jvc-lt-a90

mantev

New member
Witam!
Nabyłem tv jak w temacie i jestem zadowolony.Skalowanie sd poprawne by nie powiedzieć b.dobre,formatowanie rozwiązane znakomicie (powiększenie+przesunięcie góra-dół),kolory znakomite z dominantą czerwieni nie bardzo do korekcji taka cecha osobnicza,czerń dobra i wreszcie znakomity procesor dynapix (o ile w moim starym v2500 sonego wyłączałem wszystkie poprawiacze-to tu są włączone w komplecie).Jedyną wadą tego tv jest ruch,ale było to wliczone w koszty -przecież to tani lcd bez 100 hz).Piszę o tym gdyż jest stosunkowo mało danych i ocen użytkowników tego tv -może komuś to pomoże-tv w tej klasie godny polecenia.
Mam natomiast inny problem.Występuje dziwne zjawisko przy oglądaniu pewnych układów płaszczyzn (jaśniejsza-ciemniejsza),występuje odbarwienie na tej ciemniejszej płaszszcyżnie.Ma to charakter aberracji chromatycznej w aparatach -szczegołnie w układzie logo programu w stosunku do ciemniejszego tła .Odbarwienie jest poziome o szerokości jasniejszego punktu na długośc całego ekranu. Ma kolor niebieski w ukł logo-tło,są też odbarwienia na twarzach przy oświetleniu tylnym w materiale filmowym wtedy ma kolor czerwony.Nie wiem czy to jest jasne ,nie mniej stawiam pytania:czy ktoś się z tym spotkał i czy jest to wada czy cecha immanentna technologii w lepszych lcd lepiej maskowana?
pozdrawiam
 
Do góry