JVC S90 vs SAMSUNG 656

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Z mojego punktu widzenia "wady" albo braki:
- brak wejścia PC: dsub ew. dvi (można po hdmi ale ... ja nie mogę)
- niemożliwość zmiany nazw wejść (np. jest hdmi1, hdmi2 i hdmi3 i ... tyle, nie mogę zmienić na np. dvd, tv sat ...)
To tyle.
 

tony111

New member
gatar napisał:
Witam.
Z mojego punktu widzenia "wady" albo braki:
- brak wejścia PC: dsub ew. dvi (można po hdmi ale ... ja nie mogę)
- niemożliwość zmiany nazw wejść (np. jest hdmi1, hdmi2 i hdmi3 i ... tyle, nie mogę zmienić na np. dvd, tv sat ...)
To tyle.

a zalety????
 

toms83qwe19

New member
gatar napisał:
Witam.
Z mojego punktu widzenia "wady" albo braki:
- brak wejścia PC: dsub ew. dvi (można po hdmi ale ... ja nie mogę)
- niemożliwość zmiany nazw wejść (np. jest hdmi1, hdmi2 i hdmi3 i ... tyle, nie mogę zmienić na np. dvd, tv sat ...)
To tyle.

Czyli ogólnie nic rażącego w samym odbiorze obrazu, tylko bardziej kwestie techniczne, tak?
A co z tym HDMI nie możesz?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
tony111 ... zalety, moim zdaniem:
- dobry i bardzo dobry obraz (C+ HD, dvd)
- ładny dizajn
- mały pobór mocy
- przyzwoity pilot
- dobra cena
toms83qwe19 ... jako wejścia są trzy hdmi (hdmi1, hdki2, hdmi3) i tak są opisane w TV. Pod hdmi1 ma podpięte dvd, pod hdmi2 TVSAT i nie można zmienić nazw (hdmi1 i 2) na , odpowiednio dvd i TVSAT.
Troszkę to mnie drażni. Nazwy innych wejść jak równiez nazwy kanałów TV można zmienić.
 

tony111

New member
wybrałem jednak panasonica PZ85 , ale dzięki za rady i opinie.mam nadzieje że b ęde zadowolony:confused:

gatar napisał:
Witam.
tony111 ... zalety, moim zdaniem:
- dobry i bardzo dobry obraz (C+ HD, dvd)
- ładny dizajn
- mały pobór mocy
- przyzwoity pilot
- dobra cena
toms83qwe19 ... jako wejścia są trzy hdmi (hdmi1, hdki2, hdmi3) i tak są opisane w TV. Pod hdmi1 ma podpięte dvd, pod hdmi2 TVSAT i nie można zmienić nazw (hdmi1 i 2) na , odpowiednio dvd i TVSAT.
Troszkę to mnie drażni. Nazwy innych wejść jak równiez nazwy kanałów TV można zmienić.
 

gatar

Active member
Bez reklam
tony111 ... będziesz zadowolony.
Także poważnie brałem po uwagę tego Panasa,ale jest dla mnie za szeroki.
Musiałbym mocno ingerować w elementy stałe pokoju.
 

plesniak

New member
Post dotyczy JVC42S90:
Wad nie widzę. No może jedna mała wada. Mam podłączone do TV dwa urządzenia, ampli i Mediabox HD.
Wciśniecie AV na pilocie powoduje że wyświetlają się wszystkie dostępne wejścia czyli chyba 8. HDMI do którego mam podpięte UPC HD jest jako 4 czyli żeby przejśc do Mediaboxa musze "przelecieć przez wszystkie wejscia scart co przyznam że jest uciązliwe (można też wcisnąć na pilocie cyferkę). Wolałbym żeby widział tylko wejścia podpięte. Druga wada to wada pilota. Moim zdaniem za blisko jest przycisk "program dół" od tzw. strzałki w dół którą się np własnie wybiera wejście AV (nazywam to przyciskiem przelatującym - przelatywanie menu w ustawieniach :). Powoduje to czasem niechciane przejście z AV na tryb antenowy analogowy.

Acha moim zdaniem kiepsko działa funkcja auto przyciszania głośnych dzwięków - np reklam. No i największa wada. W trybie HD mało możliwości skalowania obrazu - bardzo uciążliwe przy oglądaniu 4:3 TVN HD. W trybie SD pełnia możliwości skalowania. Co do kompa to walczę z podłączeniem via DVI-D--> HDMI na razie z marnym skutkiem ale to chyba problem ze stacją dokującą od laptopa
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
plesniak napisał:
Co do kompa to walczę z podłączeniem via DVI-D--> HDMI na razie z marnym skutkiem ale to chyba problem ze stacją dokującą od laptopa

No podobno ten tv bez problemów współpracuje z kompami. Też właśnie dlatego skierowałem swoją uwagę na ten model ( 46" ). Sam mam zamiar podłączyć go przez DVD-D ->HDMI ale co prawda na zwykłej karcie graficznej. Mam nadzieję że nie będzie problemów. Inaczej byłaby niezła jazda, zwłaszcza że jego przeznaczeniem ma byc 95% praca z kompem. :mrgreen:
 

kantrusy

New member
Jvc S 90

czytalem na forum wiele i przegladalem testy przed zakupem , Nabylem 42"JVC S90 za 3400,- i jestem zadowolony na 1000% TV super brak minusow jak popatrzylem u znajomych na wynalazki z Tesco ale[ tanie! ] S90 to top ! ! ! :krol:
 
Ostatnia edycja:

slavi

New member
Co do wad to naprawde trudno mi cos wskazac bo nic mi na mysl nie przychodzi.
Uklad pilota znam z wczesniejszejgo modelu JVC i mi taki akurat pasuje.
Korzystam na razie tylko z sygnalu SD wiec co do skalowania obrazu HD sie nie wypowiem.
W skalowaniu sygnalow SD telewizory JVC zachowuja sie naprawde rewelacyjnie.

