JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

rafaello

New member
Witajcie, (poniżej bardzo ważny temat !!!!!) :hmm:

mnie również irytuje podejście JVC. Wg. mnie marketingowe działania innych firm - chodzi o reklamę i sprzedaż TV Full-HD - sprawiają, że JVC również zaczyna się kierować tym tropem.
Nie mam nic przeciwko, że wprowadzane są nowe modele Full-HD, ale żeby blokować dostęp do nowych modeli TV HD-Ready??? Daleko jeszcze do tego, aby w Polsce została uruchomiona transmisja z jakością Full-HD.
Z moich doświadczeń, przeglądania i opinii wielu forum oraz możliwości technologicznych wynika, że dla użytkowników korzystających w większości z kablówki (czy to analogowej, czy cyfrowej), technologia HD-Ready zdecydowanie lepiej wypada niż Full-HD (chodzi tu o skalowanie, zastosowanie przetworników obrazu, itp.).
Wygląda na to, że JVC nie przejmuje się tym, że użytkownicy z Polski zaczną sprowadzać np. model 42P80 z innych krajów - inną ścieżką niż przez JVC Polska.
Odnoszę wrażenie, że mamy mały wpływ na działania ze strony tej firmy i może warto to jakoś oficjalnie jej to zakomunikować. Oczywiście musimy zrobić to wspólnie :hmm: , w tym przy pomocy osoby, która ma dobre kontakty z JVC (Kiki?, ...?). Może jak wyrazimy wszyscy zainteresowani swoją opinię na tym forum, to zmienią zdanie? Ciekawe, czy mamy tu jakiegoś przedstawiciela bezpośrednio z JVC?
W związku z powyższym proponuję też zebrać listę osób zainteresowanych modelem m.in. LT-42P80BU. Może też uda się wynegocjować dobrą cenę dla klubowiczów;)

pzdr,
Rafaello

kiki napisał:
JVC 42 P 80 - jest bardzo trudno dostepny w Europie.
JVC Polska przespało termin , w związku z tym najbliższy termin dostawy możliwy jest na październik.
Dlatego też JVC Polska zastanawia się czy zamawiać ten model wogóle do Polski ?
Nie ma jeszcze decyzji nawet na ten odległy termin.
Mimo naszych zamówień i ponaglań - nie ma jeszcze decyzji.

Modele 37 P 80 - są też bardzo trudno dostepny- ilości które otrzymuje Polska - to kilkanaście sztuk na miesiąc na cały kraj. :(
JVC szykuje się na zainteresowanie modelem który w Usa cieszy się dużym zainteresowaniem.
To 42 V 80 - full hd 100 Hz / obecnie pierwszy na rynku w Polsce/ cena detaliczna 8999 zł .
 

photosmart

New member
rafaello napisał:
Witajcie, (poniżej bardzo ważny temat !!!!!) :hmm:

mnie również irytuje podejście JVC. Wg. mnie marketingowe działania innych firm - chodzi o reklamę i sprzedaż TV Full-HD - sprawiają, że JVC również zaczyna się kierować tym tropem.
Nie mam nic przeciwko, że wprowadzane są nowe modele Full-HD, ale żeby blokować dostęp do nowych modeli TV HD-Ready??? Daleko jeszcze do tego, aby w Polsce została uruchomiona transmisja z jakością Full-HD.
Z moich doświadczeń, przeglądania i opinii wielu forum oraz możliwości technologicznych wynika, że dla użytkowników korzystających w większości z kablówki (czy to analogowej, czy cyfrowej), technologia HD-Ready zdecydowanie lepiej wypada niż Full-HD (chodzi tu o skalowanie, zastosowanie przetworników obrazu, itp.).
Wygląda na to, że JVC nie przejmuje się tym, że użytkownicy z Polski zaczną sprowadzać np. model 42P80 z innych krajów - inną ścieżką niż przez JVC Polska.
Odnoszę wrażenie, że mamy mały wpływ na działania ze strony tej firmy i może warto to jakoś oficjalnie jej to zakomunikować. Oczywiście musimy zrobić to wspólnie :hmm: , w tym przy pomocy osoby, która ma dobre kontakty z JVC (Kiki?, ...?). Może jak wyrazimy wszyscy zainteresowani swoją opinię na tym forum, to zmienią zdanie? Ciekawe, czy mamy tu jakiegoś przedstawiciela bezpośrednio z JVC?
W związku z powyższym proponuję też zebrać listę osób zainteresowanych modelem m.in. LT-42P80BU. Może też uda się wynegocjować dobrą cenę dla klubowiczów;)

