JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

rafcio76r

New member
Bez reklam
Gozel napisał:
"Jak chcesz mieć najlepsze kąty i jest to dla Ciebie priorytetem, to sprawdź Panasa LX70P/LX700. Pod tym wględem zarówno JVC P80 jak i Skarp RD2E wypadają blado na tle Panasa:twisted:"

Niestety panasy sa max. 32 cale a to troche mało. Przydało by sie 37 a najlepiej 42. Podobno lepiej wybrac większy bo kazdy i tak z czasem żałuje że wybrał za mały:-D A co do kątów to są one dla mnie dośc ważne bo często w grupie oglądamy filmy lub wydarzenia sportowe i nie każdy moze siedziec dokładnie przez telewizorem.


Jeśli masz duży pokój to faktycznie lepszy będzie rozmiar 42 cale:) Jeśli miałbym wybierać z dwóch modeli TV: JVC P80 i Skarp RD2E, to zdecydowanie postawiłbym na JVC P80.
Oczywiście, jeśli dysponujesz większym budżetem, to warto by się zastanowić nad jakimś TV Full HD, a nie HD Ready ;)
Pozdro
 

seboy

New member
Czy róbował ktoś podłączyć p80 do pc przez złącze dvi>hdmi??
A tak wogóle to można pc podłączyć pod złącze hdmi(cec), czy tylko pod zwykłe hdmi??
 

janpat

New member
Podobnie jak większość, szukam tego jedynego a ja mam dwa jvc 42"P80 i 42" RD2E, jak dotą nikt nie podał swoich odczuc dotyczących tych dwóch lcd. Opisywane sa tylko 37" a to nie to samo, choć jakiś pogląd wyrabiają. Czy nikt nie kupuje tych rozmiarów? Tez różne są informacje, dzwoniłem do JVC Polska a tam w zależności kto odbieże to mówi:
nie będzie 42" w Polsce lub prowadzone są rozmowy o cenie lub będzie w 1-dekadzie września. Czy moze ktoś ma informacje wiarygodne?
 

e-gruby

New member


Czo
łem,
Przepraszam, że piszę dopiero teraz. Doskwiera mi deficyt wolnego czasu.
Otóż wygląda na to, iż moja piękniejsza połowa trochę wyolbrzymiła problem. Owszem telewizor CZASAMI burczy ale, o ile zjawisko to występuje, jest to związane z wyświetlaniem dużej ilość białego koloru na ekranie. Na przykład w czasie zmiany kanału, kiedy to cyfrowa Vectra przez kilka sekund wyświetla biały pasek z informacjami o aktualnie nadawanym programie. Ale - jeszcze raz powtórzę - nie jest to nagminne i jeśli występuje, moim zdaniem, nie powoduje zbytniego dyskomfortu. Włączając dvd, pojawia się białe całoekranowe logo producenta odtwarzacza, które burczy. Podczas oglądania filmu - nic już nie słyszę. Podobny problem zauważałem kiedyś w telewizorach CRT - dużo białego = burczenie.
Nie wiem, czy jest to wina sygnału, czy kabli. Pojutrze mam zamiar podłączyć dekoder kablówki jak i odtwarzacz dvd porządnym kablem. Oczywiście podzielę się wrażeniami.
Generalnie, uważam, iż problem jest na tyle nieistotny, że postanawiam nie wygłupiać się z wożeniem pudła do serwisu. W czasie pisania tego tekstu włączony jest TVN24 z dużą ilością białego tła. Wszystko OK.
 

