JVC LT37S60 - Pierwsze wrażenia

grygiel

New member
Mniej więcej dwa tygodnie temu kupiłem ten model , troche ochłonąłem i mogę się podzielić moimi spostrzeżeniami. Na wstępie zaznacze że nie miałem okazji porównac tego tv z innymi modelami lcd , jedyne porównanie to spędzenie troche czasu w media markt. Porównać go moge jedynie do mojego starego sony 21”. Do wyglądu nie można się przyczepić, ładna linia ,nowoczesny wygląd, jest ok. Do tv podłączony mam polsat cyfrowy poprzez euro , model dekodera polsatu nie pozwala na inne podłączenie, przy okazaji powiem że warto zainwestowac w lepszy kabel euro-euro , widać różnice. Mój pokój to 4 na 5m , odległość oglądania to 3,5 -4 metry. Nie ma co się oszukiwać przy słabym sygnale (tvp1,tvp2) 3,5 metra to minimum przy 37” , przy sygnale dobrym czyli tvn, tvn24, niektóre kanały polsatu, można oglądać z dwóch metrów i jest dobrze.
Kolorki super, duży kontrast , masa ustawień , można się pobawić i dostroić do swoich potrzeb, posiada trzy tryby użytkownika ustawianaia kolorów „zimny, normalny i ciepły dlabardziej leniwych :)
Kąty , między bajki mozna wsadzić 175 stopni , fakt nie jest tak że przy skrajnych odległościach obrazu nie widać ,ale niestety tv traci kontrast i obraz się staje coraz bardziej mdły , po moich obserwacjach 80 stopni mogę uznać za zadowalajace w zupełności ,później już widać różnice.
Czerń, z tym jest różnie, piękna czerń w dzień (pokój od zachodu) nie można mieć zastrzeżeń, w nocy gorzej ,kolor czarny jest jakby o dwa tony słabszy , widac to szczególnie przy bardzo ciemnych scenach gdzie jest dużo czarnego , w innych przypadkach jest dobrze, przy zmianie kątu patrzenia w nocy najpierw kolor czarny robi się blady, zaznacze że nie wpada on w zaden fiolet ani inny kolor , jest poprostu mniej czarny :)
Smużenia brak , myślę że zostało to już całkowicie wyelimonowane przy tych matrycach.
Dużym plusem , ale myśle że to w większosći lcd jest oglądanie tv przy święcącym słońcu , w tym przypadku lcd jest super ,zwykły crt nie ma nawet co startowac, koniec z zasłanianiem żaluzji bo nic nie widać ,teraz można oglądać w każdych warunkach.
Moje dvd to Pioneer 565A , podobno kiedyś był to dobry odtwarzacz a i teraz myśle nic mu nie brakuje. Najpierw podłaczone przez euro-euro , później poprzez component. Różnica ogromna na korzyść componentu a to przez progresive scan ,który działa tylko przy componencie. Obraz ostry ,kolory super, można oglądac nawet z 1,5 metra , nie ma to znaczenia , teraz oglądanie filmów jest naprawdę przyjemne.
PIP działa dobrze , oczywiscie przy polsacie cyfrowym żeby miec dwa kanały tv potrzeba mieć podpiętą antene naziemną , ale tego chyba się nie da przeskoczyć.
Denerwujące jest to że przy podłączeniu componentem po wyłączeniu dvd , tv nie wskakuje automatycznie na kannał telewizyjny jaki był włączony przed uruchomieniem dvd, trzeba robić to ręcznie ,nie wiem czy w innych lcd też tak jest .Polsat podłączony mam do wejscia ext1 natomiast dvd do ext4 , wkurzajace jest to że żeby włączyć polsat musze pokolei przechodzic przez ext5(pc) ,ext6(hdmi) i dopiero ext1 czyli polsat , nie da sie jednym przycisnięciem pilota tego zrobic.
Komputera narazie nie podpinałem , nie mam kabla , więc nie wiem jak działa i czy działa wogóle.
To tyle co moge powiedzieć po dwóch tygodniach użytkowania tego tv , być może mój opis komuś pomoże w wyborze swojego lcd , ja jestem zadowolony ze swojego wyboru.
Na koniec podziękowania dla Kikiego za fachową poradę, interesy z nim to sama przyjemność.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
kolejne pokazy zakończyły się również zakupami JVC i to zarówno 37 s 60 jak i 37 M 60 . Liczę na kolejne recenzje , szczególnie podczas pokazów i porównań z wysokimi egzemplarzami konkurencji.
Znakomite oceny notują również modele Loewe i to w całym przekroju , zarówno nowe modele Concepta , Xelosa jak i Indywiduala. Zainteresowanie tymi modelami znacznie przekracza optymistyczne prognozy Loewe na rynek polski.A ostatnie recenzje również na tym forum pokazują radość z jakości odbioru - nowych nabywców.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
To w dalszym ciągu najczęściej wybiarany telewizor na prezentacjach. Widocznie mimo pojawienia sie nowych modeli jakość Tego JVC pozostaje na najwyzszym poziomie.
Pojawiła się też nowa cena .
 

