JVC RS540 + Klipsch Ref. Prem. 7.1.4 (ATMOS) pomoc w rozmieszczeniu - realizacja.

Jaccam22

New member
Cześć wszystkim!

Nadszedł moment ukończenia remontu i odświeżenia salonu/sali kinowej i będę potrzebował Waszej pomocy przy rozmieszczeniu sprzętu, wysokości i odległości od siebie, zapoznałem się z plikami dolby, ale chodzi mi o to, czy może ktoś już przerabiał temat i może podzielić się praktycznymi wskazówkami w podobnym metrażu? z góry dzięki.

Pokój ma wymiary 4.80x3.60 H:2,70 (po zabudowie i wpuszczeniu w nią głośników będzie 2,5m) jedna cała ściana to okna balkonowe po całości, ale będą dobrze zaciemnione, a na czas seansów ściany zasłaniać będę polecanym materiałem MVEL22.

Sprzęt video:
Projektor JVC RS540, odległość od ekranu na tyle na ile pozwoli pomieszczenie, ekranu jeszcze nie zamówiłem, ale chyba ostatecznie stanie na 113", bo na więcej nie pozwoli odległość projektor-ekran, po bokach muszą stanąć kolumny 🤷🏻 czy ktoś może podzielić się informacjami, czy ekran akustyczny jest w czymkolwiek gorszy od normalnego? chce zamówić K.A.U.B.E.R inCeiling 113", ale może warto wziąć trochę większy 122" (akustyczny) i kolumny postawić trochę za nim?



Zestaw audio, to Klipsch Reference Premier:
Fronty: RP6000F,
Centralny: RP504C
Bipole: RP402S,
Tył: RP600M
SUB: 115SW,
Atmos: Monitor Audio C280-IDC x4
Amplituner: Onkyo RZ840, ale planuje zmienić docelowo na RZ50, ma się pojawić najpóźniej do końca września w sprzedaży.


Z góry dziękuję za ew. pomoc i wszelkie pomysły, porady.
 

Attachments

  • 40FA2A71-1262-4425-9E27-DC0E0840C001.jpg
    40FA2A71-1262-4425-9E27-DC0E0840C001.jpg
    9,2 KB · Wyś: 29
Ostatnia edycja:

Jaccam22

New member
Domyślam się, że temat wałkowany tyle razy, że niewielu osobom chciało się zabierać głos...

...może tym razem będę mieć więcej szczęścia i poradzicie mi, czy dobrze rozmieściłem głośniki sufitowe atmos? ktoś może podzielić się uwagami co do odległości tylnich kolumn od tylnich głośników atmos, scena nie będzie się zlewać (nie są za blisko siebie?) starałem się rozmieścić zgodnie ze schematem Dolby, ale atmos jednak jest polecany na forach, żeby umiejscowić 50cm za kanapą i 50cm przed... Jak się ktoś podzieli czymś z praktyki, to będę wdzięczny.

Załączam obrazek na którym widać rozkład (prawie) wszystkiego.

Pozdrawiam!
 

Attachments

  • 750A21BD-83C3-4B7D-AC1D-7F03929D5F39.jpg
    750A21BD-83C3-4B7D-AC1D-7F03929D5F39.jpg
    47,9 KB · Wyś: 19

Jaccam22

New member

Dzięki za linki, trochę już tematów przerobiłem i "lektur" ;) te również miałem przyjemność przeczytać już wcześniej, jednoznacznie ciężko wyciągnąć "średnią" czytając różne tematy, czy ustawiać atmos'a według schematów dolby, czy jednak wprowadzać modyfikacje, żeby osiągnąć lepszy efekt...

Podzieli się ktoś jeszcze swoją wiedzą/doświadczeniem w tym temacie? :) z góry dzięki!
 

Jaccam22

New member
Dzięki za wiadomości i przydatne linki, pomogły ;) Jestem zadowolony z przygotowania pomieszczenia pod kino, za tydzień montaż sprzętu oraz ekranu :)
 
Do góry