bitner

Klub HDTV.com.pl
vip
JVC P80 kontra Sharp RD2

kiki napisał:
Są obydwa.
JVC P 80 kontra Sony

JVC P 80 kontra Sharp RD2.
Zacznę od tego wyniku. Porównanie zajęło kilka godzin. I dotyczyło jedynie porównania jakości obrazu w SD i Hd- bez zagłębiania w techniczne dane i możliwości.
I znów kalibracja JVC zajęła ok. 1 godz. Ale znów okazało się że warto.
Jakość która się pokazała w wyniku końcowym była taka - jak można sobie pomarzyć - jak kupując extra prezent.
JVC już w porównaniu z Sony pokazywał większą ilość odcieni. Widać to było na odcieniach przy porównaniach plansz.
JVC lepiej pokazywał to do czego został stworzony - czyli płynność w przypadku przesuwania czasopisma w pionie i w poziomie. Czytelność i wyrazistość godna pozazdroszczenia. Ale na specjalnych planszach białych z obrazem kontrolnym lepszy był już Sharp . Wyrazistość liczb na osiach - rewelacja nawet gdy obraz ciemnieje.
JVC lepiej formatuje obraz i ma lepszą jakość dźwięku i to spora różnica.
Sharp ma większą wyrazistość w drugim planie w HD.
JVC lepiej skaluje obraz w SD . Więcej informacji jest na ekranie.
Sharp ma trochę lepsze kąty.
Czerń w obydwu modelach jest extra.
Sharp nie ma podstawy obrotowej.
Sharp ma tuner cyfrowy wbudowany.
Jeśli miałbym wydawać jakiekolwiek opinie- powiedziałbym że co do końcowego podsumowania - to remis , ze wskazaniem na JVC ze względu na SD - bo tych programów ogladamy najwięcej.
Jesli chodzi o wyposażenie to też lekka przewaga po stronie JVC.
Dla mnie duże znaczenie ma formatowanie obrazu.
Sumując bardzo trudno wskazać jednoznacznie palcem wyraźnego zwycięzcę.
Zdjęcia jeszcze się wgrywają -dlatego postanowiłem najpierw dokonać wpisu słownego.:D


Kiki

Kiedy będą zdjecia ?
 

reters

New member
Rozumiem.Fajnie ze napisales bo moj czas na jvc 32p80 to juz raptem 9 dni:D Bardzo bym chcial zeby z jvc bylo wszystko okej ale z tego co piszesz jest okej.Odezwe sie jak juz bede szczesliwym posiadaczem p80;) E-gruby a co to jest za bajerek w p80 kiedy sie pisze powitanie dla kogos,a tv go wyswietla przy wlaczaniu? Czy fajnie to wyglada?:)
 

kaszawgarnku

New member
janpat napisał:
Podobnie jak większość, szukam tego jedynego a ja mam dwa jvc 42"P80 i 42" RD2E, jak dotą nikt nie podał swoich odczuc dotyczących tych dwóch lcd. Opisywane sa tylko 37" a to nie to samo, choć jakiś pogląd wyrabiają. Czy nikt nie kupuje tych rozmiarów? Tez różne są informacje, dzwoniłem do JVC Polska a tam w zależności kto odbieże to mówi:
nie będzie 42" w Polsce lub prowadzone są rozmowy o cenie lub będzie w 1-dekadzie września. Czy moze ktoś ma informacje wiarygodne?
może ktos jednak wie kiedy jvc 42 p 80 bedą ogólnie dostępne w Polsce ?
pewnie więcej osób chciałoby wiedzieć.
pozdr.
 

Acer24

New member
Odkręcanie stopy w LT-32P80 ?

Kto próbował odkręcać stopę przed powieszeniem na ścianie
w tym telewizorku.
Wolę nie "fizolić" na ślepo, a wieszak już jedzie...

Jak ktoś wie jak to zrobić pliiisssss o radę ?
 

hombre

New member
P80

Test P80 jest dla klubowiczow. Ja zaplacilem i nie zaluje.
Sa tam takze testy LX70, LX700, D3000 i inne ...
Dla mnie takie testy plus forum i wizyty w salonach daje szerszy obraz ...
 

kleobobi

New member
Acer24 napisał:
Kto próbował odkręcać stopę przed powieszeniem na ścianie
w tym telewizorku.
Wolę nie "fizolić" na ślepo, a wieszak już jedzie...

Jak ktoś wie jak to zrobić pliiisssss o radę ?
WITAJ trzeba odkreci piec srub na tylnym panelu i wsio jak nie bedziesz wiedzial ktore dzwon 600 244 000
 
Do góry