Ann

New member
Ja rowniez jestem od dwoch tygodni szczesliwa posiadaczka tego LCD. Nie jestem co prawda tak doskonale obeznana w temacie, zeby dorzucic swoje trzy grosze, ale zgadzam sie w zupelnosci z tym co napisales. Oczywiscie duza zasluge w mojej decyzji o zakupie wlasnie tego modelu mial kiki. Nie doszlo w koncu do prezentacji, bo obawialam sie, ze bede miala jeszcze wiekszy metlik w glowie, ale telewizorek stoi juz na swoim miejscu i cieszy oko :).
Dodatkowo olbrzymim atutem wydaje sie byc cena za ktora udalo mi sie go kupic. Zaplacilam 6729 zl. (niestety nie u kiki)
 

grygiel

New member
Po 4 miesiącach użytkowania mogę zdecydowanie powiedziec że jestem zadowolny z zakupu, do troche słabszej czerni niż w crt juz się przyzwyczaiłem i wogole nie zwracam na to uwagi, po porównaniu kilku modeli lcd w sklepach mogę smiało stwierdzić że kąty ma bardzo dobre jedne z najlepszych w swojej klasie, jedynym mankamentem który jest denerwujący to przy połączeniu dvd-tv componentem , tak jak pisałem wczesniej po skończonym seansie dvd :) żeby wejść z powrotem do tv trzeba niestety pare razy naciskać przycisk AV lub przyciskami do zmiany programów, brakuje przycisków do każdego z kanałów osobno (EXT1,EXT2,EXT3,EXT4,hdmi, pc) Z odległością oglądanie też jest różnie , kiedyś na jakimś kanale z polsatu była tak dobra jakość że można było z 1 metra oglądac i było super, natomiast nadal dużo do życzenia pozostawia tvp1 i tvp2 szczególnie teraz porównując mecz na tvp1 i mecz na polsacie (oczywiście na plus dla polsatu:) )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z zadowoleniem muszę stwierdzić że przybywa zadowolonych z kupna 37" JVC. Żeby nie było opowieści - to wszyscy sami z dobrej woli wybierają na prezentacji swojego faworyta. A najważniejsze ,że mają do wyboru często droższe modele . Na fototestach też wypadaja znakomicie.
pozdrawiam
 

grygiel

New member
grygiel napisał:
jedynym mankamentem który jest denerwujący to przy połączeniu dvd-tv componentem , tak jak pisałem wczesniej po skończonym seansie dvd :) żeby wejść z powrotem do tv trzeba niestety pare razy naciskać przycisk AV lub przyciskami do zmiany programów, brakuje przycisków do każdego z kanałów osobno (EXT1,EXT2,EXT3,EXT4,hdmi, pc)
Sprawa rozwiązana , czasami rzeczy proste okazują się trudne :) , na pilocie jest przycisk "i" i tam można płynnie zmieniać wybór kanału.
 

Kris99

New member
Witaj,

Sam zastanawiam sie nad kupnem JVC tylko 40s70, ale mam jedno pytanie do Ciebie Grygiel, jak z podłączeniem komputera? próbowałeś już to robić?

Czytając to forum spotkałem sie parę razy na problemy z podpięciem laptopa właśnie do JVC i bardzo mnie interesuje ten temat.

pozdr.
 
Do góry