@plesniak:
Mi udalo sie podlaczyc laptopa do 46S90 uzywajac replikatora portow.
Polaczenie DVI->HDMI nie chodzi jednak tak jak powinno.
Najwyzszy sygnal jaki uzyskalem to 720p.
Rozdzielczosc 1152x854 jest wyswietlana z mala czarna ramka natomiast 1280x720 jest juz nieco obcinana.
Wyzszych rozdzielczosci nie udalo mi sie w ogole uzyskac.
Gdy wymuszam tryb 1080i to obraz sie owszem pokazuje, ale pojawiaja sie znieksztalcenia.
Sprobuje jeszcze podlaczyc komputer stacjonarny. Mam w nim karte z wyjsciem HDMI.
 

toms83qwe19

New member
slavi napisał:
Mi udalo sie podlaczyc laptopa do 46S90 uzywajac replikatora portow.
Polaczenie DVI->HDMI nie chodzi jednak tak jak powinno.
Najwyzszy sygnal jaki uzyskalem to 720p.
Rozdzielczosc 1152x854 jest wyswietlana z mala czarna ramka natomiast 1280x720 jest juz nieco obcinana.
Wyzszych rozdzielczosci nie udalo mi sie w ogole uzyskac.
Gdy wymuszam tryb 1080i to obraz sie owszem pokazuje, ale pojawiaja sie znieksztalcenia.
Sprobuje jeszcze podlaczyc komputer stacjonarny. Mam w nim karte z wyjsciem HDMI.

Oj to nie za dobrze wróży. :(
Też nie mam bezpośredniego wyjścia HDMI w karcie graficznej, myślałem że przjściówka nie robi żadnej różnicy.
 

Ulysses

New member
Witam

Panowie( widzę ze ujawniło się więcej użytkowników tego Tv niż tylko Gatar)wiec proszę o opinie.Co i jak z możliwością dostosowania obrazu?Czy menu i ustawienia pozwalaja na zaawansowana zmiane?

Pozdrawia
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Mogę zrobić parę fotek menu (w miarę możliwości wszystko) i zamieścić tutaj.
Sam ocenisz jak ono jest zaawansowane. Składowych kolorów nie ma.
 

slavi

New member
Ulysses napisał:
Witam

Panowie( widzę ze ujawniło się więcej użytkowników tego Tv niż tylko Gatar)wiec proszę o opinie.Co i jak z możliwością dostosowania obrazu?Czy menu i ustawienia pozwalaja na zaawansowana zmiane?

Pozdrawia
Mozliwosci regulacji obrazu moze nie sa powalajace, ale wg mnie sa wystarczajace.
Brakuje balansu bieli.

Ustawienia obrazu:
Odcien (normalny, zimny, tryb gry, cieply)
Podswietlenie
Kontrast
Jasnosc
Ostrosc
Kolor
Barwa (tylko w systemie NTSC)
Ustawienia koloru: (cieply, zimny, normalny)

Funkcje specjalne (zalacz/wylacz):
Cyfrowa redukcja szumow
DigiPure
Efekt kinowy
Colour Management
Picture Management
Automatyczna regulacja jasnosci
Dynamiczne podswietlenie
Redukcja szumow
System kolorow (auto, pal, secam, ntsc 3.58, ntsc 4.43)
Autorozmiar (panoramiczny, obraz standardowy, powiekszenie 14:9)

Ciekawa funkcja jest tryb eco.
W tym trybie panel swieci nieco ciemniej i pobiera dzieki temu mniej pradu.
 

plesniak

New member
Ja właśnie walczę z podłączeniem tego JVC do kompa, już wiem że problem jest po stronie kompa i stacji dokującej, a nie telewizora. Mam nadzieje że szybko rozwiążę ten problem i dam znać co jest nie tak z tą rozdzielczością.
 

kantrusy

New member
Jvc S 90

oki ale chcecie TV czy monitor no sory ale to cos nie tak bo kazdy z nas szukal TV a teraz czytam o monitorach >>> no cos was poglo :) macie super TV i tak trzymac !
 

toms83qwe19

New member
kantrusy napisał:
oki ale chcecie TV czy monitor no sory ale to cos nie tak bo kazdy z nas szukal TV a teraz czytam o monitorach >>> no cos was poglo :) macie super TV i tak trzymac !

Trochę nas nie zrozumiałeś. Chcemy podłączyć Tv do kompa, żeby sobie oglądać zasoby z pc, np. ja :D. Czy to tak wiele. A nawet jak ktoś chce sobie używać jako monitora, to chyba mu nie zabronisz? ;)
 

plesniak

New member
Dziwna sprawa. Czy w 42S90 w HD w prawym górnym rogu wyświetla wam się 1080i czy 1080p. Bo u mnie na wszystkich kanalach HD jest 1080i.
 
Do góry