pzdr,
Rafaello
popieram w 100 % ... widząc politykę JVC może faktycznie dojść do tego, iz model ten będzie oferowany z prywatnego importu ... nie wiem jak z dostępnością ale ... http://www.preissuchmaschine.de/psm_frontend/main.asp?produkt=510096

pozdrawiam
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
rafaello napisał:
Apropos cen - Polska lada chwila wejdzie w strefę Schengen, a "oni" chcą nas skubać. Inna jest sytuacja zarobkowa w Niemczech niż w Polsce, i tam można kupić za 5000 zł ten TV???!!!

Zakładam nowy wątek w tej sprawie. Liczę na Wasze poparcie!!!:

--> http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15451


Jeśli ta firma nas olewa, to olać tą firmę i już. Łaski nikomu nie robią. Ich strata, że klienci kupią TV innego producenta ;) Z tą dostępnością JVC P80 to śmiech na sali. Myślą chyba że Polacy są "mądży inaczej" i że będą im czyścić magazyny ze starego modelu JVC G80. Niech się cmokną w 4 literki:)
 
Ostatnia edycja:

kaszawgarnku

New member
kiki napisał:
Seria V - na testy wjeżdża do nas w poniedziałek.
Do sprzedaży - wrzesień - więc nie długo.
Matrycy nie sprawdzałem - więc nie wiem.
Ma być 100 Hz w 1080p.

KIKI ,prośba przy porównaniach o odniesienie się/porównanie z rd2 oraz ....428 nowa plazma G8 Pioneera. Coś ostatnio kręci mnie na dobrą plazmę !!!! naturalne kolory, szybkość i brak wypalania kusi.
pozdr
 

photosmart

New member
rafcio76r napisał:
Jeśli ta firma nas olewa, to olać tą firmę i już. Łaski nikomu nie robią. Ich strata, że klienci kupią TV innego producenta ;) Z tą dostępnością JVC P80 to śmiech na sali. Myślą chyba że Polacy są "mądży inaczej" i że będą im czyścić magazyny ze starego modelu JVC G80. Niech się cmokną w 4 literki:)
dokładnie ... jak nie chcą zarobić to nie sie cmokną (w pompeczkę) :)
Zamawiam pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia RD2 ... muszę tylko poszukać dobrej oferty.
Gdy kupię (42 cale) dam znać jak to u mnie gra.
pozdrawiam
photosmart

P.S. zastanawiam się tylko nad jednym - zdecydowałem się na 42 cale, a oglądał będę głównie SD, DVD oraz cyfrę z odległości około 2,7 do góra 3 m
Czy to nie za duża przekątna ? Może lepiej wybrać 37 cali ? Nie chciałbym później żałować, że wybrałem mniejszy (albo większy)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
photosmart napisał:
dokładnie ... jak nie chcą zarobić to nie sie cmokną (w pompeczkę) :)
Zamawiam pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia RD2 ... muszę tylko poszukać dobrej oferty.
Gdy kupię (42 cale) dam znać jak to u mnie gra.
pozdrawiam
photosmart

P.S. zastanawiam się tylko nad jednym - zdecydowałem się na 42 cale, a oglądał będę głównie SD, DVD oraz cyfrę z odległości około 2,7 do góra 3 m
Czy to nie za duża przekątna ? Może lepiej wybrać 37 cali ? Nie chciałbym później żałować, że wybrałem mniejszy (albo większy)


