JVC NX-BD3 czy NX-F7 ?

piotrolo

New member
Witam
Zdecydowałem się na kino domowe 2.1 (zajmie mniej miejsca i problem z rozstawieniem oraz okablowaniem z głowy). Czytając fora doszedłem do wniosku, że słuchając muzyki lepsze brzmienie będzie na zestawie 2.1 niż 5.1 a przy oglądaniu filmów efekty lepiej wypadną na tym drugim. Jednak W/w zestawy posiadają systemy imitacji dźwięku przestrzennego (aby efekt był jak przy 5.1) no i technologia K2 więc myślę, że i tak będę pod wrażeniem tym bardziej że nie miałem dotychczas żadnego zestawu kd. A JVC dlatego, że ma tv jvc LT-42P80 więc chcę być konsekwentny w sprzęcie.
Na czym polega mój dylemat zestaw JVC NX-BD3 to blueray, ale nie posiada wejścia usb (posiada wejście sd card i wiąże się to z ewentualnym wydatkiem) nnatomiast NX-F7 bez blueray'a, ale z usb. Jak radzicie czy rzeczywiście wejście usb jest niezbędne i czy korzystacie z niego często?
Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że większa dynamika dźwięku jest przy systemie 2,1
Byłbym za JVCN X F 7 bo ma extra wyposażenie właśnie do słuchania muzyki:
- technologia K2,
- głośniki z drewnianymi membranami,
- wyjście HDMI z konwersją do 1080p,
- USB Host z funkcją "Music Clipping"
Tylko musisz się pośpieszyć bo to model który trudno dostać.
 

Szenk

New member
Jakiś czas temu stałem przed wyborem kina domowego 2.1, przy wyborze również kierowałem się bardziej jakością odtwarzania muzyki. Mój wybór padł na NX-F7. Po dwóch miesiącach pozbyłem się go, przepraszając się ze starym Pianocraftem i podpiętym pod niego dtwarzaczem dvd (obecnie blu ray).

Dlaczego? Skalowanie w tym JVC nie wypadało najlepiej. W trybie 1080p widać było na obrazie wyraźne schodki, które znikały, gdy przestawiałem odtwarzanie filmu na 1080i, ale i tak obrazowi daleko było do ideału.
Jeśli zaś chodzi o muzykę - na moje ucho czegoś tu brakowało, głównie środka. Do tego dochodzi jeszcze baaaardzo kiepskie wyjście słuchawkowe, a na słuchawkach słucham dość dużo i kiepskie, nieintuicyjne sterowanie z pilota.

Z ulgą więc wróciłem do "starego układu". Jakość muzyki (Pianocraft) i obrazu (Sony BD-360) zjada na śniadanie tego JVC pod każdym względem.

Natomiast nic nie wiem o tym zestawie z blu rayem.
 

media

New member
Mój brat posiada ten zestaw .Jeśli nie masz dużo zasłon
W mieszkaniu , to dzięki akustyce gra super.
Nigdy nie zauważyłem żadnego słabego skalowania
Chociaż nie przesiaduję u brata godzinami.
Brat jest bardzo zadowolony szczególnie że żona nie pozwoliła mu
wstawić kina 5,1 . Największe wrażenie robi bas
Jak walnie to strach.
 

piotrolo

New member
Dzięki za odpowiedzi, tylko jeszcze właśnie ta kwestia usb czy to rzecz niezbędna no i czy jest sens ładować się jeszcze w zestawy z dvd ponieważ blue ray jest coraz bardziej powszechny tylko czy mój tv hd ready z blue rayem zagra jak trzeba?
A zestaw NX-BD3 to rzekomo odpowiednik NX-F7 tylko właśnie z blue rayem hmm?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
NX-BD3 - nie jest następcą NX F 7 - ma inne głośniki.
Twój telewizor 42 P80 zagra z blu rayem z całą pewnością extra.
To co bardziej jest Ci potrzebne - to pytanie tylko do Ciebie. Sam musisz powiedzieć co. Ja np. wybrałbym blu raya. Bo płyty są już dostępne w dużych ilościach i extra jakości. Taka jakość z pewnością wzbudzi Twoją radość.
 
Do góry