia niedoskonalosci obrazu z anteny naziemnej.O formatowaniu nie pisze bo chyba juz wszyscy wiedza jakie jest w jvc:D Czern po kalibracji ekstra.Tak wiec moja sugestia jest taka zebys dolozyl pare zloty i kupil p80 bo to naprawde dobry lcd.Chociaz jeszcze masz Sharpa rd2e troszke starszy model ale z opinni na forum tez bardzo dobry.
 

krzylek

New member
reters napisał:
Ja dolozylem okolo 1000 zl do p80 i nie zaluje....

Dzieki za info, ale mój budżet jest zafixowany (już go delikatnie naciągnąłem!). Pozstaje mi więc zejście na 32". Jeszcze trochę pomyszkuje na tym forum i innych stronach.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam wszystkich forumowiczów po raz 1-szy, i proszę o odp.na parę pyt.
od nowicjusza.
Od paru tyg.śledzę forum i jestem zdecydowany na zakup lcd,chcę tylko
przeczytać wasze opinie na temat paru modeli.
Po pierwsze-tv 100hz czyli:
JVC p80 SONY d3000 SHARP rd2e
JVC ma żywsze kolory od SONY(ktoś stwierdził że trochę przyciemnione)
Z kolei SONY ma jakby trochę rozmydlone i pojawia się smużenie
(podobno na grach bardziej ale, występuje też przy słabym sygnale)
Sharp natomiast ukazuje czasami wyblakłe postacie.
Tv będzie podłączony do "Ntv",konsola do gier-może kiedyś,komp.-raczej nie.Odległość,niecałe 2.5m,także myślę o 32 calach.
Jakie posiadają matryce?Na czym polega przewaga matryc S-IPS?
Czy któryś z tych modeli wymaga kalibracji obrazu?
Co oznacza kalibracja "Spyder tv"?
Nie jestem uwrażliwiony na najdrobniejsze szczegóły ale wzrok mam dobry
i chcę wybrać możliwie najlepszy model z ww.zwracając szczególnie
uwagę na kolorystykę,wyrazistość i brak smużenia.
Dziękuję za przeczytanie tego tekstu i proszę o fachowe opinie.

Jarek.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Kiki dziękuję za tak szybką odp.
Juz 2x napisałem tekst,ale nie mogłem wysłać.
Piszę to kontrolnie żeby sprawdzić czy pójdzie.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Chyba będzie dobrze,
Kiki czy możesz rozwinąć temat o lepszym wyborze JVC nad Sony dla mnie?Nie jestem fanem żadnej z tych marek,zamieściłem swą notkę w tej grupie ponieważ przeglądam ostatnio opinie o JVC.
Skłaniałem się ku Sony lecz troche się zmitygowałem po opiniach o smużeniu(tylko na grach?) i "rozmydlonych kolorach",chociaż ktoś zauważył że w JVC są przyciemnione?
Jaki jest lepszy wybór-tv 100hz 1366x768 czy większy 1920x1024?
z wypowiedzi wynika że Sharp seria XD wcale nie jest lepszy od RD2e.
Co sądzisz o JVC C50 lub V80? Czy na tyle jest lepszy odbiór że warto
dopłacić.
Z poważaniem

Jarek.
 

krzylek

New member
reters napisał:
ale jak bys "dobrze" pogadal z kikim to kto wie:D

właśnie zagadnąłem i cena jest baaaardzo blisko 4000 :confused: . Coraz bardziej zbliżam się do Pansonica LX70:hmm: , tym bardziej, że to ma być ekran dla moich rodziców. Dla siebie będę szukał jak moje stare crt wyzionie ducha, Jeszcze działa choś przeżyło upadek z 30cm na glebe kineskopem w dół :shock:. Obudowa trochę popękała i na ekranie jest mała rysa, ale żyje!
W czwartek będę porównywał trzy modele 32" u Jonczaka G80, P80 i LX70. Chodzi mi przede wszystkim o SD. Będę więc mógł dorzucić swoje 3 grosze do tej dyskusji. Dzięki i pozdrawiam.
 

reters

New member
Z opinni na forum lx70 tez jest dobrym tv.Jednak z testow kikiego i jego opinni w sygnale sd,formatowaniu prym na ten czas wiedzie jvc.
 
Do góry