W kwestii wielkości przekątnej 37 cali czy 42 cale, to wydaje mi się, że w Twoim przypadku - odległość 2,7 metra od TV lepszym wyborem będzie TV 37 cali. O TV 42 cale mógłbyś pomyśleć w przypadku odległości 4 metrów. Najlepiej sprawdź w sklepie jaka odległość do danego TV Cię zadowoli, bo ma się w końcu różne gusta. Osobiście w przypadku podanej przez Ciebie odległości 2,7 metra wybrałbym TV 37 cali;) No chyba, że chcesz oślepnąć w krótkim czasie :roll:
 

photosmart

New member
rafcio76r napisał:
W kwestii wielkości przekątnej 37 cali czy 42 cale, to wydaje mi się, że w Twoim przypadku - odległość 2,7 metra od TV lepszym wyborem będzie TV 37 cali. O TV 42 cale mógłbyś pomyśleć w przypadku odległości 4 metrów. Najlepiej sprawdź w sklepie jaka odległość do danego TV Cię zadowoli, bo ma się w końcu różne gusta. Osobiście w przypadku podanej przez Ciebie odległości 2,7 metra wybrałbym TV 37 cali;) No chyba, że chcesz oślepnąć w krótkim czasie :roll:
właśnie oglądałem w sklepie 42 oraz 37 ... powiem tak - 37 w miarę wystarczał dopóki nie porównałem z tym większym. Fakt, wyjątkowo mierny sygnał SD (w MM) wyglądał lepiej na 37-calowym ale spodziewam się u siebie w domu lepszego sygnału, choćby na C+.
Pokój ma wielkość 5mx5m, ale jest tak umeblowany i "poukładany" pozostawiając mały kącik audio-wizualny i mam z kanapki do TV (zmierzyłem chwilke temu max 3m). Od lat oglądam TV z tej własnie odległości, ale jest to 32 " CRT ... no i często jest już mały :)
pozdrawiam
photosmart
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
photosmart napisał:
właśnie oglądałem w sklepie 42 oraz 37 ... powiem tak - 37 w miarę wystarczał dopóki nie porównałem z tym większym. Fakt, wyjątkowo mierny sygnał SD (w MM) wyglądał lepiej na 37-calowym ale spodziewam się u siebie w domu lepszego sygnału, choćby na C+.
Pokój ma wielkość 5mx5m, ale jest tak umeblowany i "poukładany" pozostawiając mały kącik audio-wizualny i mam z kanapki do TV (zmierzyłem chwilke temu max 3m). Od lat oglądam TV z tej własnie odległości, ale jest to 32 " CRT ... no i często jest już mały :)
pozdrawiam
photosmart


Optymalnym rozwiązaniem byłby TV 40 cali, ale takich Sharp chyba nie produkuje :roll: Jeśli 42 cale Ci odpowiadają, to kupuj śmiało. Najważniejsze żeby Tobie przekątna 42 przy podanej odległości odpowiadała, bo wtedy bedziesz najbardziej zadowolony. Sam planuje zakup LCD 32 cale, ale w moim przypadku odległość jest znacznie mniejsza - 1,8 metra do TV:-D

Pozdrawiam
 

kocur108

New member
bierz 42" akurat tak się składa że w moim mieście mogłem pooglądać i 42RD2E i 46xl1e i ja już zgecydowałem się na 46" (u mnie najdalsza odległość to 3,5m) czekam tylko na spadek ceny a w sklepie oglądałem 46xl1e z 2m max do 2,5 i było ok sygnał HD
42RD2E oglądałem bliżej, i sygnał SD z cyfry i nawet gorsze kanały wyglądały oki

ps
MM się nieprzejmuj gdy widziałem jak 42RD2E tam gra to napewno bym go nie kupił grał fatalnie jeden z najgorszych telewizorów(aż patrzyłem czy to napewno RD2E ale nalepka 100Hz niepozostawiała domysłów) obok grał sony z ładnym obrazem, chyba specjalnie tak ustawiają by coś innego sprzedać
 
Ostatnia edycja:

mosca

New member
Ja mimo wszystko powróce to właściwego tematu czyli do JVC P80. Mam 37 cali i jestem bardzo zadowolony (kupiłem od kikiego). Wszystko co zostało opisane w teście to prawda. Telewizor naprawdę wymiata: czerń świetna, kolory pełne barw - soczyste, formatowanie fantastyczne, 100 hz daje moc podczas oglądania sportu, dźwięk super (MAXXAUDIO). Mogę jeszcze dodać, że nawet mając sygnał z anteny dachowej obraz jest świetny. Już niedługo będzie sygnał cyfrowy więc będę miał okazje zobaczyć pełne możliwości telewizora na SD.
Oczywiście jak w każdym telewizorku są pewne niedociągnięcia, które czasem mogą irytować. Ja na razie znalazłem 2:

- podłączenie z PC (rozdziałka tylko do 1024 x 768) - brak WXGA. Możemy ewentualnie rozciągnąć obraz. Niestety przy podłączeniu kablem HDMI-DVI ekran jest obcięty (pasek Windows jest prawie niewidoczny)
- kąty boczne (niestety obraz ulega rozjaśnieniu podczas oglądania telewizora z boku - czerń wpada w szarość, kolory są wyblakłe)

Jednak w moim przypadku są to rzeczy mało istotne - komputera nie będę podłączał a telewizor najczęściej będzie oglądany centralnie. To tyle moich uwag. Jak ktoś chce zdjęcia z TVP3 z anteny naziemnej to mogę wrzucić na forum:)

Jeszcze jedna rzecz. Dziwne jest, że nikt tak naprawdę nie wie o istnieniu tych telewizorów. Na bardzo popularnych forach o tematyce RTV typu avsforum.com i avforums.com nie ma ani jednego postu na temat nowych modeli JVC. Nawet wyszukując na googlach nic nie można znaleźć poza tematami założonymi na hdtv.com.pl. Czy ktoś wie o co chodzi??????
 

deniro24

Member
Bez reklam
@ mosca ja bym chętnie obejrzał te zdjęcia P80 z anteny.

Co do wiadomości na temat tego tv na forach zagranicznych to rzeczywiście ja też nie znalazłem nic. Szukałem na avforums i konkretnie na temat P80 nie ma nic. Może na rynek zachodni te telewizory maja inną/zmieniona nazwę.
 

Parmezan

New member
Zakup 42P80

Witam wszystkich

To mój pierwszy post na tym forum do tej pory tylko czytałem i szukałem TV odpowiedniego dla siebie.
Myślę, że telewizor już wybrałem jest tylko mały problem gdzie go kupić (tak jak w "Nie ma mocnych" - pieniądze mam tylko brać nie ma komu).
Znalazłem jeden sklep internetowy, który oferuje dostawę w 10 dni od zamówienia (www.audioplaza.pl - 5999 zł).
Problem jest w tym, że ten telewizor nie pochodzi od JVC Polska tylko jest sprowadzany.
Mam więc dwa pytania:
- czy ktoś może zna skep audioplaza z Poznania?
- jak wygląda obsługa gwarancyjna takiego telewizora? - w sklepie twierdzą, że ma gwarancję "europejską" - cokolwiek to znaczy.
 

redlum

New member
Bez reklam
a juz sie napalilem na ten TV - jak kiki napisal ze obsluguje rozdzielczosc natywna przy podlaczeniu do komputera... :( chyba bede musial poszukac cos innego - albo poszukac kogos kto znajdzie jakis sposob jak wyciagnac przynajmniej 1280x720 (najlepiej przy dsubie)
 

Mychu

New member
Ja jeszcze w sprawie połączenia PC z 32P80 po d-subie.
Sorry, ale kompletnie nie łapie tego tematu - nie miałem nigdy możliwości sprawdzenia...

Jeśli mam na lapsie obecnie 1680x1050 (ATI x1400) (to moja natywna?), to w której rozdziałce mógłbym na JVC pracować po podłączeniu?

Wytłumaczy mi to ktoś, jak to działa?
 

mosca

New member
JVC LT-37P80 - Sygnał z anteny naziemnej

Wrzucam zdjęcia mojego JVC LT-37P80 przedstawiający jakość sygnału z anteny naziemnej. Niestety jak to bywa w przypadku zdjęć - nigdy nie będą w pełni obiektywne (szczególnie, że nie posiadam wyszukanego sprzętu fotograficznego).

Oto zdjęcia:
JVC_P80_1.jpg

JVC_P80_2.jpg

JVC_P80_3.jpg

JVC_P80_5.jpg
 
Do góry